Mazda CX-6e vs VinFast VF 8
VinFast VF 8 wygrywa 5 do 4
Największe różnice: Moc — Mazda CX-6e 258 KM, VinFast VF 8 354 KM · 0–100 km/h — Mazda CX-6e 7,9 s, VinFast VF 8 5,9 s · Ładowanie DC — Mazda CX-6e 195 kW, VinFast VF 8 150 kW.
Mazda CX-6e
Mazda CX-6e to SUV segmentu D z napędem na tylną oś, oferujący zasięg 484 km w cyklu WLTP oraz szybkie ładowanie DC.
VinFast VF 8
VinFast VF 8 to SUV segmentu D oferujący napęd na obie osie i moc od 354 do 408 KM, z zasięgiem WLTP do 471 km.
Profil na tle rynku: Mazda CX-6e vs VinFast VF 8
Mazda CX-6eTakumi
VinFast VF 8Eco
Mazda CX-6e czy VinFast VF 8 — kto wygrywa w czym
VinFast VF 8 wygrywa 5 do 4
Kliknij wycinek koła, żeby zobaczyć tylko te metryki. Słupek pokazuje, gdzie auto stoi na tle całego katalogu.
- Zasięg WLTP kmMazda CX-6e +13 km
- Bateria kWhVinFast VF 8 +9,7 kWh
- Zużycie ↓ kWh/100 kmMazda CX-6e −4 kWh/100 km
- Moc KMVinFast VF 8 +96 KM
- 0–100 km/h ↓ sVinFast VF 8 −2 s
- Prędkość maks. km/hVinFast VF 8 +15 km/h
- Ładowanie DC kWMazda CX-6e +45 kW
- Ładowanie AC kWBez różnicy
- Masa ↓ kgMazda CX-6e −325 kg
- Bagażnik lVinFast VF 8 +13 l
Dane techniczne: Mazda CX-6e vs VinFast VF 8
Pogrubienie i podkreślenie = lepsza wartość · ↓ = mniej znaczy lepiej · — = brak danych
| Kluczowe parametry | Mazda CX-6eTakumi | VinFast VF 8Eco | Różnica |
|---|---|---|---|
| Zasięg i energia | |||
| Zasięg WLTP | 484 km | 471 km | Mazda +13 km |
| Bateria | 78 kWh | 87,7 kWh | VinFast +9,7 kWh |
| Zużycie ↓ | 18,9 kWh/100 km | 22,9 kWh/100 km | Mazda −4 kWh/100 km |
| Ładowanie | |||
| Ładowanie DC | 195 kW | 150 kW | Mazda +45 kW |
| Ładowanie AC | 11 kW | 11 kW | Bez różnicy |
| Ładowanie ⚠ | 24 min 10–80% | 31 min 10–70% | 7 min |
| Zasięg na minutę ładowania | 14,1 km/min | 9,1 km/min | Mazda +5 km/min |
| Napięcie | 400 V | 400 V | Bez różnicy |
| Osiągi i napęd | |||
| Moc | 258 KM | 354 KM | VinFast +96 KM |
| 0–100 km/h ↓ | 7,9 s | 5,9 s | VinFast −2 s |
| Prędkość maks. | 185 km/h | 200 km/h | VinFast +15 km/h |
| Napęd | RWD | AWD | inny typ |
| Praktyczność | |||
| Masa ↓ | 2130 kg | 2455 kg | Mazda −325 kg |
| Bagażnik | 363 l | 376 l | VinFast +13 l |
| V2L (zasilanie zewnętrzne) | Tak | Nie | tylko Mazda |
| Długość | 4850 mm | 4750 mm | Mazda +100 mm |
| Szerokość | 1935 mm | 1934 mm | Mazda +1 mm |
| Wysokość | 1620 mm | 1667 mm | VinFast +47 mm |
| Rozstaw osi | 2902 mm | 2950 mm | VinFast +48 mm |
Lepsza wartość w wierszu jest pogrubiona i podkreślona kolorem auta. Metryki oznaczone ↓ — mniej znaczy lepiej. Wymiary pokazane bez wskazania zwycięzcy.
Kalkulator kosztu energii
Mazda CX-6e
VinFast VF 8
Kwoty w Twojej walucie — ceny podaj w walucie, której używasz.
Recenzje wideo obu modeli
Mazda CX-6e
VinFast VF 8
Inne porównania w tej klasie: SUV, segment D
Częste pytania o to porównanie
Który ma większy zasięg — Mazda CX-6e czy VinFast VF 8?
Dalej jedzie Mazda CX-6e: 484 km WLTP wobec 471 km, jakie podaje VinFast VF 8. Różnica to 13 km.
Dlaczego VinFast VF 8 ma większą baterię, a jedzie krócej niż Mazda CX-6e?
VinFast VF 8 wozi 87,7 kWh i przejeżdża 471 km, a Mazda CX-6e z baterią 78 kWh — 484 km. Decyduje zużycie energii: 22,9 wobec 18,9 kWh/100 km.
Czym różni się napęd Mazda CX-6e i VinFast VF 8?
Mazda CX-6e ma napęd RWD i 258 KM. VinFast VF 8 ma AWD i 354 KM.
Który z nich zasili urządzenia z gniazdka (V2L)?
Tylko Mazda CX-6e — jego bateria 78 kWh służy wtedy jako źródło prądu. VinFast VF 8 z baterią 87,7 kWh tej funkcji nie ma.
Dane techniczne pochodzą z oficjalnych materiałów producentów i staramy się je weryfikować, ale producent może zmienić specyfikację bez zapowiedzi, a pomyłki się zdarzają. Przed decyzją zakupową potwierdź parametry u sprzedawcy — nie ponosimy odpowiedzialności za skutki decyzji podjętych na podstawie tych danych. Pełne zastrzeżenia
Zasięg, zużycie i masę podajemy dla konfiguracji bazowej: producenci homologują je w widełkach zależnych od kół i wyposażenia (np. 533–592 km), a my bierzemy wariant najlżejszy, na najmniejszych felgach — czyli najkorzystniejszy. Ten sam model na większych kołach pojedzie krócej.



