Ford e-Tourneo Custom vs Mercedes VLE
Mercedes VLE wygrywa 8 do 2
Największe różnice: Ładowanie DC — Ford e-Tourneo Custom 125 kW, Mercedes VLE 300 kW · Zasięg WLTP — Ford e-Tourneo Custom 353 km, Mercedes VLE 709 km · Ładowanie AC — Ford e-Tourneo Custom 11 kW, Mercedes VLE 22 kW.
Ford e-Tourneo Custom
Ford e-Tourneo Custom to van osobowy z segmentu D, w roczniku 2027 w czterech wariantach: zasięg WLTP od 312 do 353 km, moc 218 albo 286 KM.
Mercedes VLE
Mercedes VLE to van osobowy z segmentu D, w roczniku 2026 w dwóch wariantach z baterią 115 kWh: VLE 300 z zasięgiem WLTP 709 km i VLE 400 4MATIC o mocy 422 KM.
Profil na tle rynku: Ford e-Tourneo Custom vs Mercedes VLE
Ford e-Tourneo Custom160 kW RWD
Mercedes VLEVLE 300
Ford e-Tourneo Custom czy Mercedes VLE — kto wygrywa w czym
Mercedes VLE wygrywa 8 do 2
Wynik nie obejmuje metryk, dla których brakuje danych po jednej ze stron.
Kliknij wycinek koła, żeby zobaczyć tylko te metryki. Słupek pokazuje, gdzie auto stoi na tle całego katalogu.
- Zasięg WLTP kmMercedes VLE +356 km
- Bateria kWhMercedes VLE +44 kWh
- Zużycie ↓ kWh/100 kmMercedes VLE −5,5 kWh/100 km
- Moc KMMercedes VLE +58 KM
- 0–100 km/h ↓ sBrak danych
- Prędkość maks. km/hMercedes VLE +50 km/h
- Ładowanie DC kWMercedes VLE +175 kW
- Ładowanie AC kWMercedes VLE +11 kW
- Ładowanie ↓ minMercedes VLE −4 min
- Masa ↓ kgFord e-Tourneo Custom −379 kg
- Bagażnik lFord e-Tourneo Custom +357 l
Dane techniczne: Ford e-Tourneo Custom vs Mercedes VLE
Pogrubienie i podkreślenie = lepsza wartość · ↓ = mniej znaczy lepiej · — = brak danych
| Kluczowe parametry | Ford e-Tourneo Custom160 kW RWD | Mercedes VLEVLE 300 | Różnica |
|---|---|---|---|
| Zasięg i energia | |||
| Zasięg WLTP | 353 km | 709 km | Mercedes +356 km |
| Bateria | 71 kWh | 115 kWh | Mercedes +44 kWh |
| Zużycie ↓ | 24 kWh/100 km | 18,5 kWh/100 km | Mercedes −5,5 kWh/100 km |
| Ładowanie | |||
| Ładowanie DC | 125 kW | 300 kW | Mercedes +175 kW |
| Ładowanie AC | 11 kW | 22 kW | Mercedes +11 kW |
| Ładowanie 10–80% ↓ | 29 min | 25 min | Mercedes −4 min |
| Zasięg na minutę ładowania | 8,5 km/min | 19,9 km/min | Mercedes +11,4 km/min |
| Napięcie | 400 V | 800 V | Mercedes +400 V |
| Osiągi i napęd | |||
| Moc | 218 KM | 276 KM | Mercedes +58 KM |
| 0–100 km/h ↓ | — | 8,9 s | — |
| Prędkość maks. | 130 km/h | 180 km/h | Mercedes +50 km/h |
| Napęd | RWD | FWD | inny typ |
| Praktyczność | |||
| Masa ↓ | 2408 kg | 2787 kg | Ford −379 kg |
| Bagażnik | 1152 l | 795 l | Ford +357 l |
| V2L (zasilanie zewnętrzne) | Tak | Nie | tylko Ford |
| Długość | 5050 mm | 5309 mm | Mercedes +259 mm |
| Szerokość | 2032 mm | 1999 mm | Ford +33 mm |
| Wysokość | 2040 mm | 1943 mm | Ford +97 mm |
| Rozstaw osi | 3100 mm | 3342 mm | Mercedes +242 mm |
Lepsza wartość w wierszu jest pogrubiona i podkreślona kolorem auta. Metryki oznaczone ↓ — mniej znaczy lepiej. Wymiary pokazane bez wskazania zwycięzcy.
Kalkulator kosztu energii
Ford e-Tourneo Custom
Mercedes VLE
Kwoty w Twojej walucie — ceny podaj w walucie, której używasz.
Recenzje wideo obu modeli
Ford e-Tourneo Custom
Mercedes VLE
Inne porównania w tej klasie: Van, segment D
Częste pytania o to porównanie
Który ma większy zasięg — Ford e-Tourneo Custom czy Mercedes VLE?
Dalej jedzie Mercedes VLE: 709 km WLTP wobec 353 km, jakie podaje Ford e-Tourneo Custom. Różnica to 356 km.
Czym różni się napęd Ford e-Tourneo Custom i Mercedes VLE?
Ford e-Tourneo Custom ma napęd RWD i 218 KM. Mercedes VLE ma FWD i 276 KM.
Który z nich zasili urządzenia z gniazdka (V2L)?
Tylko Ford e-Tourneo Custom — jego bateria 71 kWh służy wtedy jako źródło prądu. Mercedes VLE z baterią 115 kWh tej funkcji nie ma.
Który ma większy bagażnik?
Więcej mieści Ford e-Tourneo Custom: 1152 l wobec 795 l w Mercedes VLE. Różnica to 357 l.
Dane techniczne pochodzą z oficjalnych materiałów producentów i staramy się je weryfikować, ale producent może zmienić specyfikację bez zapowiedzi, a pomyłki się zdarzają. Przed decyzją zakupową potwierdź parametry u sprzedawcy — nie ponosimy odpowiedzialności za skutki decyzji podjętych na podstawie tych danych. Pełne zastrzeżenia
Zasięg, zużycie i masę podajemy dla konfiguracji bazowej: producenci homologują je w widełkach zależnych od kół i wyposażenia (np. 533–592 km), a my bierzemy wariant najlżejszy, na najmniejszych felgach — czyli najkorzystniejszy. Ten sam model na większych kołach pojedzie krócej.


