Citroën ë-C3 Aircross vs Jaecoo 5 EV

Jaecoo 5 EV wygrywa 8 do 1

Największe różnice: Moc — Citroën ë-C3 Aircross 113 KM, Jaecoo 5 EV 211 KM · 0–100 km/h — Citroën ë-C3 Aircross 11 s, Jaecoo 5 EV 7,7 s · Prędkość maks. — Citroën ë-C3 Aircross 132 km/h, Jaecoo 5 EV 175 km/h.

Citroën ë-C3 Aircross

Citroën ë-C3 Aircross to elektryczny SUV w segmencie B, oferujący dwa warianty baterii o różnym zasięgu WLTP.

Jaecoo 5 EV

Jaecoo 5 EV to SUV z segmentu B, oferujący napęd na przednią oś oraz zasięg WLTP wynoszący 402 km.

Profil na tle rynku: Citroën ë-C3 Aircross vs Jaecoo 5 EV

Zasięg WLTPBateriaMocŁadowanie DC0–100 km/h

Citroën ë-C3 Aircross czy Jaecoo 5 EV — kto wygrywa w czym

Jaecoo 5 EV wygrywa 8 do 1

Kliknij wycinek koła, żeby zobaczyć tylko te metryki. Słupek pokazuje, gdzie auto stoi na tle całego katalogu.

  • Zasięg WLTP kmJaecoo 5 EV +1 km
    Citroën ë-C3 Aircross
    401
    Jaecoo 5 EV
    402
  • Bateria kWhJaecoo 5 EV +7 kWh
    Citroën ë-C3 Aircross
    54
    Jaecoo 5 EV
    61
  • Zużycie ↓ kWh/100 kmJaecoo 5 EV −1,8 kWh/100 km
    Citroën ë-C3 Aircross
    15,7
    Jaecoo 5 EV
    13,9
  • Moc KMJaecoo 5 EV +98 KM
    Citroën ë-C3 Aircross
    113
    Jaecoo 5 EV
    211
  • 0–100 km/h ↓ sJaecoo 5 EV −3,3 s
    Citroën ë-C3 Aircross
    11
    Jaecoo 5 EV
    7,7
  • Prędkość maks. km/hJaecoo 5 EV +43 km/h
    Citroën ë-C3 Aircross
    132
    Jaecoo 5 EV
    175
  • Ładowanie DC kWJaecoo 5 EV +30 kW
    Citroën ë-C3 Aircross
    100
    Jaecoo 5 EV
    130
  • Ładowanie AC kWBez różnicy
    Citroën ë-C3 Aircross
    11
    Jaecoo 5 EV
    11
  • Masa ↓ kgCitroën ë-C3 Aircross −254 kg
    Citroën ë-C3 Aircross
    1531
    Jaecoo 5 EV
    1785
  • Bagażnik lJaecoo 5 EV +20 l
    Citroën ë-C3 Aircross
    460
    Jaecoo 5 EV
    480

Dodaj trzecie auto

Dane techniczne: Citroën ë-C3 Aircross vs Jaecoo 5 EV

Pogrubienie i podkreślenie = lepsza wartość · ↓ = mniej znaczy lepiej · — = brak danych

Dane techniczne: Citroën ë-C3 Aircross vs Jaecoo 5 EV
Kluczowe parametry Citroën ë-C3 Aircross
54 kWh Extended Range
Jaecoo 5 EV
Electric
Różnica
Zasięg i energia
Zasięg WLTP401 km402 kmJaecoo +1 km
Bateria54 kWh61 kWhJaecoo +7 kWh
Zużycie ↓15,7 kWh/100 km13,9 kWh/100 kmJaecoo −1,8 kWh/100 km
Ładowanie
Ładowanie DC100 kW130 kWJaecoo +30 kW
Ładowanie AC11 kW11 kWBez różnicy
Ładowanie ⚠26 min 20–80%34 min 10–80%8 min
Zasięg na minutę ładowania9,3 km/min8,3 km/minCitroën +1 km/min
Napięcie400 V400 VBez różnicy
Osiągi i napęd
Moc113 KM211 KMJaecoo +98 KM
0–100 km/h ↓11 s7,7 sJaecoo −3,3 s
Prędkość maks.132 km/h175 km/hJaecoo +43 km/h
NapędFWDFWD—
Praktyczność
Masa ↓1531 kg1785 kgCitroën −254 kg
Bagażnik460 l480 lJaecoo +20 l
V2L (zasilanie zewnętrzne)TakTak—
Długość4395 mm4380 mmCitroën +15 mm
Szerokość1795 mm1860 mmJaecoo +65 mm
Wysokość1660 mm1650 mmCitroën +10 mm
Rozstaw osi2671 mm2620 mmCitroën +51 mm

Lepsza wartość w wierszu jest pogrubiona i podkreślona kolorem auta. Metryki oznaczone ↓ — mniej znaczy lepiej. Wymiary pokazane bez wskazania zwycięzcy.

Kalkulator kosztu energii

Citroën ë-C3 Aircross

Koszt na 100 km4,71
Miesięcznie59
Rocznie707

Jaecoo 5 EV

Koszt na 100 km4,17
Miesięcznie52
Rocznie626

Kwoty w Twojej walucie — ceny podaj w walucie, której używasz.

Recenzje wideo obu modeli

Citroën ë-C3 Aircross

Jaecoo 5 EV

Inne porównania w tej klasie: SUV, segment B

Częste pytania o to porównanie

Który jest mocniejszy — Citroën ë-C3 Aircross czy Jaecoo 5 EV?

Mocniejszy jest Jaecoo 5 EV: 211 KM wobec 113 KM, jakie ma Citroën ë-C3 Aircross. Różnica to 98 KM.

Który ładuje się szybciej?

Citroën ë-C3 Aircross przyjmuje do 100 kW mocy stałoprądowej, Jaecoo 5 EV — do 130 kW.

Który jest tańszy w eksploatacji?

Mniej prądu bierze Jaecoo 5 EV: 13,9 kWh/100 km wobec 15,7 kWh/100 km w Citroën ë-C3 Aircross. Przy 15000 km rocznie to różnica 270 kWh — koszt policzysz w kalkulatorze na tej stronie.

Dane techniczne pochodzą z oficjalnych materiałów producentów i staramy się je weryfikować, ale producent może zmienić specyfikację bez zapowiedzi, a pomyłki się zdarzają. Przed decyzją zakupową potwierdź parametry u sprzedawcy — nie ponosimy odpowiedzialności za skutki decyzji podjętych na podstawie tych danych. Pełne zastrzeżenia

Zasięg, zużycie i masę podajemy dla konfiguracji bazowej: producenci homologują je w widełkach zależnych od kół i wyposażenia (np. 533–592 km), a my bierzemy wariant najlżejszy, na najmniejszych felgach — czyli najkorzystniejszy. Ten sam model na większych kołach pojedzie krócej.