Changan Deepal S05 vs Renault Scenic
Changan Deepal S05 wygrywa 5 do 4
Największe różnice: Ładowanie DC — Changan Deepal S05 200 kW, Renault Scenic 150 kW · Zasięg WLTP — Changan Deepal S05 488 km, Renault Scenic 642 km · Bateria — Changan Deepal S05 68,8 kWh, Renault Scenic 89 kWh.
Changan Deepal S05
Changan Deepal S05 to SUV z segmentu C, w roczniku 2026 w dwóch wariantach: RWD Max z zasięgiem WLTP 488 km i AWD Max o mocy 435 KM.
Renault Scenic
Elektryczny SUV w segmencie C, oferujący dwa warianty baterii o zasięgu do 642 km WLTP.
Profil na tle rynku: Changan Deepal S05 vs Renault Scenic
- Changan Deepal S05RWD Max
Renault ScenicLong Range 89 kWh
Changan Deepal S05 czy Renault Scenic — kto wygrywa w czym
Changan Deepal S05 wygrywa 5 do 4
Kliknij wycinek koła, żeby zobaczyć tylko te metryki. Słupek pokazuje, gdzie auto stoi na tle całego katalogu.
- Zasięg WLTP kmRenault Scenic +154 km
- Bateria kWhRenault Scenic +20,2 kWh
- Zużycie ↓ kWh/100 kmChangan Deepal S05 −0,9 kWh/100 km
- Moc KMChangan Deepal S05 +54 KM
- 0–100 km/h ↓ sChangan Deepal S05 −0,4 s
- Prędkość maks. km/hChangan Deepal S05 +10 km/h
- Ładowanie DC kWChangan Deepal S05 +50 kW
- Ładowanie AC kWBez różnicy
- Masa ↓ kgRenault Scenic −29 kg
- Bagażnik lRenault Scenic +53 l
Dane techniczne: Changan Deepal S05 vs Renault Scenic
Pogrubienie i podkreślenie = lepsza wartość · ↓ = mniej znaczy lepiej · — = brak danych
| Kluczowe parametry | Changan Deepal S05 RWD Max | Renault ScenicLong Range 89 kWh | Różnica |
|---|---|---|---|
| Zasięg i energia | |||
| Zasięg WLTP | 488 km | 642 km | Renault +154 km |
| Bateria | 68,8 kWh | 89 kWh | Renault +20,2 kWh |
| Zużycie ↓ | 15,9 kWh/100 km | 16,8 kWh/100 km | Changan −0,9 kWh/100 km |
| Ładowanie | |||
| Ładowanie DC | 200 kW | 150 kW | Changan +50 kW |
| Ładowanie AC | 11 kW | 11 kW | Bez różnicy |
| Ładowanie ⚠ | 23 min 10–80% | 28 min 15–80% | 5 min |
| Zasięg na minutę ładowania | 14,9 km/min | 14,9 km/min | Bez różnicy |
| Napięcie | 400 V | 400 V | Bez różnicy |
| Osiągi i napęd | |||
| Moc | 272 KM | 218 KM | Changan +54 KM |
| 0–100 km/h ↓ | 7,5 s | 7,9 s | Changan −0,4 s |
| Prędkość maks. | 180 km/h | 170 km/h | Changan +10 km/h |
| Napęd | RWD | FWD | inny typ |
| Praktyczność | |||
| Masa ↓ | 1940 kg | 1911 kg | Renault −29 kg |
| Bagażnik | 492 l | 545 l | Renault +53 l |
| V2L (zasilanie zewnętrzne) | Tak | Tak | — |
| Długość | 4598 mm | 4470 mm | Changan +128 mm |
| Szerokość | 1900 mm | 1864 mm | Changan +36 mm |
| Wysokość | 1600 mm | 1571 mm | Changan +29 mm |
| Rozstaw osi | 2880 mm | 2785 mm | Changan +95 mm |
Lepsza wartość w wierszu jest pogrubiona i podkreślona kolorem auta. Metryki oznaczone ↓ — mniej znaczy lepiej. Wymiary pokazane bez wskazania zwycięzcy.
Kalkulator kosztu energii
Changan Deepal S05
Renault Scenic
Kwoty w Twojej walucie — ceny podaj w walucie, której używasz.
Recenzje wideo obu modeli
Changan Deepal S05
Renault Scenic
Inne porównania w tej klasie: SUV, segment C
Częste pytania o to porównanie
Który ma większy zasięg — Changan Deepal S05 czy Renault Scenic?
Dalej jedzie Renault Scenic: 642 km WLTP wobec 488 km, jakie podaje Changan Deepal S05. Różnica to 154 km.
Czym różni się napęd Changan Deepal S05 i Renault Scenic?
Changan Deepal S05 ma napęd RWD i 272 KM. Renault Scenic ma FWD i 218 KM.
Który ładuje się szybciej?
Changan Deepal S05 przyjmuje do 200 kW mocy stałoprądowej, Renault Scenic — do 150 kW.
Który jest tańszy w eksploatacji?
Mniej prądu bierze Changan Deepal S05: 15,9 kWh/100 km wobec 16,8 kWh/100 km w Renault Scenic. Przy 15000 km rocznie to różnica 135 kWh — koszt policzysz w kalkulatorze na tej stronie.
Dane techniczne pochodzą z oficjalnych materiałów producentów i staramy się je weryfikować, ale producent może zmienić specyfikację bez zapowiedzi, a pomyłki się zdarzają. Przed decyzją zakupową potwierdź parametry u sprzedawcy — nie ponosimy odpowiedzialności za skutki decyzji podjętych na podstawie tych danych. Pełne zastrzeżenia
Zasięg, zużycie i masę podajemy dla konfiguracji bazowej: producenci homologują je w widełkach zależnych od kół i wyposażenia (np. 533–592 km), a my bierzemy wariant najlżejszy, na najmniejszych felgach — czyli najkorzystniejszy. Ten sam model na większych kołach pojedzie krócej.




