Mercedes GLC vs Škoda Peaq

Mercedes GLC wygrywa 8 do 2

Największe różnice: Moc — Mercedes GLC 490 KM, Škoda Peaq 286 KM · Ładowanie DC — Mercedes GLC 330 kW, Škoda Peaq 199 kW · 0–100 km/h — Mercedes GLC 4,3 s, Škoda Peaq 7,1 s.

Mercedes GLC

Mercedes GLC to elektryczny SUV segmentu D oferujący warianty z napędem na tylną oś i pełnym napędem oraz duży zasięg.

Škoda Peaq

Škoda Peaq to elektryczny SUV segmentu D oferujący trzy warianty napędu z zasięgami WLTP sięgającymi do 647 km.

Profil na tle rynku: Mercedes GLC vs Škoda Peaq

Zasięg WLTPBateriaMocŁadowanie DC0–100 km/h

Mercedes GLC czy Škoda Peaq — kto wygrywa w czym

Mercedes GLC wygrywa 8 do 2

Kliknij wycinek koła, żeby zobaczyć tylko te metryki. Słupek pokazuje, gdzie auto stoi na tle całego katalogu.

  • Zasięg WLTP kmMercedes GLC +68 km
    Mercedes GLC
    715
    Škoda Peaq
    647
  • Bateria kWhMercedes GLC +8 kWh
    Mercedes GLC
    94
    Škoda Peaq
    86
  • Zużycie ↓ kWh/100 kmMercedes GLC −0,1 kWh/100 km
    Mercedes GLC
    14,9
    Škoda Peaq
    15
  • Moc KMMercedes GLC +204 KM
    Mercedes GLC
    490
    Škoda Peaq
    286
  • 0–100 km/h ↓ sMercedes GLC −2,8 s
    Mercedes GLC
    4,3
    Škoda Peaq
    7,1
  • Prędkość maks. km/hMercedes GLC +30 km/h
    Mercedes GLC
    210
    Škoda Peaq
    180
  • Ładowanie DC kWMercedes GLC +131 kW
    Mercedes GLC
    330
    Škoda Peaq
    199
  • Ładowanie AC kWBez różnicy
    Mercedes GLC
    11
    Škoda Peaq
    11
  • Ładowanie ↓ minMercedes GLC −6 min
    Mercedes GLC
    22
    Škoda Peaq
    28
  • Masa ↓ kgŠkoda Peaq −226 kg
    Mercedes GLC
    2460
    Škoda Peaq
    2234
  • Bagażnik lŠkoda Peaq +365 l
    Mercedes GLC
    570
    Škoda Peaq
    935

Dodaj trzecie auto

Dane techniczne: Mercedes GLC vs Škoda Peaq

Pogrubienie i podkreślenie = lepsza wartość · ↓ = mniej znaczy lepiej · — = brak danych

Dane techniczne: Mercedes GLC vs Škoda Peaq
Kluczowe parametry Mercedes GLC
GLC 400 4MATIC
Škoda Peaq
90
Różnica
Zasięg i energia
Zasięg WLTP715 km647 kmMercedes +68 km
Bateria94 kWh86 kWhMercedes +8 kWh
Zużycie ↓14,9 kWh/100 km15 kWh/100 kmMercedes −0,1 kWh/100 km
Ładowanie
Ładowanie DC330 kW199 kWMercedes +131 kW
Ładowanie AC11 kW11 kWBez różnicy
Ładowanie 10–80% ↓22 min28 minMercedes −6 min
Zasięg na minutę ładowania22,7 km/min16,2 km/minMercedes +6,5 km/min
Napięcie800 V400 VMercedes +400 V
Osiągi i napęd
Moc490 KM286 KMMercedes +204 KM
0–100 km/h ↓4,3 s7,1 sMercedes −2,8 s
Prędkość maks.210 km/h180 km/hMercedes +30 km/h
NapędAWDRWDinny typ
Praktyczność
Masa ↓2460 kg2234 kgŠkoda −226 kg
Bagażnik570 l935 lŠkoda +365 l
V2L (zasilanie zewnętrzne)NieTaktylko Škoda
Długość4845 mm4874 mmŠkoda +29 mm
Szerokość1913 mm1867 mmMercedes +46 mm
Wysokość1644 mm1664 mmŠkoda +20 mm
Rozstaw osi2972 mm2965 mmMercedes +7 mm

Lepsza wartość w wierszu jest pogrubiona i podkreślona kolorem auta. Metryki oznaczone ↓ — mniej znaczy lepiej. Wymiary pokazane bez wskazania zwycięzcy.

Kalkulator kosztu energii

Mercedes GLC

Koszt na 100 km4,47
Miesięcznie56
Rocznie671

Škoda Peaq

Koszt na 100 km4,5
Miesięcznie56
Rocznie675

Kwoty w Twojej walucie — ceny podaj w walucie, której używasz.

Recenzje wideo obu modeli

Mercedes GLC

Škoda Peaq

Inne porównania w tej klasie: SUV, segment D

Częste pytania o to porównanie

Który ma większy zasięg — Mercedes GLC czy Škoda Peaq?

Dalej jedzie Mercedes GLC: 715 km WLTP wobec 647 km, jakie podaje Škoda Peaq. Różnica to 68 km.

Czym różni się napęd Mercedes GLC i Škoda Peaq?

Mercedes GLC ma napęd AWD i 490 KM. Škoda Peaq ma RWD i 286 KM.

Który z nich zasili urządzenia z gniazdka (V2L)?

Tylko Škoda Peaq — jego bateria 86 kWh służy wtedy jako źródło prądu. Mercedes GLC z baterią 94 kWh tej funkcji nie ma.

Który jest mocniejszy — Mercedes GLC czy Škoda Peaq?

Mocniejszy jest Mercedes GLC: 490 KM wobec 286 KM, jakie ma Škoda Peaq. Różnica to 204 KM.

Dane techniczne pochodzą z oficjalnych materiałów producentów i staramy się je weryfikować, ale producent może zmienić specyfikację bez zapowiedzi, a pomyłki się zdarzają. Przed decyzją zakupową potwierdź parametry u sprzedawcy — nie ponosimy odpowiedzialności za skutki decyzji podjętych na podstawie tych danych. Pełne zastrzeżenia

Zasięg, zużycie i masę podajemy dla konfiguracji bazowej: producenci homologują je w widełkach zależnych od kół i wyposażenia (np. 533–592 km), a my bierzemy wariant najlżejszy, na najmniejszych felgach — czyli najkorzystniejszy. Ten sam model na większych kołach pojedzie krócej.