Ford e-Tourneo Custom vs Volkswagen e-Caravelle
Remis 4 do 4
Największe różnice: Ładowanie AC — Ford e-Tourneo Custom 11 kW, Volkswagen e-Caravelle 7,4 kW · Moc — Ford e-Tourneo Custom 218 KM, Volkswagen e-Caravelle 286 KM · Prędkość maks. — Ford e-Tourneo Custom 130 km/h, Volkswagen e-Caravelle 150 km/h.
Ford e-Tourneo Custom
Ford e-Tourneo Custom to van osobowy z segmentu D, w roczniku 2027 w czterech wariantach: zasięg WLTP od 312 do 353 km, moc 218 albo 286 KM.
Volkswagen e-Caravelle
Volkswagen e-Caravelle to elektryczny van segmentu D oferujący zasięg WLTP 380 km i napęd na tylną oś.
Profil na tle rynku: Ford e-Tourneo Custom vs Volkswagen e-Caravelle
Ford e-Tourneo Custom160 kW RWD
Volkswagen e-Caravellee-Caravelle 70 kWh
Ford e-Tourneo Custom czy Volkswagen e-Caravelle — kto wygrywa w czym
Remis 4 do 4
Wynik nie obejmuje metryk, dla których brakuje danych po jednej ze stron.
Kliknij wycinek koła, żeby zobaczyć tylko te metryki. Słupek pokazuje, gdzie auto stoi na tle całego katalogu.
- Zasięg WLTP kmVolkswagen e-Caravelle +27 km
- Bateria kWhFord e-Tourneo Custom +1 kWh
- Zużycie ↓ kWh/100 kmVolkswagen e-Caravelle −0,2 kWh/100 km
- Moc KMVolkswagen e-Caravelle +68 KM
- 0–100 km/h ↓ sBrak danych
- Prędkość maks. km/hVolkswagen e-Caravelle +20 km/h
- Ładowanie DC kWBez różnicy
- Ładowanie AC kWFord e-Tourneo Custom +3,6 kW
- Ładowanie ↓ minFord e-Tourneo Custom −1 min
- Masa ↓ kgFord e-Tourneo Custom −66 kg
- Bagażnik lBrak danych
Dane techniczne: Ford e-Tourneo Custom vs Volkswagen e-Caravelle
Pogrubienie i podkreślenie = lepsza wartość · ↓ = mniej znaczy lepiej · — = brak danych
| Kluczowe parametry | Ford e-Tourneo Custom160 kW RWD | Volkswagen e-Caravellee-Caravelle 70 kWh | Różnica |
|---|---|---|---|
| Zasięg i energia | |||
| Zasięg WLTP | 353 km | 380 km | Volkswagen +27 km |
| Bateria | 71 kWh | 70 kWh | Ford +1 kWh |
| Zużycie ↓ | 24 kWh/100 km | 23,8 kWh/100 km | Volkswagen −0,2 kWh/100 km |
| Ładowanie | |||
| Ładowanie DC | 125 kW | 125 kW | Bez różnicy |
| Ładowanie AC | 11 kW | 7,4 kW | Ford +3,6 kW |
| Ładowanie 10–80% ↓ | 29 min | 30 min | Ford −1 min |
| Zasięg na minutę ładowania | 8,5 km/min | 8,9 km/min | Volkswagen +0,4 km/min |
| Napięcie | 400 V | 400 V | Bez różnicy |
| Osiągi i napęd | |||
| Moc | 218 KM | 286 KM | Volkswagen +68 KM |
| 0–100 km/h ↓ | — | — | — |
| Prędkość maks. | 130 km/h | 150 km/h | Volkswagen +20 km/h |
| Napęd | RWD | RWD | — |
| Praktyczność | |||
| Masa ↓ | 2408 kg | 2474 kg | Ford −66 kg |
| Bagażnik | 1152 l | — | — |
| V2L (zasilanie zewnętrzne) | Tak | Nie | tylko Ford |
| Długość | 5050 mm | 5050 mm | Bez różnicy |
| Szerokość | 2032 mm | 2032 mm | Bez różnicy |
| Wysokość | 2040 mm | 1970 mm | Ford +70 mm |
| Rozstaw osi | 3100 mm | 3100 mm | Bez różnicy |
Lepsza wartość w wierszu jest pogrubiona i podkreślona kolorem auta. Metryki oznaczone ↓ — mniej znaczy lepiej. Wymiary pokazane bez wskazania zwycięzcy.
Kalkulator kosztu energii
Ford e-Tourneo Custom
Volkswagen e-Caravelle
Kwoty w Twojej walucie — ceny podaj w walucie, której używasz.
Recenzje wideo obu modeli
Ford e-Tourneo Custom
Volkswagen e-Caravelle
Inne porównania w tej klasie: Van, segment D
Ford e-Tourneo Customvs
Opel Zafira Electric
Ford e-Tourneo Customvs
Volkswagen e-Transporter Kombi
Ford e-Tourneo Customvs
Volkswagen ID. Buzz
Ford e-Tourneo Customvs
Hyundai Staria Electric
Volkswagen e-Caravellevs
Mercedes eVito Tourer
Volkswagen e-Caravellevs
Mercedes VLE
Volkswagen e-Caravellevs
Hyundai Staria ElectricCzęste pytania o to porównanie
Który ma większy zasięg — Ford e-Tourneo Custom czy Volkswagen e-Caravelle?
Dalej jedzie Volkswagen e-Caravelle: 380 km WLTP wobec 353 km, jakie podaje Ford e-Tourneo Custom. Różnica to 27 km.
Dlaczego Ford e-Tourneo Custom ma większą baterię, a jedzie krócej niż Volkswagen e-Caravelle?
Ford e-Tourneo Custom wozi 71 kWh i przejeżdża 353 km, a Volkswagen e-Caravelle z baterią 70 kWh — 380 km. Decyduje zużycie energii: 24 wobec 23,8 kWh/100 km.
Który z nich zasili urządzenia z gniazdka (V2L)?
Tylko Ford e-Tourneo Custom — jego bateria 71 kWh służy wtedy jako źródło prądu. Volkswagen e-Caravelle z baterią 70 kWh tej funkcji nie ma.
Który ładuje się szybciej?
Ford e-Tourneo Custom przyjmuje do 125 kW mocy stałoprądowej, Volkswagen e-Caravelle — do 125 kW. Ładowanie od 10 do 80% zajmuje odpowiednio 29 i 30 min.
Dane techniczne pochodzą z oficjalnych materiałów producentów i staramy się je weryfikować, ale producent może zmienić specyfikację bez zapowiedzi, a pomyłki się zdarzają. Przed decyzją zakupową potwierdź parametry u sprzedawcy — nie ponosimy odpowiedzialności za skutki decyzji podjętych na podstawie tych danych. Pełne zastrzeżenia
Zasięg, zużycie i masę podajemy dla konfiguracji bazowej: producenci homologują je w widełkach zależnych od kół i wyposażenia (np. 533–592 km), a my bierzemy wariant najlżejszy, na najmniejszych felgach — czyli najkorzystniejszy. Ten sam model na większych kołach pojedzie krócej.