BMW iX4 vs Mercedes GLB

BMW iX4 wygrywa 7 do 2

Największe różnice: Moc — BMW iX4 469 KM, Mercedes GLB 272 KM · 0–100 km/h — BMW iX4 4,9 s, Mercedes GLB 7,4 s · Zasięg WLTP — BMW iX4 828 km, Mercedes GLB 631 km.

BMW iX4

BMW iX4 to elektryczny SUV segmentu D z napędem AWD: 374–469 KM, do 828 km zasięgu WLTP i ładowanie DC do 400 kW.

Mercedes GLB

Mercedes GLB to kompaktowy SUV z napędem elektrycznym, oferujący zasięg przekraczający 600 km i moc do 354 KM w zależności od wersji.

Profil na tle rynku: BMW iX4 vs Mercedes GLB

Zasięg WLTPBateriaMocŁadowanie DC0–100 km/h

BMW iX4 czy Mercedes GLB — kto wygrywa w czym

BMW iX4 wygrywa 7 do 2

Kliknij wycinek koła, żeby zobaczyć tylko te metryki. Słupek pokazuje, gdzie auto stoi na tle całego katalogu.

  • Zasięg WLTP kmBMW iX4 +197 km
    BMW iX4
    828
    Mercedes GLB
    631
  • Bateria kWhBMW iX4 +23,7 kWh
    BMW iX4
    108,7
    Mercedes GLB
    85
  • Zużycie ↓ kWh/100 kmBMW iX4 −0,1 kWh/100 km
    BMW iX4
    15,7
    Mercedes GLB
    15,8
  • Moc KMBMW iX4 +197 KM
    BMW iX4
    469
    Mercedes GLB
    272
  • 0–100 km/h ↓ sBMW iX4 −2,5 s
    BMW iX4
    4,9
    Mercedes GLB
    7,4
  • Prędkość maks. km/hBez różnicy
    BMW iX4
    210
    Mercedes GLB
    210
  • Ładowanie DC kWBMW iX4 +80 kW
    BMW iX4
    400
    Mercedes GLB
    320
  • Ładowanie AC kWBez różnicy
    BMW iX4
    11
    Mercedes GLB
    11
  • Ładowanie ↓ minBMW iX4 −1 min
    BMW iX4
    21
    Mercedes GLB
    22
  • Masa ↓ kgMercedes GLB −185 kg
    BMW iX4
    2305
    Mercedes GLB
    2120
  • Bagażnik lMercedes GLB +50 l
    BMW iX4
    490
    Mercedes GLB
    540

Dodaj trzecie auto

Dane techniczne: BMW iX4 vs Mercedes GLB

Pogrubienie i podkreślenie = lepsza wartość · ↓ = mniej znaczy lepiej · — = brak danych

Dane techniczne: BMW iX4 vs Mercedes GLB
Kluczowe parametry BMW iX4
50 xDrive
Mercedes GLB
GLB 250+
Różnica
Zasięg i energia
Zasięg WLTP828 km631 kmBMW +197 km
Bateria108,7 kWh85 kWhBMW +23,7 kWh
Zużycie ↓15,7 kWh/100 km15,8 kWh/100 kmBMW −0,1 kWh/100 km
Ładowanie
Ładowanie DC400 kW320 kWBMW +80 kW
Ładowanie AC11 kW11 kWBez różnicy
Ładowanie 10–80% ↓21 min22 minBMW −1 min
Zasięg na minutę ładowania27,6 km/min20,1 km/minBMW +7,5 km/min
Napięcie800 V800 VBez różnicy
Osiągi i napęd
Moc469 KM272 KMBMW +197 KM
0–100 km/h ↓4,9 s7,4 sBMW −2,5 s
Prędkość maks.210 km/h210 km/hBez różnicy
NapędAWDRWDinny typ
Praktyczność
Masa ↓2305 kg2120 kgMercedes −185 kg
Bagażnik490 l540 lMercedes +50 l
V2L (zasilanie zewnętrzne)TakNietylko BMW
Długość4782 mm4732 mmBMW +50 mm
Szerokość1895 mm1861 mmBMW +34 mm
Wysokość1595 mm1687 mmMercedes +92 mm
Rozstaw osi2897 mm——

Lepsza wartość w wierszu jest pogrubiona i podkreślona kolorem auta. Metryki oznaczone ↓ — mniej znaczy lepiej. Wymiary pokazane bez wskazania zwycięzcy.

Kalkulator kosztu energii

BMW iX4

Koszt na 100 km4,71
Miesięcznie59
Rocznie707

Mercedes GLB

Koszt na 100 km4,74
Miesięcznie59
Rocznie711

Kwoty w Twojej walucie — ceny podaj w walucie, której używasz.

Recenzje wideo obu modeli

BMW iX4

Mercedes GLB

Inne porównania w tej klasie: SUV, segment D

Częste pytania o to porównanie

Który ma większy zasięg — BMW iX4 czy Mercedes GLB?

Dalej jedzie BMW iX4: 828 km WLTP wobec 631 km, jakie podaje Mercedes GLB. Różnica to 197 km.

Czym różni się napęd BMW iX4 i Mercedes GLB?

BMW iX4 ma napęd AWD i 469 KM. Mercedes GLB ma RWD i 272 KM.

Który z nich zasili urządzenia z gniazdka (V2L)?

Tylko BMW iX4 — jego bateria 108,7 kWh służy wtedy jako źródło prądu. Mercedes GLB z baterią 85 kWh tej funkcji nie ma.

Który jest mocniejszy — BMW iX4 czy Mercedes GLB?

Mocniejszy jest BMW iX4: 469 KM wobec 272 KM, jakie ma Mercedes GLB. Różnica to 197 KM.

Dane techniczne pochodzą z oficjalnych materiałów producentów i staramy się je weryfikować, ale producent może zmienić specyfikację bez zapowiedzi, a pomyłki się zdarzają. Przed decyzją zakupową potwierdź parametry u sprzedawcy — nie ponosimy odpowiedzialności za skutki decyzji podjętych na podstawie tych danych. Pełne zastrzeżenia

Zasięg, zużycie i masę podajemy dla konfiguracji bazowej: producenci homologują je w widełkach zależnych od kół i wyposażenia (np. 533–592 km), a my bierzemy wariant najlżejszy, na najmniejszych felgach — czyli najkorzystniejszy. Ten sam model na większych kołach pojedzie krócej.