Xpeng G9 vs Xpeng G9L
Xpeng G9L vede 5 : 3
Největší rozdíly: Zavazadlový prostor — Xpeng G9 660 l, Xpeng G9L 935 l · Nabíjení DC — Xpeng G9 445 kW, Xpeng G9L 540 kW · Baterie — Xpeng G9 92,2 kWh, Xpeng G9L 110 kWh.
Xpeng G9
Elektrické SUV ve vyšší třídě, které nabízí tři varianty pohonu, přičemž nejvýkonnější dosahuje rychlosti 100 km/h za 4,2 sekundy.
Xpeng G9L
Xpeng G9L je sedmimístné SUV segmentu E: baterie 110 kWh, dojezd WLTP až 591 km a nabíjení DC 540 kW.
Profil oproti trhu: Xpeng G9 vs Xpeng G9L
Xpeng G9 nebo Xpeng G9L — kdo vyhrává v čem
Xpeng G9L vede 5 : 3
Kliknutím na výseč zobrazíte jen tyto parametry. Sloupec ukazuje, kde auto stojí v rámci celého katalogu.
- Dojezd WLTP kmXpeng G9L +6 km
- Baterie kWhXpeng G9L +17,8 kWh
- Spotřeba ↓ kWh/100 kmXpeng G9 −2,5 kWh/100 km
- Výkon kXpeng G9L +16 k
- 0–100 km/h ↓ sXpeng G9 −0,6 s
- Max. rychlost km/hBez rozdílu
- Nabíjení DC kWXpeng G9L +95 kW
- Nabíjení AC kWBez rozdílu
- Nabíjení ↓ minBez rozdílu
- Hmotnost ↓ kgXpeng G9 −410 kg
- Zavazadlový prostor lXpeng G9L +275 l
Technické údaje: Xpeng G9 vs Xpeng G9L
Tučné písmo a podtržení = lepší hodnota · ↓ = méně je lépe · — = bez údajů
| Klíčové parametry | Xpeng G9RWD Long Range | Xpeng G9LRWD Long Range | Rozdíl |
|---|---|---|---|
| Dojezd a energie | |||
| Dojezd WLTP | 585 km | 591 km | Xpeng +6 km |
| Baterie | 92,2 kWh | 110 kWh | Xpeng +17,8 kWh |
| Spotřeba ↓ | 18,6 kWh/100 km | 21,1 kWh/100 km | Xpeng −2,5 kWh/100 km |
| Nabíjení | |||
| Nabíjení DC | 445 kW | 540 kW | Xpeng +95 kW |
| Nabíjení AC | 11 kW | 11 kW | Bez rozdílu |
| Nabíjení 10–80% ↓ | 12 min | 12 min | Bez rozdílu |
| Dojezd na minutu nabíjení | 34,1 km/min | 34,5 km/min | Xpeng +0,4 km/min |
| Napětí | 800 V | 800 V | Bez rozdílu |
| Jízdní výkony a pohon | |||
| Výkon | 351 k | 367 k | Xpeng +16 k |
| 0–100 km/h ↓ | 6,4 s | 7 s | Xpeng −0,6 s |
| Max. rychlost | 200 km/h | 200 km/h | Bez rozdílu |
| Pohon | RWD | RWD | — |
| Praktičnost | |||
| Hmotnost ↓ | 2290 kg | 2700 kg | Xpeng −410 kg |
| Zavazadlový prostor | 660 l | 935 l | Xpeng +275 l |
| V2L (externí napájení) | Ano | Ano | — |
| Délka | 4891 mm | 5120 mm | Xpeng +229 mm |
| Šířka | 1937 mm | 1999 mm | Xpeng +62 mm |
| Výška | 1680 mm | 1788 mm | Xpeng +108 mm |
| Rozvor | 2998 mm | 3100 mm | Xpeng +102 mm |
Lepší hodnota v řádku je tučná a podtržená barvou vozu. Metriky označené ↓ — méně je lépe. Rozměry jsou zobrazeny bez určení vítěze.
Kalkulačka nákladů na energii
Xpeng G9
Xpeng G9L
Částky ve vaší měně — ceny zadejte v měně, kterou používáte.
Videorecenze obou modelů
Další porovnání v této třídě: SUV, segment E
Často kladené otázky k tomuto porovnání
Který má větší kufr?
Model Xpeng G9L nabízí více: 935 l oproti 660 l u modelu Xpeng G9. Rozdíl je 275 l.
Který se nabíjí rychleji?
Model Xpeng G9 přijímá až 445 kW DC, model Xpeng G9L až 540 kW. Nabíjení z 10 % na 80 % trvá 12, resp. 12 min.
Který je levnější v provozu?
Model Xpeng G9 spotřebuje méně elektřiny: 18,6 kWh/100 km oproti 21,1 kWh/100 km u modelu Xpeng G9L. Při projetí 15000 km za rok je to rozdíl 375 kWh — kalkulačka na této stránce vám to přepočítá na peníze.
Technické údaje pocházejí z oficiálních materiálů výrobců a snažíme se je ověřovat, ale výrobce může specifikaci kdykoli změnit bez upozornění a chyby se stávají. Před nákupem si údaje ověřte u prodejce — za rozhodnutí učiněná na základě těchto dat neneseme odpovědnost. Úplné právní upozornění
Dojezd, spotřeba a hmotnost uvádíme pro základní konfiguraci. Výrobci je homologují v rozmezí závislém na kolech a výbavě (např. 533–592 km), my bereme nejlehčí variantu, na nejmenších kolech – tedy nejvýhodnější. Stejný model na větších kolech dojede kratší vzdálenost.




