Mercedes EQE SUV vs Xpeng G9L

Mercedes EQE SUV vede 6 : 4

Největší rozdíly: Nabíjení DC — Mercedes EQE SUV 170 kW, Xpeng G9L 540 kW · Nabíjení 10–80% — Mercedes EQE SUV 32 min, Xpeng G9L 12 min · Zavazadlový prostor — Mercedes EQE SUV 520 l, Xpeng G9L 935 l.

Mercedes EQE SUV

Mercedes EQE SUV je elektrické vozidlo typu SUV v segmentu E, které nabízí tři různé varianty pohonu a kapacity baterie.

Xpeng G9L

Xpeng G9L je sedmimístné SUV segmentu E: baterie 110 kWh, dojezd WLTP až 591 km a nabíjení DC 540 kW.

Profil oproti trhu: Mercedes EQE SUV vs Xpeng G9L

Dojezd WLTPBaterieVýkonNabíjení DC0–100 km/h

Mercedes EQE SUV nebo Xpeng G9L — kdo vyhrává v čem

Mercedes EQE SUV vede 6 : 4

Kliknutím na výseč zobrazíte jen tyto parametry. Sloupec ukazuje, kde auto stojí v rámci celého katalogu.

  • Dojezd WLTP kmMercedes EQE SUV +6 km
    Mercedes EQE SUV
    597
    Xpeng G9L
    591
  • Baterie kWhXpeng G9L +14 kWh
    Mercedes EQE SUV
    96
    Xpeng G9L
    110
  • Spotřeba ↓ kWh/100 kmMercedes EQE SUV −1,8 kWh/100 km
    Mercedes EQE SUV
    19,3
    Xpeng G9L
    21,1
  • Výkon kMercedes EQE SUV +82 k
    Mercedes EQE SUV
    449
    Xpeng G9L
    367
  • 0–100 km/h ↓ sMercedes EQE SUV −2,3 s
    Mercedes EQE SUV
    4,7
    Xpeng G9L
    7
  • Max. rychlost km/hMercedes EQE SUV +10 km/h
    Mercedes EQE SUV
    210
    Xpeng G9L
    200
  • Nabíjení DC kWXpeng G9L +370 kW
    Mercedes EQE SUV
    170
    Xpeng G9L
    540
  • Nabíjení AC kWBez rozdílu
    Mercedes EQE SUV
    11
    Xpeng G9L
    11
  • Nabíjení ↓ minXpeng G9L −20 min
    Mercedes EQE SUV
    32
    Xpeng G9L
    12
  • Hmotnost ↓ kgMercedes EQE SUV −85 kg
    Mercedes EQE SUV
    2615
    Xpeng G9L
    2700
  • Zavazadlový prostor lXpeng G9L +415 l
    Mercedes EQE SUV
    520
    Xpeng G9L
    935

Přidat třetí auto

Technické údaje: Mercedes EQE SUV vs Xpeng G9L

Tučné písmo a podtržení = lepší hodnota · ↓ = méně je lépe · — = bez údajů

Technické údaje: Mercedes EQE SUV vs Xpeng G9L
Klíčové parametry Mercedes EQE SUV
EQE 500 4MATIC
Xpeng G9L
RWD Long Range
Rozdíl
Dojezd a energie
Dojezd WLTP597 km591 kmMercedes +6 km
Baterie96 kWh110 kWhXpeng +14 kWh
Spotřeba ↓19,3 kWh/100 km21,1 kWh/100 kmMercedes −1,8 kWh/100 km
Nabíjení
Nabíjení DC170 kW540 kWXpeng +370 kW
Nabíjení AC11 kW11 kWBez rozdílu
Nabíjení 10–80% ↓32 min12 minXpeng −20 min
Dojezd na minutu nabíjení13,1 km/min34,5 km/minXpeng +21,4 km/min
Napětí400 V800 VXpeng +400 V
Jízdní výkony a pohon
Výkon449 k367 kMercedes +82 k
0–100 km/h ↓4,7 s7 sMercedes −2,3 s
Max. rychlost210 km/h200 km/hMercedes +10 km/h
PohonAWDRWDjiný typ
Praktičnost
Hmotnost ↓2615 kg2700 kgMercedes −85 kg
Zavazadlový prostor520 l935 lXpeng +415 l
V2L (externí napájení)NeAnojen Xpeng
Délka4863 mm5120 mmXpeng +257 mm
Šířka1940 mm1999 mmXpeng +59 mm
Výška1707 mm1788 mmXpeng +81 mm
Rozvor3030 mm3100 mmXpeng +70 mm

Lepší hodnota v řádku je tučná a podtržená barvou vozu. Metriky označené ↓ — méně je lépe. Rozměry jsou zobrazeny bez určení vítěze.

Kalkulačka nákladů na energii

Mercedes EQE SUV

Náklady na 100 km5,79
Měsíčně72
Ročně869

Xpeng G9L

Náklady na 100 km6,33
Měsíčně79
Ročně950

Částky ve vaší měně — ceny zadejte v měně, kterou používáte.

Videorecenze obou modelů

Mercedes EQE SUV

Xpeng G9L

Další porovnání v této třídě: SUV, segment E

Často kladené otázky k tomuto porovnání

Proč má Xpeng G9L větší baterii, ale kratší dojezd než Mercedes EQE SUV?

Model Xpeng G9L má kapacitu 110 kWh a ujede 591 km, zatímco model Mercedes EQE SUV s baterií 96 kWh ujede 597 km. Rozhoduje spotřeba: 21,1 oproti 19,3 kWh/100 km.

Jak se liší pohonné systémy Mercedes EQE SUV a Xpeng G9L?

Model Mercedes EQE SUV má AWD a 449 k. Model Xpeng G9L má RWD a 367 k.

Který dokáže napájet spotřebiče ze zásuvky (V2L)?

Pouze Xpeng G9L — jeho baterie o kapacitě 110 kWh pak funguje jako zdroj energie. Model Mercedes EQE SUV s kapacitou 96 kWh tuto funkci neposkytuje.

Který má větší kufr?

Model Xpeng G9L nabízí více: 935 l oproti 520 l u modelu Mercedes EQE SUV. Rozdíl je 415 l.

Technické údaje pocházejí z oficiálních materiálů výrobců a snažíme se je ověřovat, ale výrobce může specifikaci kdykoli změnit bez upozornění a chyby se stávají. Před nákupem si údaje ověřte u prodejce — za rozhodnutí učiněná na základě těchto dat neneseme odpovědnost. Úplné právní upozornění

Dojezd, spotřeba a hmotnost uvádíme pro základní konfiguraci. Výrobci je homologují v rozmezí závislém na kolech a výbavě (např. 533–592 km), my bereme nejlehčí variantu, na nejmenších kolech – tedy nejvýhodnější. Stejný model na větších kolech dojede kratší vzdálenost.