Maserati Grecale Folgore vs Xpeng G9L
Maserati Grecale Folgore vede 6 : 4
Největší rozdíly: Nabíjení DC — Maserati Grecale Folgore 150 kW, Xpeng G9L 540 kW · Nabíjení AC — Maserati Grecale Folgore 22 kW, Xpeng G9L 11 kW · Zavazadlový prostor — Maserati Grecale Folgore 535 l, Xpeng G9L 935 l.
Maserati Grecale Folgore
Maserati Grecale Folgore je elektrické SUV s pohonem všech kol, které nabízí dojezd podle standardu WLTP 580 kilometrů a výkon 557 koní.
Xpeng G9L
Xpeng G9L je sedmimístné SUV segmentu E: baterie 110 kWh, dojezd WLTP až 591 km a nabíjení DC 540 kW.
Profil oproti trhu: Maserati Grecale Folgore vs Xpeng G9L
Maserati Grecale Folgore105 kWh AWD
Xpeng G9LRWD Long Range
Maserati Grecale Folgore nebo Xpeng G9L — kdo vyhrává v čem
Maserati Grecale Folgore vede 6 : 4
Do výsledku nevstupují metriky, u kterých na jedné straně chybí údaje.
Kliknutím na výseč zobrazíte jen tyto parametry. Sloupec ukazuje, kde auto stojí v rámci celého katalogu.
- Dojezd WLTP kmXpeng G9L +11 km
- Baterie kWhXpeng G9L +5 kWh
- Spotřeba ↓ kWh/100 kmMaserati Grecale Folgore −0,2 kWh/100 km
- Výkon kMaserati Grecale Folgore +190 k
- 0–100 km/h ↓ sMaserati Grecale Folgore −2,9 s
- Max. rychlost km/hMaserati Grecale Folgore +20 km/h
- Nabíjení DC kWXpeng G9L +390 kW
- Nabíjení AC kWMaserati Grecale Folgore +11 kW
- Nabíjení ↓ minBez údajů
- Hmotnost ↓ kgMaserati Grecale Folgore −145 kg
- Zavazadlový prostor lXpeng G9L +400 l
Technické údaje: Maserati Grecale Folgore vs Xpeng G9L
Tučné písmo a podtržení = lepší hodnota · ↓ = méně je lépe · — = bez údajů
| Klíčové parametry | Maserati Grecale Folgore105 kWh AWD | Xpeng G9LRWD Long Range | Rozdíl |
|---|---|---|---|
| Dojezd a energie | |||
| Dojezd WLTP | 580 km | 591 km | Xpeng +11 km |
| Baterie | 105 kWh | 110 kWh | Xpeng +5 kWh |
| Spotřeba ↓ | 20,9 kWh/100 km | 21,1 kWh/100 km | Maserati −0,2 kWh/100 km |
| Nabíjení | |||
| Nabíjení DC | 150 kW | 540 kW | Xpeng +390 kW |
| Nabíjení AC | 22 kW | 11 kW | Maserati +11 kW |
| Nabíjení 10–80% ↓ | — | 12 min | — |
| Dojezd na minutu nabíjení | — | 34,5 km/min | — |
| Napětí | 400 V | 800 V | Xpeng +400 V |
| Jízdní výkony a pohon | |||
| Výkon | 557 k | 367 k | Maserati +190 k |
| 0–100 km/h ↓ | 4,1 s | 7 s | Maserati −2,9 s |
| Max. rychlost | 220 km/h | 200 km/h | Maserati +20 km/h |
| Pohon | AWD | RWD | jiný typ |
| Praktičnost | |||
| Hmotnost ↓ | 2555 kg | 2700 kg | Maserati −145 kg |
| Zavazadlový prostor | 535 l | 935 l | Xpeng +400 l |
| V2L (externí napájení) | Ne | Ano | jen Xpeng |
| Délka | 4865 mm | 5120 mm | Xpeng +255 mm |
| Šířka | 1948 mm | 1999 mm | Xpeng +51 mm |
| Výška | 1651 mm | 1788 mm | Xpeng +137 mm |
| Rozvor | 2903 mm | 3100 mm | Xpeng +197 mm |
Lepší hodnota v řádku je tučná a podtržená barvou vozu. Metriky označené ↓ — méně je lépe. Rozměry jsou zobrazeny bez určení vítěze.
Kalkulačka nákladů na energii
Maserati Grecale Folgore
Xpeng G9L
Částky ve vaší měně — ceny zadejte v měně, kterou používáte.
Videorecenze obou modelů
Maserati Grecale Folgore
Xpeng G9L
Další porovnání v této třídě: SUV, segment E
Často kladené otázky k tomuto porovnání
Jak se liší pohonné systémy Maserati Grecale Folgore a Xpeng G9L?
Model Maserati Grecale Folgore má AWD a 557 k. Model Xpeng G9L má RWD a 367 k.
Který dokáže napájet spotřebiče ze zásuvky (V2L)?
Pouze Xpeng G9L — jeho baterie o kapacitě 110 kWh pak funguje jako zdroj energie. Model Maserati Grecale Folgore s kapacitou 105 kWh tuto funkci neposkytuje.
Který je výkonnější — Maserati Grecale Folgore nebo Xpeng G9L?
Model Maserati Grecale Folgore je silnější: 557 k oproti 367 k u modelu Xpeng G9L. Rozdíl je 190 k.
Který má větší kufr?
Model Xpeng G9L nabízí více: 935 l oproti 535 l u modelu Maserati Grecale Folgore. Rozdíl je 400 l.
Technické údaje pocházejí z oficiálních materiálů výrobců a snažíme se je ověřovat, ale výrobce může specifikaci kdykoli změnit bez upozornění a chyby se stávají. Před nákupem si údaje ověřte u prodejce — za rozhodnutí učiněná na základě těchto dat neneseme odpovědnost. Úplné právní upozornění
Dojezd, spotřeba a hmotnost uvádíme pro základní konfiguraci. Výrobci je homologují v rozmezí závislém na kolech a výbavě (např. 533–592 km), my bereme nejlehčí variantu, na nejmenších kolech – tedy nejvýhodnější. Stejný model na větších kolech dojede kratší vzdálenost.


