Maserati · SUVE
Xpeng G9
- Délka
- 4891 mm
- Výška
- 1680 mm
- Rozvor
- 2998 mm
Elektrické SUV ve vyšší třídě, které nabízí tři varianty pohonu, přičemž nejvýkonnější dosahuje rychlosti 100 km/h za 4,2 sekundy.
Xpeng G9 je SUV vozidlo segmentu E, vybavené zavazadlovým prostorem o objemu 660 litrů. Model je dostupný ve třech variantách pohonu, které se liší konfigurací baterie, výkonem a pohonným systémem.
Verze Performance AWD (MY2025) využívá baterii s kapacitou 92,2 kWh, nabízí dojezd WLTP 540 km a výkon 575 koní s pohonem všech kol. Umožňuje zrychlení z 0 na 100 km/h za 4,2 sekundy a dosažení maximální rychlosti 200 km/h. Nabíjení (DC) probíhá s výkonem 525 kW, což umožňuje doplnění energie od 10 % do 80 % za 12 minut.
Varianty RWD Long Range a RWD Standard Range využívají pohon zadních kol a výkon 351 koní. Verze Long Range má baterii s kapacitou 92,2 kWh a dojezd WLTP 585 km, zatímco verze Standard Range je vybavena baterií o kapacitě 78,2 kWh a dojezdem WLTP 502 km. Oba modely dosahují maximální rychlosti 200 km/h, přičemž čas zrychlení z 0 na 100 km/h činí 6,4 s, respektive 6,6 s. Nabíjení (DC) v těchto konfiguracích probíhá s výkonem 445 kW a také umožňuje doplnění energie od 10 % do 80 % za 12 minut.
Čím se varianty liší
Společné pro všechny varianty
| Nabíjení AC | 11 kW |
|---|---|
| Nabíjení 10–80% | 12 min |
| Max. rychlost | 200 km/h |
| Zavazadlový prostor | 660 l |
Technické údaje pocházejí z oficiálních materiálů výrobců a snažíme se je ověřovat, ale výrobce může specifikaci kdykoli změnit bez upozornění a chyby se stávají. Před nákupem si údaje ověřte u prodejce — za rozhodnutí učiněná na základě těchto dat neneseme odpovědnost. Úplné právní upozornění
Dojezd, spotřeba a hmotnost uvádíme pro základní konfiguraci. Výrobci je homologují v rozmezí závislém na kolech a výbavě (např. 533–592 km), my bereme nejlehčí variantu, na nejmenších kolech – tedy nejvýhodnější. Stejný model na větších kolech dojede kratší vzdálenost.
Kam dojedete
- Prahastart
- Brno210 km
- Berlín350 km
- Budapešť530 km
- Varšava650 km
- Benátky820 km
Dojezd WLTP 585 kmVarianta s nejkratším dojezdem 502 km
Nejvzdálenější cíl v dojezdu: Budapešť (530 km).
Dojezd podle WLTP, tedy za ideálních podmínek. V zimě počítejte zhruba se 70 % dojezdu WLTP. Silniční vzdálenosti podle OpenStreetMap.
Reálný dojezd vs. WLTP
WLTP se měří v laboratoři. Toto jsou vlastní údaje řidičů — zima, dálnice, město.
Nikdo dosud nezaznamenal reálný dojezd tohoto vozu. Můžete být první.
Hodnocení uživatelů
Zatím žádná hodnocení — ohodnoťte toto auto jako první.
Kalkulačka nákladů na energii
Spočítejte, kolik stojí jízda tímto autem. Zadejte cenu energie a roční nájezd.
Částky ve vaší měně — ceny zadejte v měně, kterou používáte.
Porovnejte s rivaly ve třídě
Podobné modely v této třídě
Maserati · SUVE
Mercedes · SUVE
Polestar · SUVE
Kia · SUVEVideorecenze
Časté dotazy
Jaký dojezd má Xpeng G9?
Xpeng G9 má dojezd až 502–585 km v cyklu WLTP.
Jakou baterii má Xpeng G9?
Kapacita baterie u Xpeng G9 je 78,2–92,2 kWh.
Jaký výkon má Xpeng G9?
Xpeng G9 má výkon 351–575 k.
Jak rychle se Xpeng G9 nabíjí?
Xpeng G9 se nabíjí stejnosměrným proudem (DC) výkonem až 525 kW a nabití z 10 na 80 % trvá přibližně 12 min.
Jaký typ vozu je Xpeng G9?
Xpeng G9 je SUV segmentu E s elektrickým pohonem.
Je Xpeng G9 dostupný v Česku?
Ano, Xpeng G9 je dostupný v Česku.
S jakými auty porovnat Xpeng G9?
Nejbližší rivalové ve stejné třídě jsou Maserati Grecale Folgore, Mercedes EQE SUV, Zeekr 7X, BMW iX, Xpeng G9L — porovnání parametrů najdete v EVAreně.
Zdroje dat
- Specifikace: s-cdn.xpeng.com
- Recenze: ELEKTROBAYS
- Recenze: Autogefühl
- Recenze: Car Maniac
- Recenze: Everything Electric CARS
- Recenze: Xavier
- Recenze: Bjørn Nyland
- Recenze: Car Maniac
- Recenze: It's Only Electric
- Recenze: Charging Station
- Recenze: Todos Eléctricos
- Recenze: Automobile Propre
- Recenze: ELEKTROBAYS

