Kia Niro EV vs Nissan Leaf

Nissan Leaf води 6 към 3

Най-големи разлики: DC зареждане — Kia Niro EV 80 kW, Nissan Leaf 150 kW · WLTP пробег — Kia Niro EV 460 km, Nissan Leaf 622 km · Разход — Kia Niro EV 16,2 kWh/100 km, Nissan Leaf 13,8 kWh/100 km.

Kia Niro EV

Kia Niro EV е електрически кросоувър от клас C, предлагащ задвижване на предните колела и пробег до 460 километра според цикъла WLTP.

Nissan Leaf

Nissan Leaf от трето поколение е кросоувър от сегмент C, в моделната година 2026 в два варианта: пробег по WLTP от 451 до 622 km.

Профил спрямо пазара: Kia Niro EV срещу Nissan Leaf

WLTP пробегБатерияМощностDC зареждане0–100 км/ч

Kia Niro EV или Nissan Leaf — кой печели къде

Nissan Leaf води 6 към 3

Щракнете върху сектор, за да видите само тези показатели. Лентата показва къде стои колата спрямо целия каталог.

  • WLTP пробег kmNissan Leaf +162 km
    Kia Niro EV
    460
    Nissan Leaf
    622
  • Батерия kWhNissan Leaf +10,2 kWh
    Kia Niro EV
    64,8
    Nissan Leaf
    75
  • Разход ↓ kWh/100 kmNissan Leaf −2,4 kWh/100 km
    Kia Niro EV
    16,2
    Nissan Leaf
    13,8
  • Мощност к.с.Nissan Leaf +13 к.с.
    Kia Niro EV
    204
    Nissan Leaf
    217
  • 0–100 км/ч ↓ sNissan Leaf −0,2 s
    Kia Niro EV
    7,8
    Nissan Leaf
    7,6
  • Максимална скорост km/hKia Niro EV +7 km/h
    Kia Niro EV
    167
    Nissan Leaf
    160
  • DC зареждане kWNissan Leaf +70 kW
    Kia Niro EV
    80
    Nissan Leaf
    150
  • AC зареждане kWБез разлика
    Kia Niro EV
    11
    Nissan Leaf
    11
  • Тегло ↓ kgKia Niro EV −273 kg
    Kia Niro EV
    1610
    Nissan Leaf
    1883
  • Багажник lKia Niro EV +38 l
    Kia Niro EV
    475
    Nissan Leaf
    437

Добавете трета кола

Технически данни: Kia Niro EV срещу Nissan Leaf

Удебеляване и подчертаване = по-добра стойност · ↓ = по-малко е по-добре · — = няма данни

Технически данни: Kia Niro EV срещу Nissan Leaf
Основни параметри Kia Niro EV
64.8 kWh
Nissan Leaf
75 kWh
Разлика
Пробег и енергия
WLTP пробег460 km622 kmNissan +162 km
Батерия64,8 kWh75 kWhNissan +10,2 kWh
Разход ↓16,2 kWh/100 km13,8 kWh/100 kmNissan −2,4 kWh/100 km
Зареждане
DC зареждане80 kW150 kWNissan +70 kW
AC зареждане11 kW11 kWБез разлика
Зареждане ⚠43 min 10–80%30 min 20–80%13 min
Пробег за минута зареждане7,5 km/min12,4 km/minNissan +4,9 km/min
Напрежение400 V400 VБез разлика
Динамика и задвижване
Мощност204 к.с.217 к.с.Nissan +13 к.с.
0–100 км/ч ↓7,8 s7,6 sNissan −0,2 s
Максимална скорост167 km/h160 km/hKia +7 km/h
ЗадвижванеFWDFWD—
Практичност
Тегло ↓1610 kg1883 kgKia −273 kg
Багажник475 l437 lKia +38 l
V2L (външно захранване)ДаДа—
Дължина4420 mm4350 mmKia +70 mm
Ширина1825 mm1810 mmKia +15 mm
Височина1570 mm1550 mmKia +20 mm
Разстояние между осите2720 mm2690 mmKia +30 mm

По-добрата стойност във всеки ред е удебелена и подчертана с цвета на автомобила. Показатели, маркирани ↓ — по-ниските стойности са по-добри. Размерите са показани без определяне на победител.

Калкулатор на разходите за енергия

Kia Niro EV

Цена за 100 км4,86
Месечно61
Годишно729

Nissan Leaf

Цена за 100 км4,14
Месечно52
Годишно621

Сумите са във вашата валута — въведете цените във валутата, която използвате.

Видео ревюта на двата модела

Kia Niro EV

Nissan Leaf

Други сравнения в този клас: Кросоувър, сегмент C

Често задавани въпроси за това сравнение

Кой има по-голям пробег — Kia Niro EV или Nissan Leaf?

Nissan Leaf стига по-далеч: 622 км WLTP срещу 460 км на Kia Niro EV. Това е разлика от 162 км.

Кой се зарежда по-бързо?

Kia Niro EV приема до 80 kW DC, Nissan Leaf до 150 kW.

Кой е по-евтин за експлоатация?

Nissan Leaf консумира по-малко електричество: 13,8 kWh/100 км срещу 16,2 kWh/100 км в Kia Niro EV. През 15000 км на година това е разлика от 360 kWh — калкулаторът на тази страница я превръща в пари.

Техническите данни са от официалните материали на производителите и се стараем да ги проверяваме, но производителят може да промени спецификацията без предизвестие и е възможно да има грешки. Потвърдете стойностите при дилър, преди да купите — не носим отговорност за решения, взети въз основа на тези данни. Пълен отказ от отговорност

Пробегът, разходът и теглото посочваме за базова конфигурация: производителите ги хомологират в диапазони, зависими от джантите и оборудването (например 533–592 км), а ние взимаме най-лекия вариант, на най-малките джанти — т.е. най-изгодния. Същият модел на по-големи джанти ще измине по-малко разстояние.