Nissan Leaf vs Renault Megane E-Tech
Renault Megane E-Tech води 4 към 3
Най-големи разлики: WLTP пробег — Nissan Leaf 622 km, Renault Megane E-Tech 500 km · Разход — Nissan Leaf 13,8 kWh/100 km, Renault Megane E-Tech 15,7 kWh/100 km · Батерия — Nissan Leaf 75 kWh, Renault Megane E-Tech 67 kWh.
Nissan Leaf
Nissan Leaf от трето поколение е кросоувър от сегмент C, в моделната година 2026 в два варианта: пробег по WLTP от 451 до 622 km.
Renault Megane E-Tech
Електрически кросоувър от клас C, предлагащ пробег до 500 км и бързо зареждане (DC).
Профил спрямо пазара: Nissan Leaf срещу Renault Megane E-Tech
Nissan Leaf75 kWh
Renault Megane E-TechComfort Range 67 kWh
Nissan Leaf или Renault Megane E-Tech — кой печели къде
Renault Megane E-Tech води 4 към 3
Щракнете върху сектор, за да видите само тези показатели. Лентата показва къде стои колата спрямо целия каталог.
- WLTP пробег kmNissan Leaf +122 km
- Батерия kWhNissan Leaf +8 kWh
- Разход ↓ kWh/100 kmNissan Leaf −1,9 kWh/100 km
- Мощност к.с.Renault Megane E-Tech +1 к.с.
- 0–100 км/ч ↓ sБез разлика
- Максимална скорост km/hБез разлика
- DC зареждане kWRenault Megane E-Tech +15 kW
- AC зареждане kWБез разлика
- Тегло ↓ kgRenault Megane E-Tech −111 kg
- Багажник lRenault Megane E-Tech +3 l
Технически данни: Nissan Leaf срещу Renault Megane E-Tech
Удебеляване и подчертаване = по-добра стойност · ↓ = по-малко е по-добре · — = няма данни
| Основни параметри | Nissan Leaf75 kWh | Renault Megane E-TechComfort Range 67 kWh | Разлика |
|---|---|---|---|
| Пробег и енергия | |||
| WLTP пробег | 622 km | 500 km | Nissan +122 km |
| Батерия | 75 kWh | 67 kWh | Nissan +8 kWh |
| Разход ↓ | 13,8 kWh/100 km | 15,7 kWh/100 km | Nissan −1,9 kWh/100 km |
| Зареждане | |||
| DC зареждане | 150 kW | 165 kW | Renault +15 kW |
| AC зареждане | 11 kW | 11 kW | Без разлика |
| Зареждане ⚠ | 30 min 20–80% | 24 min 15–80% | 6 min |
| Пробег за минута зареждане | 12,4 km/min | 13,5 km/min | Renault +1,1 km/min |
| Напрежение | 400 V | 400 V | Без разлика |
| Динамика и задвижване | |||
| Мощност | 217 к.с. | 218 к.с. | Renault +1 к.с. |
| 0–100 км/ч ↓ | 7,6 s | 7,6 s | Без разлика |
| Максимална скорост | 160 km/h | 160 km/h | Без разлика |
| Задвижване | FWD | FWD | — |
| Практичност | |||
| Тегло ↓ | 1883 kg | 1772 kg | Renault −111 kg |
| Багажник | 437 l | 440 l | Renault +3 l |
| V2L (външно захранване) | Да | Да | — |
| Дължина | 4350 mm | 4200 mm | Nissan +150 mm |
| Ширина | 1810 mm | 1768 mm | Nissan +42 mm |
| Височина | 1550 mm | 1522 mm | Nissan +28 mm |
| Разстояние между осите | 2690 mm | 2685 mm | Nissan +5 mm |
По-добрата стойност във всеки ред е удебелена и подчертана с цвета на автомобила. Показатели, маркирани ↓ — по-ниските стойности са по-добри. Размерите са показани без определяне на победител.
Калкулатор на разходите за енергия
Nissan Leaf
Renault Megane E-Tech
Сумите са във вашата валута — въведете цените във валутата, която използвате.
Видео ревюта на двата модела
Nissan Leaf
Renault Megane E-Tech
Други сравнения в този клас: Кросоувър, сегмент C
Nissan Leafvs
Toyota C-HR+
Nissan Leafvs
Kia EV3
Nissan Leafvs
Kia Niro EV
Nissan Leafvs
Nissan Leafvs
MG S5 EV
Nissan Leafvs
BYD Atto 3
Nissan Leafvs
Volkswagen ID.3
Nissan Leafvs
Škoda Elroq
Nissan Leafvs
Audi Q4 Sportback e-tron
Renault Megane E-Techvs
BYD Atto 3
Renault Megane E-Techvs
BMW iX2
Renault Megane E-Techvs
Volkswagen ID.3
Renault Megane E-Techvs
Škoda Elroq
Renault Megane E-Techvs
Audi Q4 Sportback e-tronЧесто задавани въпроси за това сравнение
Кой има по-голям пробег — Nissan Leaf или Renault Megane E-Tech?
Nissan Leaf стига по-далеч: 622 км WLTP срещу 500 км на Renault Megane E-Tech. Това е разлика от 122 км.
Кой се зарежда по-бързо?
Nissan Leaf приема до 150 kW DC, Renault Megane E-Tech до 165 kW.
Кой е по-евтин за експлоатация?
Nissan Leaf консумира по-малко електричество: 13,8 kWh/100 км срещу 15,7 kWh/100 км в Renault Megane E-Tech. През 15000 км на година това е разлика от 285 kWh — калкулаторът на тази страница я превръща в пари.
Техническите данни са от официалните материали на производителите и се стараем да ги проверяваме, но производителят може да промени спецификацията без предизвестие и е възможно да има грешки. Потвърдете стойностите при дилър, преди да купите — не носим отговорност за решения, взети въз основа на тези данни. Пълен отказ от отговорност
Пробегът, разходът и теглото посочваме за базова конфигурация: производителите ги хомологират в диапазони, зависими от джантите и оборудването (например 533–592 км), а ние взимаме най-лекия вариант, на най-малките джанти — т.е. най-изгодния. Същият модел на по-големи джанти ще измине по-малко разстояние.