Kia EV3 vs Nissan Leaf
Nissan Leaf води 5 към 4
Най-големи разлики: DC зареждане — Kia EV3 128 kW, Nissan Leaf 150 kW · Батерия — Kia EV3 81,4 kWh, Nissan Leaf 75 kWh · Разход — Kia EV3 14,9 kWh/100 km, Nissan Leaf 13,8 kWh/100 km.
Kia EV3
Kia EV3 е електрически SUV от клас C, предлагащ четири конфигурации за задвижване с различен пробег и характеристики.
Nissan Leaf
Nissan Leaf от трето поколение е кросоувър от сегмент C, в моделната година 2026 в два варианта: пробег по WLTP от 451 до 622 km.
Профил спрямо пазара: Kia EV3 срещу Nissan Leaf
Kia EV381.4 kWh FWD
Nissan Leaf75 kWh
Kia EV3 или Nissan Leaf — кой печели къде
Nissan Leaf води 5 към 4
Щракнете върху сектор, за да видите само тези показатели. Лентата показва къде стои колата спрямо целия каталог.
- WLTP пробег kmNissan Leaf +17 km
- Батерия kWhKia EV3 +6,4 kWh
- Разход ↓ kWh/100 kmNissan Leaf −1,1 kWh/100 km
- Мощност к.с.Nissan Leaf +13 к.с.
- 0–100 км/ч ↓ sNissan Leaf −0,1 s
- Максимална скорост km/hKia EV3 +10 km/h
- DC зареждане kWNissan Leaf +22 kW
- AC зареждане kWБез разлика
- Тегло ↓ kgKia EV3 −73 kg
- Багажник lKia EV3 +23 l
Технически данни: Kia EV3 срещу Nissan Leaf
Удебеляване и подчертаване = по-добра стойност · ↓ = по-малко е по-добре · — = няма данни
| Основни параметри | Kia EV381.4 kWh FWD | Nissan Leaf75 kWh | Разлика |
|---|---|---|---|
| Пробег и енергия | |||
| WLTP пробег | 605 km | 622 km | Nissan +17 km |
| Батерия | 81,4 kWh | 75 kWh | Kia +6,4 kWh |
| Разход ↓ | 14,9 kWh/100 km | 13,8 kWh/100 km | Nissan −1,1 kWh/100 km |
| Зареждане | |||
| DC зареждане | 128 kW | 150 kW | Nissan +22 kW |
| AC зареждане | 11 kW | 11 kW | Без разлика |
| Зареждане ⚠ | 31 min 10–80% | 30 min 20–80% | 1 min |
| Пробег за минута зареждане | 13,7 km/min | 12,4 km/min | Kia +1,3 km/min |
| Напрежение | 400 V | 400 V | Без разлика |
| Динамика и задвижване | |||
| Мощност | 204 к.с. | 217 к.с. | Nissan +13 к.с. |
| 0–100 км/ч ↓ | 7,7 s | 7,6 s | Nissan −0,1 s |
| Максимална скорост | 170 km/h | 160 km/h | Kia +10 km/h |
| Задвижване | FWD | FWD | — |
| Практичност | |||
| Тегло ↓ | 1810 kg | 1883 kg | Kia −73 kg |
| Багажник | 460 l | 437 l | Kia +23 l |
| V2L (външно захранване) | Да | Да | — |
| Дължина | 4300 mm | 4350 mm | Nissan +50 mm |
| Ширина | 1850 mm | 1810 mm | Kia +40 mm |
| Височина | 1560 mm | 1550 mm | Kia +10 mm |
| Разстояние между осите | 2680 mm | 2690 mm | Nissan +10 mm |
По-добрата стойност във всеки ред е удебелена и подчертана с цвета на автомобила. Показатели, маркирани ↓ — по-ниските стойности са по-добри. Размерите са показани без определяне на победител.
Калкулатор на разходите за енергия
Kia EV3
Nissan Leaf
Сумите са във вашата валута — въведете цените във валутата, която използвате.
Видео ревюта на двата модела
Други сравнения в този клас: SUV / Кросоувър, сегмент C
Kia EV3vs
Toyota C-HR+
Kia EV3vs
Mitsubishi Eclipse Cross
Kia EV3vs
Škoda Elroq
Kia EV3vs
Volvo EX30
Kia EV3vs
Audi Q4 Sportback e-tron
Nissan Leafvs
Toyota C-HR+
Nissan Leafvs
Renault Megane E-Tech
Nissan Leafvs
Kia Niro EV
Nissan Leafvs
Nissan Leafvs
MG S5 EV
Nissan Leafvs
BYD Atto 3
Nissan Leafvs
Volkswagen ID.3
Nissan Leafvs
Škoda Elroq
Nissan Leafvs
Audi Q4 Sportback e-tronЧесто задавани въпроси за това сравнение
Кой има по-голям пробег — Kia EV3 или Nissan Leaf?
Nissan Leaf стига по-далеч: 622 км WLTP срещу 605 км на Kia EV3. Това е разлика от 17 км.
Защо Kia EV3 има по-голяма батерия, но по-малък пробег от Nissan Leaf?
Kia EV3 носи 81,4 kWh и изминава 605 км, докато Nissan Leaf с батерия от 75 kWh изминава 622 км. Енергийната консумация решава: 14,9 срещу 13,8 kWh/100 км.
Кой се зарежда по-бързо?
Kia EV3 приема до 128 kW DC, Nissan Leaf до 150 kW.
Кой е по-евтин за експлоатация?
Nissan Leaf консумира по-малко електричество: 13,8 kWh/100 км срещу 14,9 kWh/100 км в Kia EV3. През 15000 км на година това е разлика от 165 kWh — калкулаторът на тази страница я превръща в пари.
Техническите данни са от официалните материали на производителите и се стараем да ги проверяваме, но производителят може да промени спецификацията без предизвестие и е възможно да има грешки. Потвърдете стойностите при дилър, преди да купите — не носим отговорност за решения, взети въз основа на тези данни. Пълен отказ от отговорност
Пробегът, разходът и теглото посочваме за базова конфигурация: производителите ги хомологират в диапазони, зависими от джантите и оборудването (например 533–592 км), а ние взимаме най-лекия вариант, на най-малките джанти — т.е. най-изгодния. Същият модел на по-големи джанти ще измине по-малко разстояние.