Audi Q4 Sportback e-tron vs Kia EV3
Audi Q4 Sportback e-tron води 6 към 2
Най-големи разлики: Мощност — Audi Q4 Sportback e-tron 286 к.с., Kia EV3 204 к.с. · DC зареждане — Audi Q4 Sportback e-tron 165 kW, Kia EV3 128 kW · 0–100 км/ч — Audi Q4 Sportback e-tron 6,6 s, Kia EV3 7,7 s.
Audi Q4 Sportback e-tron
Audi Q4 Sportback e-tron е SUV coupe от сегмент C, в моделната година 2027 в четири варианта: пробег по WLTP от 451 до 576 km, мощност от 204 до 340 к.с.
Kia EV3
Kia EV3 е електрически SUV от клас C, предлагащ четири конфигурации за задвижване с различен пробег и характеристики.
Профил спрямо пазара: Audi Q4 Sportback e-tron срещу Kia EV3
Audi Q4 Sportback e-trone-tron performance
Kia EV381.4 kWh FWD
Audi Q4 Sportback e-tron или Kia EV3 — кой печели къде
Audi Q4 Sportback e-tron води 6 към 2
Резултатът не включва показателите, за които липсват данни от едната страна.
Щракнете върху сектор, за да видите само тези показатели. Лентата показва къде стои колата спрямо целия каталог.
- WLTP пробег kmKia EV3 +29 km
- Батерия kWhKia EV3 +4,4 kWh
- Разход ↓ kWh/100 kmAudi Q4 Sportback e-tron −1,5 kWh/100 km
- Мощност к.с.Audi Q4 Sportback e-tron +82 к.с.
- 0–100 км/ч ↓ sAudi Q4 Sportback e-tron −1,1 s
- Максимална скорост km/hAudi Q4 Sportback e-tron +10 km/h
- DC зареждане kWAudi Q4 Sportback e-tron +37 kW
- AC зареждане kWБез разлика
- Зареждане ↓ minНяма данни
- Тегло ↓ kgНяма данни
- Багажник lAudi Q4 Sportback e-tron +67 l
Технически данни: Audi Q4 Sportback e-tron срещу Kia EV3
Удебеляване и подчертаване = по-добра стойност · ↓ = по-малко е по-добре · — = няма данни
| Основни параметри | Audi Q4 Sportback e-trone-tron performance | Kia EV381.4 kWh FWD | Разлика |
|---|---|---|---|
| Пробег и енергия | |||
| WLTP пробег | 576 km | 605 km | Kia +29 km |
| Батерия | 77 kWh | 81,4 kWh | Kia +4,4 kWh |
| Разход ↓ | 13,4 kWh/100 km | 14,9 kWh/100 km | Audi −1,5 kWh/100 km |
| Зареждане | |||
| DC зареждане | 165 kW | 128 kW | Audi +37 kW |
| AC зареждане | 11 kW | 11 kW | Без разлика |
| Зареждане 10–80% ↓ | — | 31 min | — |
| Пробег за минута зареждане | — | 13,7 km/min | — |
| Напрежение | — | 400 V | — |
| Динамика и задвижване | |||
| Мощност | 286 к.с. | 204 к.с. | Audi +82 к.с. |
| 0–100 км/ч ↓ | 6,6 s | 7,7 s | Audi −1,1 s |
| Максимална скорост | 180 km/h | 170 km/h | Audi +10 km/h |
| Задвижване | RWD | FWD | различен тип |
| Практичност | |||
| Тегло ↓ | — | 1810 kg | — |
| Багажник | 527 l | 460 l | Audi +67 l |
| V2L (външно захранване) | Не | Да | само Kia |
| Дължина | — | 4300 mm | — |
| Ширина | — | 1850 mm | — |
| Височина | — | 1560 mm | — |
| Разстояние между осите | — | 2680 mm | — |
По-добрата стойност във всеки ред е удебелена и подчертана с цвета на автомобила. Показатели, маркирани ↓ — по-ниските стойности са по-добри. Размерите са показани без определяне на победител.
Калкулатор на разходите за енергия
Audi Q4 Sportback e-tron
Kia EV3
Сумите са във вашата валута — въведете цените във валутата, която използвате.
Видео ревюта на двата модела
Audi Q4 Sportback e-tron
Други сравнения в този клас: SUV, сегмент C
Често задавани въпроси за това сравнение
Кой има по-голям пробег — Audi Q4 Sportback e-tron или Kia EV3?
Kia EV3 стига по-далеч: 605 км WLTP срещу 576 км на Audi Q4 Sportback e-tron. Това е разлика от 29 км.
Как се различава задвижването на Audi Q4 Sportback e-tron и Kia EV3?
Audi Q4 Sportback e-tron има RWD и 286 к.с.. Kia EV3 има FWD и 204 к.с..
Кой може да захранва уреди от контакта (V2L)?
Само Kia EV3 — неговата батерия от 81,4 kWh тогава работи като източник на енергия. Audi Q4 Sportback e-tron с 77 kWh не предлага тази функция.
Кой е по-мощен — Audi Q4 Sportback e-tron или Kia EV3?
Audi Q4 Sportback e-tron е по-мощен: 286 к.с. срещу 204 к.с. на Kia EV3. Разликата е 82 к.с..
Техническите данни са от официалните материали на производителите и се стараем да ги проверяваме, но производителят може да промени спецификацията без предизвестие и е възможно да има грешки. Потвърдете стойностите при дилър, преди да купите — не носим отговорност за решения, взети въз основа на тези данни. Пълен отказ от отговорност
Пробегът, разходът и теглото посочваме за базова конфигурация: производителите ги хомологират в диапазони, зависими от джантите и оборудването (например 533–592 км), а ние взимаме най-лекия вариант, на най-малките джанти — т.е. най-изгодния. Същият модел на по-големи джанти ще измине по-малко разстояние.




