BYD Atto 3 vs Nissan Leaf

BYD Atto 3 води 6 към 3

Най-големи разлики: DC зареждане — BYD Atto 3 220 kW, Nissan Leaf 150 kW · Мощност — BYD Atto 3 313 к.с., Nissan Leaf 217 к.с. · 0–100 км/ч — BYD Atto 3 5,5 s, Nissan Leaf 7,6 s.

BYD Atto 3

BYD Atto 3 е SUV от клас C, който предлага три различни конфигурации на задвижването, мощността и пробега според стандарта WLTP.

Nissan Leaf

Nissan Leaf от трето поколение е кросоувър от сегмент C, в моделната година 2026 в два варианта: пробег по WLTP от 451 до 622 km.

Профил спрямо пазара: BYD Atto 3 срещу Nissan Leaf

WLTP пробегБатерияМощностDC зареждане0–100 км/ч

BYD Atto 3 или Nissan Leaf — кой печели къде

BYD Atto 3 води 6 към 3

Щракнете върху сектор, за да видите само тези показатели. Лентата показва къде стои колата спрямо целия каталог.

  • WLTP пробег kmNissan Leaf +112 km
    BYD Atto 3
    510
    Nissan Leaf
    622
  • Батерия kWhNissan Leaf +0,2 kWh
    BYD Atto 3
    74,8
    Nissan Leaf
    75
  • Разход ↓ kWh/100 kmNissan Leaf −2,6 kWh/100 km
    BYD Atto 3
    16,4
    Nissan Leaf
    13,8
  • Мощност к.с.BYD Atto 3 +96 к.с.
    BYD Atto 3
    313
    Nissan Leaf
    217
  • 0–100 км/ч ↓ sBYD Atto 3 −2,1 s
    BYD Atto 3
    5,5
    Nissan Leaf
    7,6
  • Максимална скорост km/hBYD Atto 3 +20 km/h
    BYD Atto 3
    180
    Nissan Leaf
    160
  • DC зареждане kWBYD Atto 3 +70 kW
    BYD Atto 3
    220
    Nissan Leaf
    150
  • AC зареждане kWБез разлика
    BYD Atto 3
    11
    Nissan Leaf
    11
  • Тегло ↓ kgBYD Atto 3 −3 kg
    BYD Atto 3
    1880
    Nissan Leaf
    1883
  • Багажник lBYD Atto 3 +53 l
    BYD Atto 3
    490
    Nissan Leaf
    437

Добавете трета кола

Технически данни: BYD Atto 3 срещу Nissan Leaf

Удебеляване и подчертаване = по-добра стойност · ↓ = по-малко е по-добре · — = няма данни

Технически данни: BYD Atto 3 срещу Nissan Leaf
Основни параметри BYD Atto 3
Design
Nissan Leaf
75 kWh
Разлика
Пробег и енергия
WLTP пробег510 km622 kmNissan +112 km
Батерия74,8 kWh75 kWhNissan +0,2 kWh
Разход ↓16,4 kWh/100 km13,8 kWh/100 kmNissan −2,6 kWh/100 km
Зареждане
DC зареждане220 kW150 kWBYD +70 kW
AC зареждане11 kW11 kWБез разлика
Зареждане ⚠25 min 10–80%30 min 20–80%5 min
Пробег за минута зареждане14,3 km/min12,4 km/minBYD +1,9 km/min
Напрежение800 V400 VBYD +400 V
Динамика и задвижване
Мощност313 к.с.217 к.с.BYD +96 к.с.
0–100 км/ч ↓5,5 s7,6 sBYD −2,1 s
Максимална скорост180 km/h160 km/hBYD +20 km/h
ЗадвижванеRWDFWDразличен тип
Практичност
Тегло ↓1880 kg1883 kgBYD −3 kg
Багажник490 l437 lBYD +53 l
V2L (външно захранване)ДаДа—
Дължина4455 mm4350 mmBYD +105 mm
Ширина1875 mm1810 mmBYD +65 mm
Височина1615 mm1550 mmBYD +65 mm
Разстояние между осите2720 mm2690 mmBYD +30 mm

По-добрата стойност във всеки ред е удебелена и подчертана с цвета на автомобила. Показатели, маркирани ↓ — по-ниските стойности са по-добри. Размерите са показани без определяне на победител.

Калкулатор на разходите за енергия

BYD Atto 3

Цена за 100 км4,92
Месечно61
Годишно738

Nissan Leaf

Цена за 100 км4,14
Месечно52
Годишно621

Сумите са във вашата валута — въведете цените във валутата, която използвате.

Видео ревюта на двата модела

BYD Atto 3

Nissan Leaf

Други сравнения в този клас: SUV / Кросоувър, сегмент C

Често задавани въпроси за това сравнение

Кой има по-голям пробег — BYD Atto 3 или Nissan Leaf?

Nissan Leaf стига по-далеч: 622 км WLTP срещу 510 км на BYD Atto 3. Това е разлика от 112 км.

Как се различава задвижването на BYD Atto 3 и Nissan Leaf?

BYD Atto 3 има RWD и 313 к.с.. Nissan Leaf има FWD и 217 к.с..

Кой е по-мощен — BYD Atto 3 или Nissan Leaf?

BYD Atto 3 е по-мощен: 313 к.с. срещу 217 к.с. на Nissan Leaf. Разликата е 96 к.с..

Кой има по-голям багажник?

BYD Atto 3 побира повече: 490 л срещу 437 л в Nissan Leaf. Разликата е 53 л.

Техническите данни са от официалните материали на производителите и се стараем да ги проверяваме, но производителят може да промени спецификацията без предизвестие и е възможно да има грешки. Потвърдете стойностите при дилър, преди да купите — не носим отговорност за решения, взети въз основа на тези данни. Пълен отказ от отговорност

Пробегът, разходът и теглото посочваме за базова конфигурация: производителите ги хомологират в диапазони, зависими от джантите и оборудването (например 533–592 км), а ние взимаме най-лекия вариант, на най-малките джанти — т.е. най-изгодния. Същият модел на по-големи джанти ще измине по-малко разстояние.