Audi Q4 Sportback e-tron vs Kia Niro EV
Audi Q4 Sportback e-tron води 8 към 0
Най-големи разлики: DC зареждане — Audi Q4 Sportback e-tron 165 kW, Kia Niro EV 80 kW · Мощност — Audi Q4 Sportback e-tron 286 к.с., Kia Niro EV 204 к.с. · WLTP пробег — Audi Q4 Sportback e-tron 576 km, Kia Niro EV 460 km.
Audi Q4 Sportback e-tron
Audi Q4 Sportback e-tron е SUV coupe от сегмент C, в моделната година 2027 в четири варианта: пробег по WLTP от 451 до 576 km, мощност от 204 до 340 к.с.
Kia Niro EV
Kia Niro EV е електрически кросоувър от клас C, предлагащ задвижване на предните колела и пробег до 460 километра според цикъла WLTP.
Профил спрямо пазара: Audi Q4 Sportback e-tron срещу Kia Niro EV
Audi Q4 Sportback e-trone-tron performance
Kia Niro EV64.8 kWh
Audi Q4 Sportback e-tron или Kia Niro EV — кой печели къде
Audi Q4 Sportback e-tron води 8 към 0
Резултатът не включва показателите, за които липсват данни от едната страна.
Щракнете върху сектор, за да видите само тези показатели. Лентата показва къде стои колата спрямо целия каталог.
- WLTP пробег kmAudi Q4 Sportback e-tron +116 km
- Батерия kWhAudi Q4 Sportback e-tron +12,2 kWh
- Разход ↓ kWh/100 kmAudi Q4 Sportback e-tron −2,8 kWh/100 km
- Мощност к.с.Audi Q4 Sportback e-tron +82 к.с.
- 0–100 км/ч ↓ sAudi Q4 Sportback e-tron −1,2 s
- Максимална скорост km/hAudi Q4 Sportback e-tron +13 km/h
- DC зареждане kWAudi Q4 Sportback e-tron +85 kW
- AC зареждане kWБез разлика
- Зареждане ↓ minНяма данни
- Тегло ↓ kgНяма данни
- Багажник lAudi Q4 Sportback e-tron +52 l
Технически данни: Audi Q4 Sportback e-tron срещу Kia Niro EV
Удебеляване и подчертаване = по-добра стойност · ↓ = по-малко е по-добре · — = няма данни
| Основни параметри | Audi Q4 Sportback e-trone-tron performance | Kia Niro EV64.8 kWh | Разлика |
|---|---|---|---|
| Пробег и енергия | |||
| WLTP пробег | 576 km | 460 km | Audi +116 km |
| Батерия | 77 kWh | 64,8 kWh | Audi +12,2 kWh |
| Разход ↓ | 13,4 kWh/100 km | 16,2 kWh/100 km | Audi −2,8 kWh/100 km |
| Зареждане | |||
| DC зареждане | 165 kW | 80 kW | Audi +85 kW |
| AC зареждане | 11 kW | 11 kW | Без разлика |
| Зареждане 10–80% ↓ | — | 43 min | — |
| Пробег за минута зареждане | — | 7,5 km/min | — |
| Напрежение | — | 400 V | — |
| Динамика и задвижване | |||
| Мощност | 286 к.с. | 204 к.с. | Audi +82 к.с. |
| 0–100 км/ч ↓ | 6,6 s | 7,8 s | Audi −1,2 s |
| Максимална скорост | 180 km/h | 167 km/h | Audi +13 km/h |
| Задвижване | RWD | FWD | различен тип |
| Практичност | |||
| Тегло ↓ | — | 1610 kg | — |
| Багажник | 527 l | 475 l | Audi +52 l |
| V2L (външно захранване) | Не | Да | само Kia |
| Дължина | — | 4420 mm | — |
| Ширина | — | 1825 mm | — |
| Височина | — | 1570 mm | — |
| Разстояние между осите | — | 2720 mm | — |
По-добрата стойност във всеки ред е удебелена и подчертана с цвета на автомобила. Показатели, маркирани ↓ — по-ниските стойности са по-добри. Размерите са показани без определяне на победител.
Калкулатор на разходите за енергия
Audi Q4 Sportback e-tron
Kia Niro EV
Сумите са във вашата валута — въведете цените във валутата, която използвате.
Видео ревюта на двата модела
Audi Q4 Sportback e-tron
Kia Niro EV
Други сравнения в този клас: SUV / Кросоувър, сегмент C
Често задавани въпроси за това сравнение
Кой има по-голям пробег — Audi Q4 Sportback e-tron или Kia Niro EV?
Audi Q4 Sportback e-tron стига по-далеч: 576 км WLTP срещу 460 км на Kia Niro EV. Това е разлика от 116 км.
Как се различава задвижването на Audi Q4 Sportback e-tron и Kia Niro EV?
Audi Q4 Sportback e-tron има RWD и 286 к.с.. Kia Niro EV има FWD и 204 к.с..
Кой може да захранва уреди от контакта (V2L)?
Само Kia Niro EV — неговата батерия от 64,8 kWh тогава работи като източник на енергия. Audi Q4 Sportback e-tron с 77 kWh не предлага тази функция.
Кой е по-мощен — Audi Q4 Sportback e-tron или Kia Niro EV?
Audi Q4 Sportback e-tron е по-мощен: 286 к.с. срещу 204 к.с. на Kia Niro EV. Разликата е 82 к.с..
Техническите данни са от официалните материали на производителите и се стараем да ги проверяваме, но производителят може да промени спецификацията без предизвестие и е възможно да има грешки. Потвърдете стойностите при дилър, преди да купите — не носим отговорност за решения, взети въз основа на тези данни. Пълен отказ от отговорност
Пробегът, разходът и теглото посочваме за базова конфигурация: производителите ги хомологират в диапазони, зависими от джантите и оборудването (например 533–592 км), а ние взимаме най-лекия вариант, на най-малките джанти — т.е. най-изгодния. Същият модел на по-големи джанти ще измине по-малко разстояние.




