Citroën ë-C4 X vs Peugeot e-408

Peugeot e-408 wygrywa 7 do 3

Największe różnice: Moc — Citroën ë-C4 X 156 KM, Peugeot e-408 213 KM · 0–100 km/h — Citroën ë-C4 X 8,9 s, Peugeot e-408 7,2 s · Ładowanie DC — Citroën ë-C4 X 100 kW, Peugeot e-408 120 kW.

Citroën ë-C4 X

Citroën ë-C4 X to kompaktowy sedan z napędem elektrycznym, oferujący dwa warianty mocy i zasięgu.

Peugeot e-408

Peugeot e-408 to sedan z segmentu C o sylwetce fastbacka, z baterią 58,2 kWh, mocą 213 KM i zasięgiem WLTP 456 km.

Profil na tle rynku: Citroën ë-C4 X vs Peugeot e-408

Zasięg WLTPBateriaMocŁadowanie DC0–100 km/h

Citroën ë-C4 X czy Peugeot e-408 — kto wygrywa w czym

Peugeot e-408 wygrywa 7 do 3

Kliknij wycinek koła, żeby zobaczyć tylko te metryki. Słupek pokazuje, gdzie auto stoi na tle całego katalogu.

  • Zasięg WLTP kmPeugeot e-408 +29 km
    Citroën ë-C4 X
    427
    Peugeot e-408
    456
  • Bateria kWhPeugeot e-408 +7,2 kWh
    Citroën ë-C4 X
    51
    Peugeot e-408
    58,2
  • Zużycie ↓ kWh/100 kmCitroën ë-C4 X −0,4 kWh/100 km
    Citroën ë-C4 X
    14,6
    Peugeot e-408
    15
  • Moc KMPeugeot e-408 +57 KM
    Citroën ë-C4 X
    156
    Peugeot e-408
    213
  • 0–100 km/h ↓ sPeugeot e-408 −1,7 s
    Citroën ë-C4 X
    8,9
    Peugeot e-408
    7,2
  • Prędkość maks. km/hPeugeot e-408 +10 km/h
    Citroën ë-C4 X
    150
    Peugeot e-408
    160
  • Ładowanie DC kWPeugeot e-408 +20 kW
    Citroën ë-C4 X
    100
    Peugeot e-408
    120
  • Ładowanie AC kWBez różnicy
    Citroën ë-C4 X
    11
    Peugeot e-408
    11
  • Ładowanie ↓ minPeugeot e-408 −5 min
    Citroën ë-C4 X
    35
    Peugeot e-408
    30
  • Masa ↓ kgCitroën ë-C4 X −227 kg
    Citroën ë-C4 X
    1577
    Peugeot e-408
    1804
  • Bagażnik lCitroën ë-C4 X +39 l
    Citroën ë-C4 X
    510
    Peugeot e-408
    471

Dodaj trzecie auto

Dane techniczne: Citroën ë-C4 X vs Peugeot e-408

Pogrubienie i podkreślenie = lepsza wartość · ↓ = mniej znaczy lepiej · — = brak danych

Dane techniczne: Citroën ë-C4 X vs Peugeot e-408
Kluczowe parametry Citroën ë-C4 X
Electric 156
Peugeot e-408
GT
Różnica
Zasięg i energia
Zasięg WLTP427 km456 kmPeugeot +29 km
Bateria51 kWh58,2 kWhPeugeot +7,2 kWh
Zużycie ↓14,6 kWh/100 km15 kWh/100 kmCitroën −0,4 kWh/100 km
Ładowanie
Ładowanie DC100 kW120 kWPeugeot +20 kW
Ładowanie AC11 kW11 kWBez różnicy
Ładowanie 20–80% ↓35 min30 minPeugeot −5 min
Zasięg na minutę ładowania7,3 km/min9,1 km/minPeugeot +1,8 km/min
Napięcie400 V400 VBez różnicy
Osiągi i napęd
Moc156 KM213 KMPeugeot +57 KM
0–100 km/h ↓8,9 s7,2 sPeugeot −1,7 s
Prędkość maks.150 km/h160 km/hPeugeot +10 km/h
NapędFWDFWD—
Praktyczność
Masa ↓1577 kg1804 kgCitroën −227 kg
Bagażnik510 l471 lCitroën +39 l
V2L (zasilanie zewnętrzne)TakTak—
Długość4580 mm4690 mmPeugeot +110 mm
Szerokość1800 mm1850 mmPeugeot +50 mm
Wysokość1525 mm1490 mmCitroën +35 mm
Rozstaw osi2670 mm2790 mmPeugeot +120 mm

Lepsza wartość w wierszu jest pogrubiona i podkreślona kolorem auta. Metryki oznaczone ↓ — mniej znaczy lepiej. Wymiary pokazane bez wskazania zwycięzcy.

Kalkulator kosztu energii

Citroën ë-C4 X

Koszt na 100 km4,38
Miesięcznie55
Rocznie657

Peugeot e-408

Koszt na 100 km4,5
Miesięcznie56
Rocznie675

Kwoty w Twojej walucie — ceny podaj w walucie, której używasz.

Recenzje wideo obu modeli

Citroën ë-C4 X

Peugeot e-408

Inne porównania w tej klasie: Sedan, segment C

Częste pytania o to porównanie

Który ma większy zasięg — Citroën ë-C4 X czy Peugeot e-408?

Dalej jedzie Peugeot e-408: 456 km WLTP wobec 427 km, jakie podaje Citroën ë-C4 X. Różnica to 29 km.

Który jest mocniejszy — Citroën ë-C4 X czy Peugeot e-408?

Mocniejszy jest Peugeot e-408: 213 KM wobec 156 KM, jakie ma Citroën ë-C4 X. Różnica to 57 KM.

Który ładuje się szybciej?

Citroën ë-C4 X przyjmuje do 100 kW mocy stałoprądowej, Peugeot e-408 — do 120 kW. Ładowanie od 20 do 80% zajmuje odpowiednio 35 i 30 min.

Który jest tańszy w eksploatacji?

Mniej prądu bierze Citroën ë-C4 X: 14,6 kWh/100 km wobec 15 kWh/100 km w Peugeot e-408. Przy 15000 km rocznie to różnica 60 kWh — koszt policzysz w kalkulatorze na tej stronie.

Dane techniczne pochodzą z oficjalnych materiałów producentów i staramy się je weryfikować, ale producent może zmienić specyfikację bez zapowiedzi, a pomyłki się zdarzają. Przed decyzją zakupową potwierdź parametry u sprzedawcy — nie ponosimy odpowiedzialności za skutki decyzji podjętych na podstawie tych danych. Pełne zastrzeżenia

Zasięg, zużycie i masę podajemy dla konfiguracji bazowej: producenci homologują je w widełkach zależnych od kół i wyposażenia (np. 533–592 km), a my bierzemy wariant najlżejszy, na najmniejszych felgach — czyli najkorzystniejszy. Ten sam model na większych kołach pojedzie krócej.