SERES 3 vs Smart #1

Smart #1 leidt 8 tegen 1

Grootste verschillen: AC-laden — SERES 3 11 kW, Smart #1 22 kW · Vermogen — SERES 3 160 pk, Smart #1 272 pk · WLTP-actieradius — SERES 3 300 km, Smart #1 440 km.

SERES 3

Een elektrische SUV in het C-segment, uitgerust met voorwielaandrijving en een batterij van 54 kWh.

Smart #1

De Smart #1 is een elektrische SUV in segment C in drie varianten: WLTP-bereik van 310 tot 440 km, vermogen van 272 tot 428 pk.

Profiel tegenover de markt: SERES 3 vs Smart #1

WLTP-actieradiusAccuVermogenDC-laden0–100 km/h

SERES 3 of Smart #1 — wie wint waar

Smart #1 leidt 8 tegen 1

De score bevat geen meetwaarden waarvan aan één kant gegevens ontbreken.

Klik op een taartpunt om alleen die waarden te zien. De balk laat zien waar de auto staat binnen de hele catalogus.

  • WLTP-actieradius kmSmart #1 +140 km
    SERES 3
    300
    Smart #1
    440
  • Accu kWhSmart #1 +12 kWh
    SERES 3
    54
    Smart #1
    66
  • Verbruik ↓ kWh/100 kmSmart #1 −1,2 kWh/100 km
    SERES 3
    17,6
    Smart #1
    16,4
  • Vermogen pkSmart #1 +112 pk
    SERES 3
    160
    Smart #1
    272
  • 0–100 km/h ↓ sSmart #1 −2,2 s
    SERES 3
    8,9
    Smart #1
    6,7
  • Topsnelheid km/hSmart #1 +25 km/h
    SERES 3
    155
    Smart #1
    180
  • DC-laden kWGeen gegevens
    SERES 3
    —
    Smart #1
    150
  • AC-laden kWSmart #1 +11 kW
    SERES 3
    11
    Smart #1
    22
  • Laadtijd ↓ minGeen gegevens
    SERES 3
    —
    Smart #1
    30
  • Gewicht ↓ kgSERES 3 −55 kg
    SERES 3
    1765
    Smart #1
    1820
  • Bagageruimte lSmart #1 +5 l
    SERES 3
    318
    Smart #1
    323

Voeg een derde auto toe

Technische gegevens: SERES 3 vs Smart #1

Vet en onderstreping = betere waarde · ↓ = minder is beter · — = geen gegevens

Technische gegevens: SERES 3 vs Smart #1
Belangrijkste parameters SERES 3
Standard
Smart #1
Pro+
Verschil
Actieradius en energie
WLTP-actieradius300 km440 kmSmart +140 km
Accu54 kWh66 kWhSmart +12 kWh
Verbruik ↓17,6 kWh/100 km16,4 kWh/100 kmSmart −1,2 kWh/100 km
Laden
DC-laden—150 kW—
AC-laden11 kW22 kWSmart +11 kW
Laadtijd 10–80% ↓—30 min—
Actieradius per laadminuut—10,3 km/min—
Spanning—400 V—
Prestaties en aandrijving
Vermogen160 pk272 pkSmart +112 pk
0–100 km/h ↓8,9 s6,7 sSmart −2,2 s
Topsnelheid155 km/h180 km/hSmart +25 km/h
AandrijvingFWDRWDander type
Praktisch gebruik
Gewicht ↓1765 kg1820 kgSERES −55 kg
Bagageruimte318 l323 lSmart +5 l
V2L (externe stroomvoorziening)NeeJaalleen Smart
Lengte4415 mm4270 mmSERES +145 mm
Breedte1850 mm1822 mmSERES +28 mm
Hoogte1650 mm1636 mmSERES +14 mm
Wielbasis—2750 mm—

De betere waarde in elke rij is vet en onderstreept in de kleur van de auto. Meetwaarden met ↓ — lager is beter. Afmetingen worden weergegeven zonder een winnaar te kiezen.

Energiekostencalculator

SERES 3

Kosten per 100 km5,28
Per maand66
Per jaar792

Smart #1

Kosten per 100 km4,92
Per maand61
Per jaar738

Bedragen in je eigen valuta — voer prijzen in de valuta in die je gebruikt.

Videorecensies van beide modellen

SERES 3

Smart #1

Andere vergelijkingen in deze klasse: SUV, segment C

Veelgestelde vragen over deze vergelijking

Welke heeft een grotere actieradius — SERES 3 of Smart #1?

De Smart #1 gaat verder: 440 km WLTP tegenover de 300 km van de SERES 3. Dat is een verschil van 140 km.

Hoe verschillen de aandrijflijnen van de SERES 3 en de Smart #1?

De SERES 3 heeft FWD en 160 pk. De Smart #1 heeft RWD en 272 pk.

Welke kan apparaten voeden via een stopcontact (V2L)?

Alleen de Smart #1 — zijn accu van 66 kWh werkt dan als stroombron. De SERES 3 biedt dit met 54 kWh niet aan.

Welke is krachtiger — SERES 3 of Smart #1?

De Smart #1 is sterker: 272 pk tegenover de 160 pk van de SERES 3. Het verschil is 112 pk.

De technische gegevens komen uit officieel materiaal van de fabrikanten en we doen ons best om ze te controleren, maar een fabrikant kan de specificatie zonder aankondiging wijzigen en fouten zijn mogelijk. Controleer de waarden bij een dealer voordat je koopt — wij aanvaarden geen aansprakelijkheid voor beslissingen die op basis van deze gegevens worden genomen. Volledige aansprakelijkheidsuitsluiting

Actieradius, verbruik en gewicht geven we voor de basisconfiguratie: fabrikanten homologeren die in een marge die afhankelijk is van de wielen en de uitrusting (bijv. 533–592 km), en wij nemen de lichtste variant, op de kleinste velgen – dus de gunstigste. Hetzelfde model met grotere wielen komt minder ver.