BMW iX4 vs Ford Explorer
BMW iX4 leidt 6 tegen 1
Grootste verschillen: DC-laden — BMW iX4 400 kW, Ford Explorer 183 kW · Vermogen — BMW iX4 469 pk, Ford Explorer 286 pk · Accu — BMW iX4 108,7 kWh, Ford Explorer 79 kWh.
BMW iX4
De BMW iX4 is een elektrische SUV in het segment D met vierwielaandrijving (AWD): hij heeft een vermogen van 374–469 pk, een bereik tot 828 km volgens de WLTP-norm en kan worden opgeladen via DC-snellading tot 400 kW.
Ford Explorer
De Ford Explorer is een SUV uit het D-segment, in modeljaar 2027 in drie varianten: WLTP-actieradius van 444 tot 602 km, vermogen van 190 tot 340 pk.
Profiel tegenover de markt: BMW iX4 vs Ford Explorer
BMW iX450 xDrive
Ford ExplorerExtended Range RWD · modeljaar 2027
BMW iX4 of Ford Explorer — wie wint waar
BMW iX4 leidt 6 tegen 1
De score bevat geen meetwaarden waarvan aan één kant gegevens ontbreken.
Klik op een taartpunt om alleen die waarden te zien. De balk laat zien waar de auto staat binnen de hele catalogus.
- WLTP-actieradius kmBMW iX4 +226 km
- Accu kWhBMW iX4 +29,7 kWh
- Verbruik ↓ kWh/100 kmFord Explorer −2,6 kWh/100 km
- Vermogen pkBMW iX4 +183 pk
- 0–100 km/h ↓ sBMW iX4 −1,5 s
- Topsnelheid km/hBMW iX4 +30 km/h
- DC-laden kWBMW iX4 +217 kW
- AC-laden kWGeen gegevens
- Laadtijd ↓ minGeen gegevens
- Gewicht ↓ kgGeen gegevens
- Bagageruimte lGeen gegevens
Technische gegevens: BMW iX4 vs Ford Explorer
Vet en onderstreping = betere waarde · ↓ = minder is beter · — = geen gegevens
| Belangrijkste parameters | BMW iX450 xDrive | Ford ExplorerExtended Range RWD · modeljaar 2027 | Verschil |
|---|---|---|---|
| Actieradius en energie | |||
| WLTP-actieradius | 828 km | 602 km | BMW +226 km |
| Accu | 108,7 kWh | 79 kWh | BMW +29,7 kWh |
| Verbruik ↓ | 15,7 kWh/100 km | 13,1 kWh/100 km | Ford −2,6 kWh/100 km |
| Laden | |||
| DC-laden | 400 kW | 183 kW | BMW +217 kW |
| AC-laden | 11 kW | — | — |
| Laadtijd 10–80% ↓ | 21 min | — | — |
| Actieradius per laadminuut | 27,6 km/min | — | — |
| Spanning | 800 V | — | — |
| Prestaties en aandrijving | |||
| Vermogen | 469 pk | 286 pk | BMW +183 pk |
| 0–100 km/h ↓ | 4,9 s | 6,4 s | BMW −1,5 s |
| Topsnelheid | 210 km/h | 180 km/h | BMW +30 km/h |
| Aandrijving | AWD | RWD | ander type |
| Praktisch gebruik | |||
| Gewicht ↓ | 2305 kg | — | — |
| Bagageruimte | 490 l | — | — |
| V2L (externe stroomvoorziening) | Ja | Nee | alleen BMW |
| Lengte | 4782 mm | — | — |
| Breedte | 1895 mm | — | — |
| Hoogte | 1595 mm | — | — |
| Wielbasis | 2897 mm | — | — |
De betere waarde in elke rij is vet en onderstreept in de kleur van de auto. Meetwaarden met ↓ — lager is beter. Afmetingen worden weergegeven zonder een winnaar te kiezen.
Energiekostencalculator
BMW iX4
Ford Explorer
Bedragen in je eigen valuta — voer prijzen in de valuta in die je gebruikt.
Videorecensies van beide modellen
Ford Explorer
Andere vergelijkingen in deze klasse: SUV, segment D
Veelgestelde vragen over deze vergelijking
Welke heeft een grotere actieradius — BMW iX4 of Ford Explorer?
De BMW iX4 gaat verder: 828 km WLTP tegenover de 602 km van de Ford Explorer. Dat is een verschil van 226 km.
Hoe verschillen de aandrijflijnen van de BMW iX4 en de Ford Explorer?
De BMW iX4 heeft AWD en 469 pk. De Ford Explorer heeft RWD en 286 pk.
Welke kan apparaten voeden via een stopcontact (V2L)?
Alleen de BMW iX4 — zijn accu van 108,7 kWh werkt dan als stroombron. De Ford Explorer biedt dit met 79 kWh niet aan.
Welke is krachtiger — BMW iX4 of Ford Explorer?
De BMW iX4 is sterker: 469 pk tegenover de 286 pk van de Ford Explorer. Het verschil is 183 pk.
De technische gegevens komen uit officieel materiaal van de fabrikanten en we doen ons best om ze te controleren, maar een fabrikant kan de specificatie zonder aankondiging wijzigen en fouten zijn mogelijk. Controleer de waarden bij een dealer voordat je koopt — wij aanvaarden geen aansprakelijkheid voor beslissingen die op basis van deze gegevens worden genomen. Volledige aansprakelijkheidsuitsluiting
Actieradius, verbruik en gewicht geven we voor de basisconfiguratie: fabrikanten homologeren die in een marge die afhankelijk is van de wielen en de uitrusting (bijv. 533–592 km), en wij nemen de lichtste variant, op de kleinste velgen – dus de gunstigste. Hetzelfde model met grotere wielen komt minder ver.




