BMW iX4 vs Volvo EX60
Volvo EX60 leidt 5 tegen 4
Grootste verschillen: Vermogen — BMW iX4 469 pk, Volvo EX60 680 pk · 0–100 km/h — BMW iX4 4,9 s, Volvo EX60 3,9 s · Topsnelheid — BMW iX4 210 km/h, Volvo EX60 180 km/h.
BMW iX4
De BMW iX4 is een elektrische SUV in het segment D met vierwielaandrijving (AWD): hij heeft een vermogen van 374–469 pk, een bereik tot 828 km volgens de WLTP-norm en kan worden opgeladen via DC-snellading tot 400 kW.
Volvo EX60
De Volvo EX60 is een elektrische SUV in segment D en is verkrijgbaar in drie versies: het bereik (WLTP) varieert van 611 tot 810 km, het vermogen van 374 tot 680 pk, en de mogelijkheid tot snelladen (DC) met maximaal 400 kW.
Profiel tegenover de markt: BMW iX4 vs Volvo EX60
BMW iX450 xDrive
Volvo EX60P12 AWD
BMW iX4 of Volvo EX60 — wie wint waar
Volvo EX60 leidt 5 tegen 4
De score bevat geen meetwaarden waarvan aan één kant gegevens ontbreken.
Klik op een taartpunt om alleen die waarden te zien. De balk laat zien waar de auto staat binnen de hele catalogus.
- WLTP-actieradius kmBMW iX4 +18 km
- Accu kWhVolvo EX60 +8,3 kWh
- Verbruik ↓ kWh/100 kmBMW iX4 −0,4 kWh/100 km
- Vermogen pkVolvo EX60 +211 pk
- 0–100 km/h ↓ sVolvo EX60 −1 s
- Topsnelheid km/hBMW iX4 +30 km/h
- DC-laden kWGeen verschil
- AC-laden kWGeen gegevens
- Laadtijd ↓ minVolvo EX60 −2 min
- Gewicht ↓ kgBMW iX4 −51 kg
- Bagageruimte lVolvo EX60 +33 l
Technische gegevens: BMW iX4 vs Volvo EX60
Vet en onderstreping = betere waarde · ↓ = minder is beter · — = geen gegevens
| Belangrijkste parameters | BMW iX450 xDrive | Volvo EX60P12 AWD | Verschil |
|---|---|---|---|
| Actieradius en energie | |||
| WLTP-actieradius | 828 km | 810 km | BMW +18 km |
| Accu | 108,7 kWh | 117 kWh | Volvo +8,3 kWh |
| Verbruik ↓ | 15,7 kWh/100 km | 16,1 kWh/100 km | BMW −0,4 kWh/100 km |
| Laden | |||
| DC-laden | 400 kW | 400 kW | Geen verschil |
| AC-laden | 11 kW | — | — |
| Laadtijd 10–80% ↓ | 21 min | 19 min | Volvo −2 min |
| Actieradius per laadminuut | 27,6 km/min | 29,8 km/min | Volvo +2,2 km/min |
| Spanning | 800 V | 800 V | Geen verschil |
| Prestaties en aandrijving | |||
| Vermogen | 469 pk | 680 pk | Volvo +211 pk |
| 0–100 km/h ↓ | 4,9 s | 3,9 s | Volvo −1 s |
| Topsnelheid | 210 km/h | 180 km/h | BMW +30 km/h |
| Aandrijving | AWD | AWD | — |
| Praktisch gebruik | |||
| Gewicht ↓ | 2305 kg | 2356 kg | BMW −51 kg |
| Bagageruimte | 490 l | 523 l | Volvo +33 l |
| V2L (externe stroomvoorziening) | Ja | Ja | — |
| Lengte | 4782 mm | 4803 mm | Volvo +21 mm |
| Breedte | 1895 mm | 1908 mm | Volvo +13 mm |
| Hoogte | 1595 mm | 1635 mm | Volvo +40 mm |
| Wielbasis | 2897 mm | 2970 mm | Volvo +73 mm |
De betere waarde in elke rij is vet en onderstreept in de kleur van de auto. Meetwaarden met ↓ — lager is beter. Afmetingen worden weergegeven zonder een winnaar te kiezen.
Energiekostencalculator
BMW iX4
Volvo EX60
Bedragen in je eigen valuta — voer prijzen in de valuta in die je gebruikt.
Videorecensies van beide modellen
Volvo EX60
Andere vergelijkingen in deze klasse: SUV, segment D
Veelgestelde vragen over deze vergelijking
Welke heeft een grotere actieradius — BMW iX4 of Volvo EX60?
De BMW iX4 gaat verder: 828 km WLTP tegenover de 810 km van de Volvo EX60. Dat is een verschil van 18 km.
Waarom heeft de Volvo EX60 een grotere accu maar een kleinere actieradius dan de BMW iX4?
De Volvo EX60 heeft 117 kWh en legt 810 km af, terwijl de BMW iX4 met zijn accu van 108,7 kWh 828 km haalt. Het energieverbruik bepaalt dit: 16,1 tegenover 15,7 kWh/100 km.
Welke is krachtiger — BMW iX4 of Volvo EX60?
De Volvo EX60 is sterker: 680 pk tegenover de 469 pk van de BMW iX4. Het verschil is 211 pk.
Welke laadt sneller?
De BMW iX4 accepteert tot 400 kW DC, de Volvo EX60 tot 400 kW. Laden van 10 naar 80% duurt respectievelijk 21 en 19 min.
De technische gegevens komen uit officieel materiaal van de fabrikanten en we doen ons best om ze te controleren, maar een fabrikant kan de specificatie zonder aankondiging wijzigen en fouten zijn mogelijk. Controleer de waarden bij een dealer voordat je koopt — wij aanvaarden geen aansprakelijkheid voor beslissingen die op basis van deze gegevens worden genomen. Volledige aansprakelijkheidsuitsluiting
Actieradius, verbruik en gewicht geven we voor de basisconfiguratie: fabrikanten homologeren die in een marge die afhankelijk is van de wielen en de uitrusting (bijv. 533–592 km), en wij nemen de lichtste variant, op de kleinste velgen – dus de gunstigste. Hetzelfde model met grotere wielen komt minder ver.

