BMW iX4 vs Tesla Model Y

Tesla Model Y leidt 5 tegen 4

Grootste verschillen: Bagageruimte — BMW iX4 490 l, Tesla Model Y 822 l · DC-laden — BMW iX4 400 kW, Tesla Model Y 250 kW · Accu — BMW iX4 108,7 kWh, Tesla Model Y 79 kWh.

BMW iX4

De BMW iX4 is een elektrische SUV in het segment D met vierwielaandrijving (AWD): hij heeft een vermogen van 374–469 pk, een bereik tot 828 km volgens de WLTP-norm en kan worden opgeladen via DC-snellading tot 400 kW.

Tesla Model Y

De Tesla Model Y is een SUV in segment D en wordt in het modeljaar 2026 aangeboden in vier varianten: WLTP-bereik van 525 tot 622 km en acceleratie van 0-100 km/u in 7,2 tot 3,5 seconden.

Profiel tegenover de markt: BMW iX4 vs Tesla Model Y

WLTP-actieradiusAccuVermogenDC-laden0–100 km/h

BMW iX4 of Tesla Model Y — wie wint waar

Tesla Model Y leidt 5 tegen 4

De score bevat geen meetwaarden waarvan aan één kant gegevens ontbreken.

Klik op een taartpunt om alleen die waarden te zien. De balk laat zien waar de auto staat binnen de hele catalogus.

  • WLTP-actieradius kmBMW iX4 +206 km
    BMW iX4
    828
    Tesla Model Y
    622
  • Accu kWhBMW iX4 +29,7 kWh
    BMW iX4
    108,7
    Tesla Model Y
    79
  • Verbruik ↓ kWh/100 kmTesla Model Y −0,1 kWh/100 km
    BMW iX4
    15,7
    Tesla Model Y
    15,6
  • Vermogen pkTesla Model Y +45 pk
    BMW iX4
    469
    Tesla Model Y
    514
  • 0–100 km/h ↓ sTesla Model Y −0,3 s
    BMW iX4
    4,9
    Tesla Model Y
    4,6
  • Topsnelheid km/hBMW iX4 +9 km/h
    BMW iX4
    210
    Tesla Model Y
    201
  • DC-laden kWBMW iX4 +150 kW
    BMW iX4
    400
    Tesla Model Y
    250
  • AC-laden kWGeen verschil
    BMW iX4
    11
    Tesla Model Y
    11
  • Laadtijd ↓ minGeen gegevens
    BMW iX4
    21
    Tesla Model Y
    —
  • Gewicht ↓ kgTesla Model Y −308 kg
    BMW iX4
    2305
    Tesla Model Y
    1997
  • Bagageruimte lTesla Model Y +332 l
    BMW iX4
    490
    Tesla Model Y
    822

Voeg een derde auto toe

Technische gegevens: BMW iX4 vs Tesla Model Y

Vet en onderstreping = betere waarde · ↓ = minder is beter · — = geen gegevens

Technische gegevens: BMW iX4 vs Tesla Model Y
Belangrijkste parameters BMW iX4
50 xDrive
Tesla Model Y
Premium AWD
Verschil
Actieradius en energie
WLTP-actieradius828 km622 kmBMW +206 km
Accu108,7 kWh79 kWhBMW +29,7 kWh
Verbruik ↓15,7 kWh/100 km15,6 kWh/100 kmTesla −0,1 kWh/100 km
Laden
DC-laden400 kW250 kWBMW +150 kW
AC-laden11 kW11 kWGeen verschil
Laadtijd 10–80% ↓21 min——
Actieradius per laadminuut27,6 km/min——
Spanning800 V400 VBMW +400 V
Prestaties en aandrijving
Vermogen469 pk514 pkTesla +45 pk
0–100 km/h ↓4,9 s4,6 sTesla −0,3 s
Topsnelheid210 km/h201 km/hBMW +9 km/h
AandrijvingAWDAWD—
Praktisch gebruik
Gewicht ↓2305 kg1997 kgTesla −308 kg
Bagageruimte490 l822 lTesla +332 l
V2L (externe stroomvoorziening)JaNeealleen BMW
Lengte4782 mm4790 mmTesla +8 mm
Breedte1895 mm1920 mmTesla +25 mm
Hoogte1595 mm1624 mmTesla +29 mm
Wielbasis2897 mm2890 mmBMW +7 mm

De betere waarde in elke rij is vet en onderstreept in de kleur van de auto. Meetwaarden met ↓ — lager is beter. Afmetingen worden weergegeven zonder een winnaar te kiezen.

Energiekostencalculator

BMW iX4

Kosten per 100 km4,71
Per maand59
Per jaar707

Tesla Model Y

Kosten per 100 km4,68
Per maand59
Per jaar702

Bedragen in je eigen valuta — voer prijzen in de valuta in die je gebruikt.

Videorecensies van beide modellen

BMW iX4

Tesla Model Y

Andere vergelijkingen in deze klasse: SUV, segment D

Veelgestelde vragen over deze vergelijking

Welke heeft een grotere actieradius — BMW iX4 of Tesla Model Y?

De BMW iX4 gaat verder: 828 km WLTP tegenover de 622 km van de Tesla Model Y. Dat is een verschil van 206 km.

Welke kan apparaten voeden via een stopcontact (V2L)?

Alleen de BMW iX4 — zijn accu van 108,7 kWh werkt dan als stroombron. De Tesla Model Y biedt dit met 79 kWh niet aan.

Welke heeft de grootste kofferbak?

De Tesla Model Y biedt meer: 822 l tegenover 490 l in de BMW iX4. Het verschil is 332 l.

Welke laadt sneller?

De BMW iX4 accepteert tot 400 kW DC, de Tesla Model Y tot 250 kW.

De technische gegevens komen uit officieel materiaal van de fabrikanten en we doen ons best om ze te controleren, maar een fabrikant kan de specificatie zonder aankondiging wijzigen en fouten zijn mogelijk. Controleer de waarden bij een dealer voordat je koopt — wij aanvaarden geen aansprakelijkheid voor beslissingen die op basis van deze gegevens worden genomen. Volledige aansprakelijkheidsuitsluiting

Actieradius, verbruik en gewicht geven we voor de basisconfiguratie: fabrikanten homologeren die in een marge die afhankelijk is van de wielen en de uitrusting (bijv. 533–592 km), en wij nemen de lichtste variant, op de kleinste velgen – dus de gunstigste. Hetzelfde model met grotere wielen komt minder ver.