BMW iX4 vs Mercedes GLC

BMW iX4 leidt 5 tegen 4

Grootste verschillen: DC-laden — BMW iX4 400 kW, Mercedes GLC 330 kW · Bagageruimte — BMW iX4 490 l, Mercedes GLC 570 l · WLTP-actieradius — BMW iX4 828 km, Mercedes GLC 715 km.

BMW iX4

De BMW iX4 is een elektrische SUV in het segment D met vierwielaandrijving (AWD): hij heeft een vermogen van 374–469 pk, een bereik tot 828 km volgens de WLTP-norm en kan worden opgeladen via DC-snellading tot 400 kW.

Mercedes GLC

De Mercedes GLC is een elektrische SUV uit het D-segment die varianten met achterwielaandrijving en vierwielaandrijving biedt, evenals een groot rijbereik.

Profiel tegenover de markt: BMW iX4 vs Mercedes GLC

WLTP-actieradiusAccuVermogenDC-laden0–100 km/h

BMW iX4 of Mercedes GLC — wie wint waar

BMW iX4 leidt 5 tegen 4

Klik op een taartpunt om alleen die waarden te zien. De balk laat zien waar de auto staat binnen de hele catalogus.

  • WLTP-actieradius kmBMW iX4 +113 km
    BMW iX4
    828
    Mercedes GLC
    715
  • Accu kWhBMW iX4 +14,7 kWh
    BMW iX4
    108,7
    Mercedes GLC
    94
  • Verbruik ↓ kWh/100 kmMercedes GLC −0,8 kWh/100 km
    BMW iX4
    15,7
    Mercedes GLC
    14,9
  • Vermogen pkMercedes GLC +21 pk
    BMW iX4
    469
    Mercedes GLC
    490
  • 0–100 km/h ↓ sMercedes GLC −0,6 s
    BMW iX4
    4,9
    Mercedes GLC
    4,3
  • Topsnelheid km/hGeen verschil
    BMW iX4
    210
    Mercedes GLC
    210
  • DC-laden kWBMW iX4 +70 kW
    BMW iX4
    400
    Mercedes GLC
    330
  • AC-laden kWGeen verschil
    BMW iX4
    11
    Mercedes GLC
    11
  • Laadtijd ↓ minBMW iX4 −1 min
    BMW iX4
    21
    Mercedes GLC
    22
  • Gewicht ↓ kgBMW iX4 −155 kg
    BMW iX4
    2305
    Mercedes GLC
    2460
  • Bagageruimte lMercedes GLC +80 l
    BMW iX4
    490
    Mercedes GLC
    570

Voeg een derde auto toe

Technische gegevens: BMW iX4 vs Mercedes GLC

Vet en onderstreping = betere waarde · ↓ = minder is beter · — = geen gegevens

Technische gegevens: BMW iX4 vs Mercedes GLC
Belangrijkste parameters BMW iX4
50 xDrive
Mercedes GLC
GLC 400 4MATIC
Verschil
Actieradius en energie
WLTP-actieradius828 km715 kmBMW +113 km
Accu108,7 kWh94 kWhBMW +14,7 kWh
Verbruik ↓15,7 kWh/100 km14,9 kWh/100 kmMercedes −0,8 kWh/100 km
Laden
DC-laden400 kW330 kWBMW +70 kW
AC-laden11 kW11 kWGeen verschil
Laadtijd 10–80% ↓21 min22 minBMW −1 min
Actieradius per laadminuut27,6 km/min22,7 km/minBMW +4,9 km/min
Spanning800 V800 VGeen verschil
Prestaties en aandrijving
Vermogen469 pk490 pkMercedes +21 pk
0–100 km/h ↓4,9 s4,3 sMercedes −0,6 s
Topsnelheid210 km/h210 km/hGeen verschil
AandrijvingAWDAWD—
Praktisch gebruik
Gewicht ↓2305 kg2460 kgBMW −155 kg
Bagageruimte490 l570 lMercedes +80 l
V2L (externe stroomvoorziening)JaNeealleen BMW
Lengte4782 mm4845 mmMercedes +63 mm
Breedte1895 mm1913 mmMercedes +18 mm
Hoogte1595 mm1644 mmMercedes +49 mm
Wielbasis2897 mm2972 mmMercedes +75 mm

De betere waarde in elke rij is vet en onderstreept in de kleur van de auto. Meetwaarden met ↓ — lager is beter. Afmetingen worden weergegeven zonder een winnaar te kiezen.

Energiekostencalculator

BMW iX4

Kosten per 100 km4,71
Per maand59
Per jaar707

Mercedes GLC

Kosten per 100 km4,47
Per maand56
Per jaar671

Bedragen in je eigen valuta — voer prijzen in de valuta in die je gebruikt.

Videorecensies van beide modellen

BMW iX4

Mercedes GLC

Andere vergelijkingen in deze klasse: SUV, segment D

Veelgestelde vragen over deze vergelijking

Welke heeft een grotere actieradius — BMW iX4 of Mercedes GLC?

De BMW iX4 gaat verder: 828 km WLTP tegenover de 715 km van de Mercedes GLC. Dat is een verschil van 113 km.

Welke kan apparaten voeden via een stopcontact (V2L)?

Alleen de BMW iX4 — zijn accu van 108,7 kWh werkt dan als stroombron. De Mercedes GLC biedt dit met 94 kWh niet aan.

Welke heeft de grootste kofferbak?

De Mercedes GLC biedt meer: 570 l tegenover 490 l in de BMW iX4. Het verschil is 80 l.

Welke laadt sneller?

De BMW iX4 accepteert tot 400 kW DC, de Mercedes GLC tot 330 kW. Laden van 10 naar 80% duurt respectievelijk 21 en 22 min.

De technische gegevens komen uit officieel materiaal van de fabrikanten en we doen ons best om ze te controleren, maar een fabrikant kan de specificatie zonder aankondiging wijzigen en fouten zijn mogelijk. Controleer de waarden bij een dealer voordat je koopt — wij aanvaarden geen aansprakelijkheid voor beslissingen die op basis van deze gegevens worden genomen. Volledige aansprakelijkheidsuitsluiting

Actieradius, verbruik en gewicht geven we voor de basisconfiguratie: fabrikanten homologeren die in een marge die afhankelijk is van de wielen en de uitrusting (bijv. 533–592 km), en wij nemen de lichtste variant, op de kleinste velgen – dus de gunstigste. Hetzelfde model met grotere wielen komt minder ver.