Mercedes GLC vs Škoda Peaq
Mercedes GLC leidt 8 tegen 2
Grootste verschillen: Vermogen — Mercedes GLC 490 pk, Škoda Peaq 286 pk · DC-laden — Mercedes GLC 330 kW, Škoda Peaq 199 kW · 0–100 km/h — Mercedes GLC 4,3 s, Škoda Peaq 7,1 s.
Mercedes GLC
De Mercedes GLC is een elektrische SUV uit het D-segment die varianten met achterwielaandrijving en vierwielaandrijving biedt, evenals een groot rijbereik.
Škoda Peaq
De Škoda Peaq is een elektrische SUV in het segment D, die drie aandrijfvarianten biedt met een bereik volgens de WLTP-norm tot 647 kilometer.
Profiel tegenover de markt: Mercedes GLC vs Škoda Peaq
Mercedes GLCGLC 400 4MATIC
Škoda Peaq90
Mercedes GLC of Škoda Peaq — wie wint waar
Mercedes GLC leidt 8 tegen 2
Klik op een taartpunt om alleen die waarden te zien. De balk laat zien waar de auto staat binnen de hele catalogus.
- WLTP-actieradius kmMercedes GLC +68 km
- Accu kWhMercedes GLC +8 kWh
- Verbruik ↓ kWh/100 kmMercedes GLC −0,1 kWh/100 km
- Vermogen pkMercedes GLC +204 pk
- 0–100 km/h ↓ sMercedes GLC −2,8 s
- Topsnelheid km/hMercedes GLC +30 km/h
- DC-laden kWMercedes GLC +131 kW
- AC-laden kWGeen verschil
- Laadtijd ↓ minMercedes GLC −6 min
- Gewicht ↓ kgŠkoda Peaq −226 kg
- Bagageruimte lŠkoda Peaq +365 l
Technische gegevens: Mercedes GLC vs Škoda Peaq
Vet en onderstreping = betere waarde · ↓ = minder is beter · — = geen gegevens
| Belangrijkste parameters | Mercedes GLCGLC 400 4MATIC | Škoda Peaq90 | Verschil |
|---|---|---|---|
| Actieradius en energie | |||
| WLTP-actieradius | 715 km | 647 km | Mercedes +68 km |
| Accu | 94 kWh | 86 kWh | Mercedes +8 kWh |
| Verbruik ↓ | 14,9 kWh/100 km | 15 kWh/100 km | Mercedes −0,1 kWh/100 km |
| Laden | |||
| DC-laden | 330 kW | 199 kW | Mercedes +131 kW |
| AC-laden | 11 kW | 11 kW | Geen verschil |
| Laadtijd 10–80% ↓ | 22 min | 28 min | Mercedes −6 min |
| Actieradius per laadminuut | 22,7 km/min | 16,2 km/min | Mercedes +6,5 km/min |
| Spanning | 800 V | 400 V | Mercedes +400 V |
| Prestaties en aandrijving | |||
| Vermogen | 490 pk | 286 pk | Mercedes +204 pk |
| 0–100 km/h ↓ | 4,3 s | 7,1 s | Mercedes −2,8 s |
| Topsnelheid | 210 km/h | 180 km/h | Mercedes +30 km/h |
| Aandrijving | AWD | RWD | ander type |
| Praktisch gebruik | |||
| Gewicht ↓ | 2460 kg | 2234 kg | Škoda −226 kg |
| Bagageruimte | 570 l | 935 l | Škoda +365 l |
| V2L (externe stroomvoorziening) | Nee | Ja | alleen Škoda |
| Lengte | 4845 mm | 4874 mm | Škoda +29 mm |
| Breedte | 1913 mm | 1867 mm | Mercedes +46 mm |
| Hoogte | 1644 mm | 1664 mm | Škoda +20 mm |
| Wielbasis | 2972 mm | 2965 mm | Mercedes +7 mm |
De betere waarde in elke rij is vet en onderstreept in de kleur van de auto. Meetwaarden met ↓ — lager is beter. Afmetingen worden weergegeven zonder een winnaar te kiezen.
Energiekostencalculator
Mercedes GLC
Škoda Peaq
Bedragen in je eigen valuta — voer prijzen in de valuta in die je gebruikt.
Videorecensies van beide modellen
Mercedes GLC
Škoda Peaq
Andere vergelijkingen in deze klasse: SUV, segment D
Veelgestelde vragen over deze vergelijking
Welke heeft een grotere actieradius — Mercedes GLC of Škoda Peaq?
De Mercedes GLC gaat verder: 715 km WLTP tegenover de 647 km van de Škoda Peaq. Dat is een verschil van 68 km.
Hoe verschillen de aandrijflijnen van de Mercedes GLC en de Škoda Peaq?
De Mercedes GLC heeft AWD en 490 pk. De Škoda Peaq heeft RWD en 286 pk.
Welke kan apparaten voeden via een stopcontact (V2L)?
Alleen de Škoda Peaq — zijn accu van 86 kWh werkt dan als stroombron. De Mercedes GLC biedt dit met 94 kWh niet aan.
Welke is krachtiger — Mercedes GLC of Škoda Peaq?
De Mercedes GLC is sterker: 490 pk tegenover de 286 pk van de Škoda Peaq. Het verschil is 204 pk.
De technische gegevens komen uit officieel materiaal van de fabrikanten en we doen ons best om ze te controleren, maar een fabrikant kan de specificatie zonder aankondiging wijzigen en fouten zijn mogelijk. Controleer de waarden bij een dealer voordat je koopt — wij aanvaarden geen aansprakelijkheid voor beslissingen die op basis van deze gegevens worden genomen. Volledige aansprakelijkheidsuitsluiting
Actieradius, verbruik en gewicht geven we voor de basisconfiguratie: fabrikanten homologeren die in een marge die afhankelijk is van de wielen en de uitrusting (bijv. 533–592 km), en wij nemen de lichtste variant, op de kleinste velgen – dus de gunstigste. Hetzelfde model met grotere wielen komt minder ver.



