Ford Explorer vs Smart #5
Smart #5 leidt 4 tegen 3
Grootste verschillen: DC-laden — Ford Explorer 183 kW, Smart #5 400 kW · Verbruik — Ford Explorer 13,1 kWh/100 km, Smart #5 18,4 kWh/100 km · Vermogen — Ford Explorer 286 pk, Smart #5 363 pk.
Ford Explorer
De Ford Explorer is een SUV uit het D-segment, in modeljaar 2027 in drie varianten: WLTP-actieradius van 444 tot 602 km, vermogen van 190 tot 340 pk.
Smart #5
De Smart #5 is een SUV in het D-segment die vier aandrijfvarianten biedt met vermogen variërend van 340 pk tot 646 pk.
Profiel tegenover de markt: Ford Explorer vs Smart #5
Ford ExplorerExtended Range RWD · modeljaar 2027
Smart #5Pro+
Ford Explorer of Smart #5 — wie wint waar
Smart #5 leidt 4 tegen 3
De score bevat geen meetwaarden waarvan aan één kant gegevens ontbreken.
Klik op een taartpunt om alleen die waarden te zien. De balk laat zien waar de auto staat binnen de hele catalogus.
- WLTP-actieradius kmFord Explorer +12 km
- Accu kWhSmart #5 +15 kWh
- Verbruik ↓ kWh/100 kmFord Explorer −5,3 kWh/100 km
- Vermogen pkSmart #5 +77 pk
- 0–100 km/h ↓ sFord Explorer −0,1 s
- Topsnelheid km/hSmart #5 +20 km/h
- DC-laden kWSmart #5 +217 kW
- AC-laden kWGeen gegevens
- Laadtijd ↓ minGeen gegevens
- Gewicht ↓ kgGeen gegevens
- Bagageruimte lGeen gegevens
Technische gegevens: Ford Explorer vs Smart #5
Vet en onderstreping = betere waarde · ↓ = minder is beter · — = geen gegevens
| Belangrijkste parameters | Ford ExplorerExtended Range RWD · modeljaar 2027 | Smart #5Pro+ | Verschil |
|---|---|---|---|
| Actieradius en energie | |||
| WLTP-actieradius | 602 km | 590 km | Ford +12 km |
| Accu | 79 kWh | 94 kWh | Smart +15 kWh |
| Verbruik ↓ | 13,1 kWh/100 km | 18,4 kWh/100 km | Ford −5,3 kWh/100 km |
| Laden | |||
| DC-laden | 183 kW | 400 kW | Smart +217 kW |
| AC-laden | — | 22 kW | — |
| Laadtijd 10–80% ↓ | — | 18 min | — |
| Actieradius per laadminuut | — | 22,9 km/min | — |
| Spanning | — | 800 V | — |
| Prestaties en aandrijving | |||
| Vermogen | 286 pk | 363 pk | Smart +77 pk |
| 0–100 km/h ↓ | 6,4 s | 6,5 s | Ford −0,1 s |
| Topsnelheid | 180 km/h | 200 km/h | Smart +20 km/h |
| Aandrijving | RWD | RWD | — |
| Praktisch gebruik | |||
| Gewicht ↓ | — | 2260 kg | — |
| Bagageruimte | — | 630 l | — |
| V2L (externe stroomvoorziening) | Nee | Ja | alleen Smart |
| Lengte | — | 4695 mm | — |
| Breedte | — | 1920 mm | — |
| Hoogte | — | 1705 mm | — |
| Wielbasis | — | 2900 mm | — |
De betere waarde in elke rij is vet en onderstreept in de kleur van de auto. Meetwaarden met ↓ — lager is beter. Afmetingen worden weergegeven zonder een winnaar te kiezen.
Energiekostencalculator
Ford Explorer
Smart #5
Bedragen in je eigen valuta — voer prijzen in de valuta in die je gebruikt.
Videorecensies van beide modellen
Ford Explorer
Smart #5
Andere vergelijkingen in deze klasse: SUV, segment D
Veelgestelde vragen over deze vergelijking
Waarom heeft de Smart #5 een grotere accu maar een kleinere actieradius dan de Ford Explorer?
De Smart #5 heeft 94 kWh en legt 590 km af, terwijl de Ford Explorer met zijn accu van 79 kWh 602 km haalt. Het energieverbruik bepaalt dit: 18,4 tegenover 13,1 kWh/100 km.
Welke kan apparaten voeden via een stopcontact (V2L)?
Alleen de Smart #5 — zijn accu van 94 kWh werkt dan als stroombron. De Ford Explorer biedt dit met 79 kWh niet aan.
Welke laadt sneller?
De Ford Explorer accepteert tot 183 kW DC, de Smart #5 tot 400 kW.
Welke is goedkoper in gebruik?
De Ford Explorer verbruikt minder elektriciteit: 13,1 kWh/100 km tegenover 18,4 kWh/100 km in de Smart #5. Over 15000 km per jaar is dat een verschil van 795 kWh — de calculator op deze pagina zet dit om in geld.
De technische gegevens komen uit officieel materiaal van de fabrikanten en we doen ons best om ze te controleren, maar een fabrikant kan de specificatie zonder aankondiging wijzigen en fouten zijn mogelijk. Controleer de waarden bij een dealer voordat je koopt — wij aanvaarden geen aansprakelijkheid voor beslissingen die op basis van deze gegevens worden genomen. Volledige aansprakelijkheidsuitsluiting
Actieradius, verbruik en gewicht geven we voor de basisconfiguratie: fabrikanten homologeren die in een marge die afhankelijk is van de wielen en de uitrusting (bijv. 533–592 km), en wij nemen de lichtste variant, op de kleinste velgen – dus de gunstigste. Hetzelfde model met grotere wielen komt minder ver.




