Audi Q6 e-tron vs Peugeot e-5008
Audi Q6 e-tron leidt 6 tegen 3
Grootste verschillen: DC-laden — Audi Q6 e-tron 270 kW, Peugeot e-5008 160 kW · 0–100 km/h — Audi Q6 e-tron 6,6 s, Peugeot e-5008 9,6 s · Bagageruimte — Audi Q6 e-tron 526 l, Peugeot e-5008 748 l.
Audi Q6 e-tron
De Audi Q6 e-tron is een elektrische SUV in het D-segment, die vier aandrijfvarianten met verschillende vermogen en actieradius biedt.
Peugeot e-5008
De Peugeot e-5008 is een zevenzits SUV uit het D-segment, in modeljaar 2026 in drie varianten: WLTP-actieradius van 476 tot 669 km, vermogen van 214 tot 325 pk.
Profiel tegenover de markt: Audi Q6 e-tron vs Peugeot e-5008
Audi Q6 e-tronperformance
Peugeot e-5008230 Long Range
Audi Q6 e-tron of Peugeot e-5008 — wie wint waar
Audi Q6 e-tron leidt 6 tegen 3
Klik op een taartpunt om alleen die waarden te zien. De balk laat zien waar de auto staat binnen de hele catalogus.
- WLTP-actieradius kmPeugeot e-5008 +8 km
- Accu kWhPeugeot e-5008 +2 kWh
- Verbruik ↓ kWh/100 kmAudi Q6 e-tron −2,2 kWh/100 km
- Vermogen pkAudi Q6 e-tron +75 pk
- 0–100 km/h ↓ sAudi Q6 e-tron −3 s
- Topsnelheid km/hAudi Q6 e-tron +40 km/h
- DC-laden kWAudi Q6 e-tron +110 kW
- AC-laden kWGeen verschil
- Gewicht ↓ kgAudi Q6 e-tron −41 kg
- Bagageruimte lPeugeot e-5008 +222 l
Technische gegevens: Audi Q6 e-tron vs Peugeot e-5008
Vet en onderstreping = betere waarde · ↓ = minder is beter · — = geen gegevens
| Belangrijkste parameters | Audi Q6 e-tronperformance | 230 Long Range | Verschil |
|---|---|---|---|
| Actieradius en energie | |||
| WLTP-actieradius | 661 km | 669 km | Peugeot +8 km |
| Accu | 94,9 kWh | 96,9 kWh | Peugeot +2 kWh |
| Verbruik ↓ | 15,9 kWh/100 km | 18,1 kWh/100 km | Audi −2,2 kWh/100 km |
| Laden | |||
| DC-laden | 270 kW | 160 kW | Audi +110 kW |
| AC-laden | 11 kW | 11 kW | Geen verschil |
| Laadtijd ⚠ | 21 min 10–80% | 27 min 20–80% | 6 min |
| Actieradius per laadminuut | 22 km/min | 14,9 km/min | Audi +7,1 km/min |
| Spanning | 800 V | 400 V | Audi +400 V |
| Prestaties en aandrijving | |||
| Vermogen | 306 pk | 231 pk | Audi +75 pk |
| 0–100 km/h ↓ | 6,6 s | 9,6 s | Audi −3 s |
| Topsnelheid | 210 km/h | 170 km/h | Audi +40 km/h |
| Aandrijving | RWD | FWD | ander type |
| Praktisch gebruik | |||
| Gewicht ↓ | 2200 kg | 2241 kg | Audi −41 kg |
| Bagageruimte | 526 l | 748 l | Peugeot +222 l |
| V2L (externe stroomvoorziening) | Nee | Ja | alleen Peugeot |
| Lengte | 4771 mm | 4791 mm | Peugeot +20 mm |
| Breedte | 1939 mm | 1890 mm | Audi +49 mm |
| Hoogte | 1648 mm | 1690 mm | Peugeot +42 mm |
| Wielbasis | 2893 mm | 2900 mm | Peugeot +7 mm |
De betere waarde in elke rij is vet en onderstreept in de kleur van de auto. Meetwaarden met ↓ — lager is beter. Afmetingen worden weergegeven zonder een winnaar te kiezen.
Energiekostencalculator
Audi Q6 e-tron
Peugeot e-5008
Bedragen in je eigen valuta — voer prijzen in de valuta in die je gebruikt.
Videorecensies van beide modellen
Audi Q6 e-tron
Peugeot e-5008
Andere vergelijkingen in deze klasse: SUV, segment D
Veelgestelde vragen over deze vergelijking
Hoe verschillen de aandrijflijnen van de Audi Q6 e-tron en de Peugeot e-5008?
De Audi Q6 e-tron heeft RWD en 306 pk. De Peugeot e-5008 heeft FWD en 231 pk.
Welke kan apparaten voeden via een stopcontact (V2L)?
Alleen de Peugeot e-5008 — zijn accu van 96,9 kWh werkt dan als stroombron. De Audi Q6 e-tron biedt dit met 94,9 kWh niet aan.
Welke heeft de grootste kofferbak?
De Peugeot e-5008 biedt meer: 748 l tegenover 526 l in de Audi Q6 e-tron. Het verschil is 222 l.
Welke laadt sneller?
De Audi Q6 e-tron accepteert tot 270 kW DC, de Peugeot e-5008 tot 160 kW.
De technische gegevens komen uit officieel materiaal van de fabrikanten en we doen ons best om ze te controleren, maar een fabrikant kan de specificatie zonder aankondiging wijzigen en fouten zijn mogelijk. Controleer de waarden bij een dealer voordat je koopt — wij aanvaarden geen aansprakelijkheid voor beslissingen die op basis van deze gegevens worden genomen. Volledige aansprakelijkheidsuitsluiting
Actieradius, verbruik en gewicht geven we voor de basisconfiguratie: fabrikanten homologeren die in een marge die afhankelijk is van de wielen en de uitrusting (bijv. 533–592 km), en wij nemen de lichtste variant, op de kleinste velgen – dus de gunstigste. Hetzelfde model met grotere wielen komt minder ver.


