Peugeot E-3008 vs Renault Scenic
Remíza 4 : 4
Největší rozdíly: Hmotnost — Peugeot E-3008 2166 kg, Renault Scenic 1911 kg · 0–100 km/h — Peugeot E-3008 8,7 s, Renault Scenic 7,9 s · Baterie — Peugeot E-3008 96,9 kWh, Renault Scenic 89 kWh.
Peugeot E-3008
Peugeot E-3008 je SUV segmentu C, v modelovém roce 2026 ve třech variantách: dojezd WLTP od 497 do 698 km, výkon od 213 do 325 k.
Renault Scenic
Elektrické SUV v segmentu C, nabízející dvě varianty baterií s dojezdem až 642 km podle standardu WLTP.
Profil oproti trhu: Peugeot E-3008 vs Renault Scenic
Peugeot E-3008230 Long Range
Renault ScenicLong Range 89 kWh
Peugeot E-3008 nebo Renault Scenic — kdo vyhrává v čem
Remíza 4 : 4
Kliknutím na výseč zobrazíte jen tyto parametry. Sloupec ukazuje, kde auto stojí v rámci celého katalogu.
- Dojezd WLTP kmPeugeot E-3008 +56 km
- Baterie kWhPeugeot E-3008 +7,9 kWh
- Spotřeba ↓ kWh/100 kmRenault Scenic −0,3 kWh/100 km
- Výkon kPeugeot E-3008 +13 k
- 0–100 km/h ↓ sRenault Scenic −0,8 s
- Max. rychlost km/hBez rozdílu
- Nabíjení DC kWPeugeot E-3008 +10 kW
- Nabíjení AC kWBez rozdílu
- Hmotnost ↓ kgRenault Scenic −255 kg
- Zavazadlový prostor lRenault Scenic +25 l
Technické údaje: Peugeot E-3008 vs Renault Scenic
Tučné písmo a podtržení = lepší hodnota · ↓ = méně je lépe · — = bez údajů
| Klíčové parametry | 230 Long Range | Renault ScenicLong Range 89 kWh | Rozdíl |
|---|---|---|---|
| Dojezd a energie | |||
| Dojezd WLTP | 698 km | 642 km | Peugeot +56 km |
| Baterie | 96,9 kWh | 89 kWh | Peugeot +7,9 kWh |
| Spotřeba ↓ | 17,1 kWh/100 km | 16,8 kWh/100 km | Renault −0,3 kWh/100 km |
| Nabíjení | |||
| Nabíjení DC | 160 kW | 150 kW | Peugeot +10 kW |
| Nabíjení AC | 11 kW | 11 kW | Bez rozdílu |
| Nabíjení ⚠ | 27 min 20–80% | 28 min 15–80% | 1 min |
| Dojezd na minutu nabíjení | 15,5 km/min | 14,9 km/min | Peugeot +0,6 km/min |
| Napětí | 400 V | 400 V | Bez rozdílu |
| Jízdní výkony a pohon | |||
| Výkon | 231 k | 218 k | Peugeot +13 k |
| 0–100 km/h ↓ | 8,7 s | 7,9 s | Renault −0,8 s |
| Max. rychlost | 170 km/h | 170 km/h | Bez rozdílu |
| Pohon | FWD | FWD | — |
| Praktičnost | |||
| Hmotnost ↓ | 2166 kg | 1911 kg | Renault −255 kg |
| Zavazadlový prostor | 520 l | 545 l | Renault +25 l |
| V2L (externí napájení) | Ano | Ano | — |
| Délka | 4542 mm | 4470 mm | Peugeot +72 mm |
| Šířka | 1895 mm | 1864 mm | Peugeot +31 mm |
| Výška | 1641 mm | 1571 mm | Peugeot +70 mm |
| Rozvor | 2739 mm | 2785 mm | Renault +46 mm |
Lepší hodnota v řádku je tučná a podtržená barvou vozu. Metriky označené ↓ — méně je lépe. Rozměry jsou zobrazeny bez určení vítěze.
Kalkulačka nákladů na energii
Peugeot E-3008
Renault Scenic
Částky ve vaší měně — ceny zadejte v měně, kterou používáte.
Videorecenze obou modelů
Peugeot E-3008
Renault Scenic
Další porovnání v této třídě: SUV, segment C
Často kladené otázky k tomuto porovnání
Který má delší dojezd — Peugeot E-3008 nebo Renault Scenic?
Model Peugeot E-3008 dojede dál: 698 km WLTP oproti 642 km u modelu Renault Scenic. Je to rozdíl 56 km.
Který se nabíjí rychleji?
Model Peugeot E-3008 přijímá až 160 kW DC, model Renault Scenic až 150 kW.
Technické údaje pocházejí z oficiálních materiálů výrobců a snažíme se je ověřovat, ale výrobce může specifikaci kdykoli změnit bez upozornění a chyby se stávají. Před nákupem si údaje ověřte u prodejce — za rozhodnutí učiněná na základě těchto dat neneseme odpovědnost. Úplné právní upozornění
Dojezd, spotřeba a hmotnost uvádíme pro základní konfiguraci. Výrobci je homologují v rozmezí závislém na kolech a výbavě (např. 533–592 km), my bereme nejlehčí variantu, na nejmenších kolech – tedy nejvýhodnější. Stejný model na větších kolech dojede kratší vzdálenost.



