Jeep Compass vs Renault Scenic

Jeep Compass vede 6 : 3

Největší rozdíly: Hmotnost — Jeep Compass 2160 kg, Renault Scenic 1911 kg · Baterie — Jeep Compass 96,3 kWh, Renault Scenic 89 kWh · Nabíjení DC — Jeep Compass 160 kW, Renault Scenic 150 kW.

Jeep Compass

Jeep Compass je SUV segmentu C ve třech elektrických variantách: dojezd WLTP od 500 do 674 km, výkon od 213 do 375 k.

Renault Scenic

Elektrické SUV v segmentu C, nabízející dvě varianty baterií s dojezdem až 642 km podle standardu WLTP.

Profil oproti trhu: Jeep Compass vs Renault Scenic

Dojezd WLTPBaterieVýkonNabíjení DC0–100 km/h

Jeep Compass nebo Renault Scenic — kdo vyhrává v čem

Jeep Compass vede 6 : 3

Kliknutím na výseč zobrazíte jen tyto parametry. Sloupec ukazuje, kde auto stojí v rámci celého katalogu.

  • Dojezd WLTP kmJeep Compass +32 km
    Jeep Compass
    674
    Renault Scenic
    642
  • Baterie kWhJeep Compass +7,3 kWh
    Jeep Compass
    96,3
    Renault Scenic
    89
  • Spotřeba ↓ kWh/100 kmRenault Scenic −1 kWh/100 km
    Jeep Compass
    17,8
    Renault Scenic
    16,8
  • Výkon kJeep Compass +13 k
    Jeep Compass
    231
    Renault Scenic
    218
  • 0–100 km/h ↓ sRenault Scenic −0,4 s
    Jeep Compass
    8,3
    Renault Scenic
    7,9
  • Max. rychlost km/hJeep Compass +10 km/h
    Jeep Compass
    180
    Renault Scenic
    170
  • Nabíjení DC kWJeep Compass +10 kW
    Jeep Compass
    160
    Renault Scenic
    150
  • Nabíjení AC kWBez rozdílu
    Jeep Compass
    11
    Renault Scenic
    11
  • Hmotnost ↓ kgRenault Scenic −249 kg
    Jeep Compass
    2160
    Renault Scenic
    1911
  • Zavazadlový prostor lJeep Compass +5 l
    Jeep Compass
    550
    Renault Scenic
    545

Přidat třetí auto

Technické údaje: Jeep Compass vs Renault Scenic

Tučné písmo a podtržení = lepší hodnota · ↓ = méně je lépe · — = bez údajů

Technické údaje: Jeep Compass vs Renault Scenic
Klíčové parametry Jeep Compass
Long Range FWD (96,3 kWh)
Renault Scenic
Long Range 89 kWh
Rozdíl
Dojezd a energie
Dojezd WLTP674 km642 kmJeep +32 km
Baterie96,3 kWh89 kWhJeep +7,3 kWh
Spotřeba ↓17,8 kWh/100 km16,8 kWh/100 kmRenault −1 kWh/100 km
Nabíjení
Nabíjení DC160 kW150 kWJeep +10 kW
Nabíjení AC11 kW11 kWBez rozdílu
Nabíjení ⚠27 min 20–80%28 min 15–80%1 min
Dojezd na minutu nabíjení15 km/min14,9 km/minJeep +0,1 km/min
Napětí—400 V—
Jízdní výkony a pohon
Výkon231 k218 kJeep +13 k
0–100 km/h ↓8,3 s7,9 sRenault −0,4 s
Max. rychlost180 km/h170 km/hJeep +10 km/h
PohonFWDFWD—
Praktičnost
Hmotnost ↓2160 kg1911 kgRenault −249 kg
Zavazadlový prostor550 l545 lJeep +5 l
V2L (externí napájení)NeAnojen Renault
Délka4548 mm4470 mmJeep +78 mm
Šířka1936 mm1864 mmJeep +72 mm
Výška1657 mm1571 mmJeep +86 mm
Rozvor2795 mm2785 mmJeep +10 mm

Lepší hodnota v řádku je tučná a podtržená barvou vozu. Metriky označené ↓ — méně je lépe. Rozměry jsou zobrazeny bez určení vítěze.

Kalkulačka nákladů na energii

Jeep Compass

Náklady na 100 km5,34
Měsíčně67
Ročně801

Renault Scenic

Náklady na 100 km5,04
Měsíčně63
Ročně756

Částky ve vaší měně — ceny zadejte v měně, kterou používáte.

Videorecenze obou modelů

Jeep Compass

Renault Scenic

Další porovnání v této třídě: SUV, segment C

Často kladené otázky k tomuto porovnání

Který má delší dojezd — Jeep Compass nebo Renault Scenic?

Model Jeep Compass dojede dál: 674 km WLTP oproti 642 km u modelu Renault Scenic. Je to rozdíl 32 km.

Který dokáže napájet spotřebiče ze zásuvky (V2L)?

Pouze Renault Scenic — jeho baterie o kapacitě 89 kWh pak funguje jako zdroj energie. Model Jeep Compass s kapacitou 96,3 kWh tuto funkci neposkytuje.

Který se nabíjí rychleji?

Model Jeep Compass přijímá až 160 kW DC, model Renault Scenic až 150 kW.

Který je levnější v provozu?

Model Renault Scenic spotřebuje méně elektřiny: 16,8 kWh/100 km oproti 17,8 kWh/100 km u modelu Jeep Compass. Při projetí 15000 km za rok je to rozdíl 150 kWh — kalkulačka na této stránce vám to přepočítá na peníze.

Technické údaje pocházejí z oficiálních materiálů výrobců a snažíme se je ověřovat, ale výrobce může specifikaci kdykoli změnit bez upozornění a chyby se stávají. Před nákupem si údaje ověřte u prodejce — za rozhodnutí učiněná na základě těchto dat neneseme odpovědnost. Úplné právní upozornění

Dojezd, spotřeba a hmotnost uvádíme pro základní konfiguraci. Výrobci je homologují v rozmezí závislém na kolech a výbavě (např. 533–592 km), my bereme nejlehčí variantu, na nejmenších kolech – tedy nejvýhodnější. Stejný model na větších kolech dojede kratší vzdálenost.