Renault Scenic vs Škoda Elroq
Škoda Elroq vede 5 : 4
Největší rozdíly: Výkon — Renault Scenic 218 k, Škoda Elroq 299 k · 0–100 km/h — Renault Scenic 7,9 s, Škoda Elroq 6,2 s · Zavazadlový prostor — Renault Scenic 545 l, Škoda Elroq 470 l.
Renault Scenic
Elektrické SUV v segmentu C, nabízející dvě varianty baterií s dojezdem až 642 km podle standardu WLTP.
Škoda Elroq
Škoda Elroq je elektrické SUV ve třídě C s pohonem RWD nebo AWD: výkon od 190 do 340 koní, dojezd až 576 km dle metodiky WLTP a rychlonabíjení (DC) o výkonu až 165 kW.
Profil oproti trhu: Renault Scenic vs Škoda Elroq
Renault ScenicLong Range 89 kWh
Škoda Elroq85x
Renault Scenic nebo Škoda Elroq — kdo vyhrává v čem
Škoda Elroq vede 5 : 4
Kliknutím na výseč zobrazíte jen tyto parametry. Sloupec ukazuje, kde auto stojí v rámci celého katalogu.
- Dojezd WLTP kmRenault Scenic +66 km
- Baterie kWhRenault Scenic +12 kWh
- Spotřeba ↓ kWh/100 kmŠkoda Elroq −1,3 kWh/100 km
- Výkon kŠkoda Elroq +81 k
- 0–100 km/h ↓ sŠkoda Elroq −1,7 s
- Max. rychlost km/hŠkoda Elroq +10 km/h
- Nabíjení DC kWŠkoda Elroq +15 kW
- Nabíjení AC kWBez rozdílu
- Hmotnost ↓ kgRenault Scenic −221 kg
- Zavazadlový prostor lRenault Scenic +75 l
Technické údaje: Renault Scenic vs Škoda Elroq
Tučné písmo a podtržení = lepší hodnota · ↓ = méně je lépe · — = bez údajů
| Klíčové parametry | Renault ScenicLong Range 89 kWh | Škoda Elroq85x | Rozdíl |
|---|---|---|---|
| Dojezd a energie | |||
| Dojezd WLTP | 642 km | 576 km | Renault +66 km |
| Baterie | 89 kWh | 77 kWh | Renault +12 kWh |
| Spotřeba ↓ | 16,8 kWh/100 km | 15,5 kWh/100 km | Škoda −1,3 kWh/100 km |
| Nabíjení | |||
| Nabíjení DC | 150 kW | 165 kW | Škoda +15 kW |
| Nabíjení AC | 11 kW | 11 kW | Bez rozdílu |
| Nabíjení ⚠ | 28 min 15–80% | 29 min 10–80% | 1 min |
| Dojezd na minutu nabíjení | 14,9 km/min | 13,9 km/min | Renault +1 km/min |
| Napětí | 400 V | 400 V | Bez rozdílu |
| Jízdní výkony a pohon | |||
| Výkon | 218 k | 299 k | Škoda +81 k |
| 0–100 km/h ↓ | 7,9 s | 6,2 s | Škoda −1,7 s |
| Max. rychlost | 170 km/h | 180 km/h | Škoda +10 km/h |
| Pohon | FWD | AWD | jiný typ |
| Praktičnost | |||
| Hmotnost ↓ | 1911 kg | 2132 kg | Renault −221 kg |
| Zavazadlový prostor | 545 l | 470 l | Renault +75 l |
| V2L (externí napájení) | Ano | Ano | — |
| Délka | 4470 mm | 4488 mm | Škoda +18 mm |
| Šířka | 1864 mm | 1884 mm | Škoda +20 mm |
| Výška | 1571 mm | 1620 mm | Škoda +49 mm |
| Rozvor | 2785 mm | 2766 mm | Renault +19 mm |
Lepší hodnota v řádku je tučná a podtržená barvou vozu. Metriky označené ↓ — méně je lépe. Rozměry jsou zobrazeny bez určení vítěze.
Kalkulačka nákladů na energii
Renault Scenic
Škoda Elroq
Částky ve vaší měně — ceny zadejte v měně, kterou používáte.
Videorecenze obou modelů
Renault Scenic
Škoda Elroq
Další porovnání v této třídě: SUV, segment C
Často kladené otázky k tomuto porovnání
Který má delší dojezd — Renault Scenic nebo Škoda Elroq?
Model Renault Scenic dojede dál: 642 km WLTP oproti 576 km u modelu Škoda Elroq. Je to rozdíl 66 km.
Jak se liší pohonné systémy Renault Scenic a Škoda Elroq?
Model Renault Scenic má FWD a 218 k. Model Škoda Elroq má AWD a 299 k.
Který je výkonnější — Renault Scenic nebo Škoda Elroq?
Model Škoda Elroq je silnější: 299 k oproti 218 k u modelu Renault Scenic. Rozdíl je 81 k.
Který má větší kufr?
Model Renault Scenic nabízí více: 545 l oproti 470 l u modelu Škoda Elroq. Rozdíl je 75 l.
Technické údaje pocházejí z oficiálních materiálů výrobců a snažíme se je ověřovat, ale výrobce může specifikaci kdykoli změnit bez upozornění a chyby se stávají. Před nákupem si údaje ověřte u prodejce — za rozhodnutí učiněná na základě těchto dat neneseme odpovědnost. Úplné právní upozornění
Dojezd, spotřeba a hmotnost uvádíme pro základní konfiguraci. Výrobci je homologují v rozmezí závislém na kolech a výbavě (např. 533–592 km), my bereme nejlehčí variantu, na nejmenších kolech – tedy nejvýhodnější. Stejný model na větších kolech dojede kratší vzdálenost.




