Jeep Compass vs Škoda Elroq

Škoda Elroq vede 5 : 3

Největší rozdíly: 0–100 km/h — Jeep Compass 8,3 s, Škoda Elroq 6,2 s · Výkon — Jeep Compass 231 k, Škoda Elroq 299 k · Baterie — Jeep Compass 96,3 kWh, Škoda Elroq 77 kWh.

Jeep Compass

Jeep Compass je SUV segmentu C ve třech elektrických variantách: dojezd WLTP od 500 do 674 km, výkon od 213 do 375 k.

Škoda Elroq

Škoda Elroq je elektrické SUV ve třídě C s pohonem RWD nebo AWD: výkon od 190 do 340 koní, dojezd až 576 km dle metodiky WLTP a rychlonabíjení (DC) o výkonu až 165 kW.

Profil oproti trhu: Jeep Compass vs Škoda Elroq

Dojezd WLTPBaterieVýkonNabíjení DC0–100 km/h

Jeep Compass nebo Škoda Elroq — kdo vyhrává v čem

Škoda Elroq vede 5 : 3

Kliknutím na výseč zobrazíte jen tyto parametry. Sloupec ukazuje, kde auto stojí v rámci celého katalogu.

  • Dojezd WLTP kmJeep Compass +98 km
    Jeep Compass
    674
    Škoda Elroq
    576
  • Baterie kWhJeep Compass +19,3 kWh
    Jeep Compass
    96,3
    Škoda Elroq
    77
  • Spotřeba ↓ kWh/100 kmŠkoda Elroq −2,3 kWh/100 km
    Jeep Compass
    17,8
    Škoda Elroq
    15,5
  • Výkon kŠkoda Elroq +68 k
    Jeep Compass
    231
    Škoda Elroq
    299
  • 0–100 km/h ↓ sŠkoda Elroq −2,1 s
    Jeep Compass
    8,3
    Škoda Elroq
    6,2
  • Max. rychlost km/hBez rozdílu
    Jeep Compass
    180
    Škoda Elroq
    180
  • Nabíjení DC kWŠkoda Elroq +5 kW
    Jeep Compass
    160
    Škoda Elroq
    165
  • Nabíjení AC kWBez rozdílu
    Jeep Compass
    11
    Škoda Elroq
    11
  • Hmotnost ↓ kgŠkoda Elroq −28 kg
    Jeep Compass
    2160
    Škoda Elroq
    2132
  • Zavazadlový prostor lJeep Compass +80 l
    Jeep Compass
    550
    Škoda Elroq
    470

Přidat třetí auto

Technické údaje: Jeep Compass vs Škoda Elroq

Tučné písmo a podtržení = lepší hodnota · ↓ = méně je lépe · — = bez údajů

Technické údaje: Jeep Compass vs Škoda Elroq
Klíčové parametry Jeep Compass
Long Range FWD (96,3 kWh)
Škoda Elroq
85x
Rozdíl
Dojezd a energie
Dojezd WLTP674 km576 kmJeep +98 km
Baterie96,3 kWh77 kWhJeep +19,3 kWh
Spotřeba ↓17,8 kWh/100 km15,5 kWh/100 kmŠkoda −2,3 kWh/100 km
Nabíjení
Nabíjení DC160 kW165 kWŠkoda +5 kW
Nabíjení AC11 kW11 kWBez rozdílu
Nabíjení ⚠27 min 20–80%29 min 10–80%2 min
Dojezd na minutu nabíjení15 km/min13,9 km/minJeep +1,1 km/min
Napětí—400 V—
Jízdní výkony a pohon
Výkon231 k299 kŠkoda +68 k
0–100 km/h ↓8,3 s6,2 sŠkoda −2,1 s
Max. rychlost180 km/h180 km/hBez rozdílu
PohonFWDAWDjiný typ
Praktičnost
Hmotnost ↓2160 kg2132 kgŠkoda −28 kg
Zavazadlový prostor550 l470 lJeep +80 l
V2L (externí napájení)NeAnojen Škoda
Délka4548 mm4488 mmJeep +60 mm
Šířka1936 mm1884 mmJeep +52 mm
Výška1657 mm1620 mmJeep +37 mm
Rozvor2795 mm2766 mmJeep +29 mm

Lepší hodnota v řádku je tučná a podtržená barvou vozu. Metriky označené ↓ — méně je lépe. Rozměry jsou zobrazeny bez určení vítěze.

Kalkulačka nákladů na energii

Jeep Compass

Náklady na 100 km5,34
Měsíčně67
Ročně801

Škoda Elroq

Náklady na 100 km4,65
Měsíčně58
Ročně697

Částky ve vaší měně — ceny zadejte v měně, kterou používáte.

Videorecenze obou modelů

Jeep Compass

Škoda Elroq

Další porovnání v této třídě: SUV, segment C

Často kladené otázky k tomuto porovnání

Který má delší dojezd — Jeep Compass nebo Škoda Elroq?

Model Jeep Compass dojede dál: 674 km WLTP oproti 576 km u modelu Škoda Elroq. Je to rozdíl 98 km.

Jak se liší pohonné systémy Jeep Compass a Škoda Elroq?

Model Jeep Compass má FWD a 231 k. Model Škoda Elroq má AWD a 299 k.

Který dokáže napájet spotřebiče ze zásuvky (V2L)?

Pouze Škoda Elroq — jeho baterie o kapacitě 77 kWh pak funguje jako zdroj energie. Model Jeep Compass s kapacitou 96,3 kWh tuto funkci neposkytuje.

Který má větší kufr?

Model Jeep Compass nabízí více: 550 l oproti 470 l u modelu Škoda Elroq. Rozdíl je 80 l.

Technické údaje pocházejí z oficiálních materiálů výrobců a snažíme se je ověřovat, ale výrobce může specifikaci kdykoli změnit bez upozornění a chyby se stávají. Před nákupem si údaje ověřte u prodejce — za rozhodnutí učiněná na základě těchto dat neneseme odpovědnost. Úplné právní upozornění

Dojezd, spotřeba a hmotnost uvádíme pro základní konfiguraci. Výrobci je homologují v rozmezí závislém na kolech a výbavě (např. 533–592 km), my bereme nejlehčí variantu, na nejmenších kolech – tedy nejvýhodnější. Stejný model na větších kolech dojede kratší vzdálenost.