Dacia Spring vs Leapmotor T03

Leapmotor T03 води 7 към 1

Най-големи разлики: Мощност — Dacia Spring 45 к.с., Leapmotor T03 95 к.с. · DC зареждане — Dacia Spring 30 kW, Leapmotor T03 45 kW · 0–100 км/ч — Dacia Spring 19 s, Leapmotor T03 12,7 s.

Dacia Spring

Dacia Spring е градски хечбек от сегмент A, в моделната година 2026 в два варианта по мощност: 70 и 100 к.с., с пробег по WLTP до 225 km.

Leapmotor T03

Leapmotor T03 е градски хечбек от сегмент A с батерия от 37,3 kWh и пробег по WLTP 275 km в моделната година 2026.

Профил спрямо пазара: Dacia Spring срещу Leapmotor T03

WLTP пробегБатерияМощностDC зареждане0–100 км/ч

Dacia Spring или Leapmotor T03 — кой печели къде

Leapmotor T03 води 7 към 1

Резултатът не включва показателите, за които липсват данни от едната страна.

Щракнете върху сектор, за да видите само тези показатели. Лентата показва къде стои колата спрямо целия каталог.

  • WLTP пробег kmLeapmotor T03 +45 km
    Dacia Spring
    230
    Leapmotor T03
    275
  • Батерия kWhLeapmotor T03 +10,5 kWh
    Dacia Spring
    26,8
    Leapmotor T03
    37,3
  • Разход ↓ kWh/100 kmLeapmotor T03 −0,3 kWh/100 km
    Dacia Spring
    13,9
    Leapmotor T03
    13,6
  • Мощност к.с.Leapmotor T03 +50 к.с.
    Dacia Spring
    45
    Leapmotor T03
    95
  • 0–100 км/ч ↓ sLeapmotor T03 −6,3 s
    Dacia Spring
    19
    Leapmotor T03
    12,7
  • Максимална скорост km/hLeapmotor T03 +5 km/h
    Dacia Spring
    125
    Leapmotor T03
    130
  • DC зареждане kWLeapmotor T03 +15 kW
    Dacia Spring
    30
    Leapmotor T03
    45
  • AC зареждане kWНяма данни
    Dacia Spring
    7
    Leapmotor T03
    —
  • Тегло ↓ kgНяма данни
    Dacia Spring
    895
    Leapmotor T03
    —
  • Багажник lDacia Spring +80 l
    Dacia Spring
    290
    Leapmotor T03
    210

Добавете трета кола

Технически данни: Dacia Spring срещу Leapmotor T03

Удебеляване и подчертаване = по-добра стойност · ↓ = по-малко е по-добре · — = няма данни

Технически данни: Dacia Spring срещу Leapmotor T03
Основни параметри Dacia Spring
Electric 45
Leapmotor T03
Electric · моделна година 2026
Разлика
Пробег и енергия
WLTP пробег230 km275 kmLeapmotor +45 km
Батерия26,8 kWh37,3 kWhLeapmotor +10,5 kWh
Разход ↓13,9 kWh/100 km13,6 kWh/100 kmLeapmotor −0,3 kWh/100 km
Зареждане
DC зареждане30 kW45 kWLeapmotor +15 kW
AC зареждане7 kW——
Зареждане ⚠56 min 0–80%36 min 30–80%20 min
Пробег за минута зареждане3,3 km/min3,8 km/minLeapmotor +0,5 km/min
Напрежение400 V——
Динамика и задвижване
Мощност45 к.с.95 к.с.Leapmotor +50 к.с.
0–100 км/ч ↓19 s12,7 sLeapmotor −6,3 s
Максимална скорост125 km/h130 km/hLeapmotor +5 km/h
ЗадвижванеFWDFWD—
Практичност
Тегло ↓895 kg——
Багажник290 l210 lDacia +80 l
V2L (външно захранване)ДаНесамо Dacia
Дължина3701 mm3620 mmDacia +81 mm
Ширина1583 mm——
Височина1489 mm——
Разстояние между осите2423 mm——

По-добрата стойност във всеки ред е удебелена и подчертана с цвета на автомобила. Показатели, маркирани ↓ — по-ниските стойности са по-добри. Размерите са показани без определяне на победител.

Калкулатор на разходите за енергия

Dacia Spring

Цена за 100 км4,17
Месечно52
Годишно626

Leapmotor T03

Цена за 100 км4,08
Месечно51
Годишно612

Сумите са във вашата валута — въведете цените във валутата, която използвате.

Видео ревюта на двата модела

Dacia Spring

Leapmotor T03

Други сравнения в този клас: Хечбек, сегмент A

Често задавани въпроси за това сравнение

Кой има по-голям пробег — Dacia Spring или Leapmotor T03?

Leapmotor T03 стига по-далеч: 275 км WLTP срещу 230 км на Dacia Spring. Това е разлика от 45 км.

Кой може да захранва уреди от контакта (V2L)?

Само Dacia Spring — неговата батерия от 26,8 kWh тогава работи като източник на енергия. Leapmotor T03 с 37,3 kWh не предлага тази функция.

Кой е по-мощен — Dacia Spring или Leapmotor T03?

Leapmotor T03 е по-мощен: 95 к.с. срещу 45 к.с. на Dacia Spring. Разликата е 50 к.с..

Кой има по-голям багажник?

Dacia Spring побира повече: 290 л срещу 210 л в Leapmotor T03. Разликата е 80 л.

Техническите данни са от официалните материали на производителите и се стараем да ги проверяваме, но производителят може да промени спецификацията без предизвестие и е възможно да има грешки. Потвърдете стойностите при дилър, преди да купите — не носим отговорност за решения, взети въз основа на тези данни. Пълен отказ от отговорност

Пробегът, разходът и теглото посочваме за базова конфигурация: производителите ги хомологират в диапазони, зависими от джантите и оборудването (например 533–592 км), а ние взимаме най-лекия вариант, на най-малките джанти — т.е. най-изгодния. Същият модел на по-големи джанти ще измине по-малко разстояние.