Dacia Spring vs Dacia Spring

Dacia Spring води 8 към 1

Най-големи разлики: Мощност — Dacia Spring 45 к.с., Dacia Spring 82 к.с. · DC зареждане — Dacia Spring 30 kW, Dacia Spring 50 kW · 0–100 км/ч — Dacia Spring 19 s, Dacia Spring 12,1 s.

Dacia Spring

Dacia Spring е градски хечбек от сегмент A, в моделната година 2026 в два варианта по мощност: 70 и 100 к.с., с пробег по WLTP до 225 km.

Dacia Spring

Втората генерация на Dacia Spring е градски хечбек от клас A с батерия от 27,5 kWh, пробег според стандарта WLTP от 250 км и мощност 82 коня.

Профил спрямо пазара: Dacia Spring срещу Dacia Spring

WLTP пробегБатерияМощностDC зареждане0–100 км/ч

Dacia Spring или Dacia Spring — кой печели къде

Dacia Spring води 8 към 1

Резултатът не включва показателите, за които липсват данни от едната страна.

Щракнете върху сектор, за да видите само тези показатели. Лентата показва къде стои колата спрямо целия каталог.

  • WLTP пробег kmDacia Spring +20 km
    Dacia Spring
    230
    Dacia Spring
    250
  • Батерия kWhDacia Spring +0,7 kWh
    Dacia Spring
    26,8
    Dacia Spring
    27,5
  • Разход ↓ kWh/100 kmDacia Spring −1,2 kWh/100 km
    Dacia Spring
    13,9
    Dacia Spring
    12,7
  • Мощност к.с.Dacia Spring +37 к.с.
    Dacia Spring
    45
    Dacia Spring
    82
  • 0–100 км/ч ↓ sDacia Spring −6,9 s
    Dacia Spring
    19
    Dacia Spring
    12,1
  • Максимална скорост km/hDacia Spring +5 km/h
    Dacia Spring
    125
    Dacia Spring
    130
  • DC зареждане kWDacia Spring +20 kW
    Dacia Spring
    30
    Dacia Spring
    50
  • AC зареждане kWНяма данни
    Dacia Spring
    7
    Dacia Spring
    —
  • Тегло ↓ kgDacia Spring −292 kg
    Dacia Spring
    895
    Dacia Spring
    1187
  • Багажник lDacia Spring +35 l
    Dacia Spring
    290
    Dacia Spring
    325

Добавете трета кола

Технически данни: Dacia Spring срещу Dacia Spring

Удебеляване и подчертаване = по-добра стойност · ↓ = по-малко е по-добре · — = няма данни

Технически данни: Dacia Spring срещу Dacia Spring
Основни параметри Dacia Spring
Electric 45
Dacia Spring
Electric 80
Разлика
Пробег и енергия
WLTP пробег230 km250 kmDacia +20 km
Батерия26,8 kWh27,5 kWhDacia +0,7 kWh
Разход ↓13,9 kWh/100 km12,7 kWh/100 kmDacia −1,2 kWh/100 km
Зареждане
DC зареждане30 kW50 kWDacia +20 kW
AC зареждане7 kW——
Зареждане ⚠56 min 0–80%30 min 10–80%26 min
Пробег за минута зареждане3,3 km/min5,8 km/minDacia +2,5 km/min
Напрежение400 V——
Динамика и задвижване
Мощност45 к.с.82 к.с.Dacia +37 к.с.
0–100 км/ч ↓19 s12,1 sDacia −6,9 s
Максимална скорост125 km/h130 km/hDacia +5 km/h
ЗадвижванеFWDFWD—
Практичност
Тегло ↓895 kg1187 kgDacia −292 kg
Багажник290 l325 lDacia +35 l
V2L (външно захранване)ДаДа—
Дължина3701 mm3855 mmDacia +154 mm
Ширина1583 mm1722 mmDacia +139 mm
Височина1489 mm1519 mmDacia +30 mm
Разстояние между осите2423 mm2492 mmDacia +69 mm

По-добрата стойност във всеки ред е удебелена и подчертана с цвета на автомобила. Показатели, маркирани ↓ — по-ниските стойности са по-добри. Размерите са показани без определяне на победител.

Калкулатор на разходите за енергия

Dacia Spring

Цена за 100 км4,17
Месечно52
Годишно626

Dacia Spring

Цена за 100 км3,81
Месечно48
Годишно571

Сумите са във вашата валута — въведете цените във валутата, която използвате.

Видео ревюта на двата модела

Dacia Spring

Dacia Spring

Други сравнения в този клас: Хечбек, сегмент A

Често задавани въпроси за това сравнение

Кой има по-голям пробег — Dacia Spring или Dacia Spring?

Dacia Spring стига по-далеч: 250 км WLTP срещу 230 км на Dacia Spring. Това е разлика от 20 км.

Кой е по-мощен — Dacia Spring или Dacia Spring?

Dacia Spring е по-мощен: 82 к.с. срещу 45 к.с. на Dacia Spring. Разликата е 37 к.с..

Кой има по-голям багажник?

Dacia Spring побира повече: 325 л срещу 290 л в Dacia Spring. Разликата е 35 л.

Кой се зарежда по-бързо?

Dacia Spring приема до 30 kW DC, Dacia Spring до 50 kW.

Техническите данни са от официалните материали на производителите и се стараем да ги проверяваме, но производителят може да промени спецификацията без предизвестие и е възможно да има грешки. Потвърдете стойностите при дилър, преди да купите — не носим отговорност за решения, взети въз основа на тези данни. Пълен отказ от отговорност

Пробегът, разходът и теглото посочваме за базова конфигурация: производителите ги хомологират в диапазони, зависими от джантите и оборудването (например 533–592 км), а ние взимаме най-лекия вариант, на най-малките джанти — т.е. най-изгодния. Същият модел на по-големи джанти ще измине по-малко разстояние.