Abarth 500e vs Dacia Spring
Abarth 500e води 6 към 3
Най-големи разлики: Мощност — Abarth 500e 155 к.с., Dacia Spring 82 к.с. · Багажник — Abarth 500e 185 l, Dacia Spring 325 l · 0–100 км/ч — Abarth 500e 7 s, Dacia Spring 12,1 s.
Abarth 500e
Електрически хечбек от клас А, който съчетава компактни размери с производителност до 155 км/ч и ускорение от 0 до 100 км/ч за 7 секунди.
Dacia Spring
Втората генерация на Dacia Spring е градски хечбек от клас A с батерия от 27,5 kWh, пробег според стандарта WLTP от 250 км и мощност 82 коня.
Профил спрямо пазара: Abarth 500e срещу Dacia Spring
Abarth 500eTurismo- Dacia SpringElectric 80
Abarth 500e или Dacia Spring — кой печели къде
Abarth 500e води 6 към 3
Резултатът не включва показателите, за които липсват данни от едната страна.
Щракнете върху сектор, за да видите само тези показатели. Лентата показва къде стои колата спрямо целия каталог.
- WLTP пробег kmAbarth 500e +3 km
- Батерия kWhAbarth 500e +10,3 kWh
- Разход ↓ kWh/100 kmDacia Spring −5,4 kWh/100 km
- Мощност к.с.Abarth 500e +73 к.с.
- 0–100 км/ч ↓ sAbarth 500e −5,1 s
- Максимална скорост km/hAbarth 500e +25 km/h
- DC зареждане kWAbarth 500e +35 kW
- AC зареждане kWНяма данни
- Тегло ↓ kgDacia Spring −223 kg
- Багажник lDacia Spring +140 l
Технически данни: Abarth 500e срещу Dacia Spring
Удебеляване и подчертаване = по-добра стойност · ↓ = по-малко е по-добре · — = няма данни
| Основни параметри | Abarth 500eTurismo | Dacia SpringElectric 80 | Разлика |
|---|---|---|---|
| Пробег и енергия | |||
| WLTP пробег | 253 km | 250 km | Abarth +3 km |
| Батерия | 37,8 kWh | 27,5 kWh | Abarth +10,3 kWh |
| Разход ↓ | 18,1 kWh/100 km | 12,7 kWh/100 km | Dacia −5,4 kWh/100 km |
| Зареждане | |||
| DC зареждане | 85 kW | 50 kW | Abarth +35 kW |
| AC зареждане | 11 kW | — | — |
| Зареждане ⚠ | 35 min 0–80% | 30 min 10–80% | 5 min |
| Пробег за минута зареждане | 5,8 km/min | 5,8 km/min | Без разлика |
| Напрежение | 400 V | — | — |
| Динамика и задвижване | |||
| Мощност | 155 к.с. | 82 к.с. | Abarth +73 к.с. |
| 0–100 км/ч ↓ | 7 s | 12,1 s | Abarth −5,1 s |
| Максимална скорост | 155 km/h | 130 km/h | Abarth +25 km/h |
| Задвижване | FWD | FWD | — |
| Практичност | |||
| Тегло ↓ | 1410 kg | 1187 kg | Dacia −223 kg |
| Багажник | 185 l | 325 l | Dacia +140 l |
| V2L (външно захранване) | Не | Да | само Dacia |
| Дължина | 3673 mm | 3855 mm | Dacia +182 mm |
| Ширина | 1683 mm | 1722 mm | Dacia +39 mm |
| Височина | 1518 mm | 1519 mm | Dacia +1 mm |
| Разстояние между осите | 2322 mm | 2492 mm | Dacia +170 mm |
По-добрата стойност във всеки ред е удебелена и подчертана с цвета на автомобила. Показатели, маркирани ↓ — по-ниските стойности са по-добри. Размерите са показани без определяне на победител.
Калкулатор на разходите за енергия
Abarth 500e
Dacia Spring
Сумите са във вашата валута — въведете цените във валутата, която използвате.
Видео ревюта на двата модела
Abarth 500e
Dacia Spring
Други сравнения в този клас: Хечбек, сегмент A
Често задавани въпроси за това сравнение
Кой може да захранва уреди от контакта (V2L)?
Само Dacia Spring — неговата батерия от 27,5 kWh тогава работи като източник на енергия. Abarth 500e с 37,8 kWh не предлага тази функция.
Кой е по-мощен — Abarth 500e или Dacia Spring?
Abarth 500e е по-мощен: 155 к.с. срещу 82 к.с. на Dacia Spring. Разликата е 73 к.с..
Кой има по-голям багажник?
Dacia Spring побира повече: 325 л срещу 185 л в Abarth 500e. Разликата е 140 л.
Кой се зарежда по-бързо?
Abarth 500e приема до 85 kW DC, Dacia Spring до 50 kW.
Техническите данни са от официалните материали на производителите и се стараем да ги проверяваме, но производителят може да промени спецификацията без предизвестие и е възможно да има грешки. Потвърдете стойностите при дилър, преди да купите — не носим отговорност за решения, взети въз основа на тези данни. Пълен отказ от отговорност
Пробегът, разходът и теглото посочваме за базова конфигурация: производителите ги хомологират в диапазони, зависими от джантите и оборудването (например 533–592 км), а ние взимаме най-лекия вариант, на най-малките джанти — т.е. най-изгодния. Същият модел на по-големи джанти ще измине по-малко разстояние.



