Leapmotor T03 vs Smart #2

Smart #2 води 5 към 2

Най-големи разлики: Багажник — Leapmotor T03 210 l, Smart #2 305 l · DC зареждане — Leapmotor T03 45 kW, Smart #2 65 kW · Мощност — Leapmotor T03 95 к.с., Smart #2 82 к.с..

Leapmotor T03

Leapmotor T03 е градски хечбек от сегмент A с батерия от 37,3 kWh и пробег по WLTP 275 km в моделната година 2026.

Smart #2

Smart #2 е градски автомобил от сегмент A, предназначен за двама пътници: батерия с капацитет 35,8 kWh, пробег WLTP от 290 км, мощност 82 коня и възможност за бързо зареждане (DC) до 65 kW.

Профил спрямо пазара: Leapmotor T03 срещу Smart #2

WLTP пробегБатерияМощностDC зареждане0–100 км/ч

Leapmotor T03 или Smart #2 — кой печели къде

Smart #2 води 5 към 2

Резултатът не включва показателите, за които липсват данни от едната страна.

Щракнете върху сектор, за да видите само тези показатели. Лентата показва къде стои колата спрямо целия каталог.

  • WLTP пробег kmSmart #2 +15 km
    Leapmotor T03
    275
    Smart #2
    290
  • Батерия kWhLeapmotor T03 +1,5 kWh
    Leapmotor T03
    37,3
    Smart #2
    35,8
  • Разход ↓ kWh/100 kmБез разлика
    Leapmotor T03
    13,6
    Smart #2
    13,6
  • Мощност к.с.Leapmotor T03 +13 к.с.
    Leapmotor T03
    95
    Smart #2
    82
  • 0–100 км/ч ↓ sSmart #2 −1,1 s
    Leapmotor T03
    12,7
    Smart #2
    11,6
  • Максимална скорост km/hSmart #2 +10 km/h
    Leapmotor T03
    130
    Smart #2
    140
  • DC зареждане kWSmart #2 +20 kW
    Leapmotor T03
    45
    Smart #2
    65
  • AC зареждане kWНяма данни
    Leapmotor T03
    —
    Smart #2
    11
  • Зареждане ↓ minНяма данни
    Leapmotor T03
    36
    Smart #2
    —
  • Тегло ↓ kgНяма данни
    Leapmotor T03
    —
    Smart #2
    1140
  • Багажник lSmart #2 +95 l
    Leapmotor T03
    210
    Smart #2
    305

Добавете трета кола

Технически данни: Leapmotor T03 срещу Smart #2

Удебеляване и подчертаване = по-добра стойност · ↓ = по-малко е по-добре · — = няма данни

Технически данни: Leapmotor T03 срещу Smart #2
Основни параметри Leapmotor T03
Electric · моделна година 2026
Smart #2
Pure+
Разлика
Пробег и енергия
WLTP пробег275 km290 kmSmart +15 km
Батерия37,3 kWh35,8 kWhLeapmotor +1,5 kWh
Разход ↓13,6 kWh/100 km13,6 kWh/100 kmБез разлика
Зареждане
DC зареждане45 kW65 kWSmart +20 kW
AC зареждане—11 kW—
Зареждане 30–80% ↓36 min——
Пробег за минута зареждане3,8 km/min——
Напрежение———
Динамика и задвижване
Мощност95 к.с.82 к.с.Leapmotor +13 к.с.
0–100 км/ч ↓12,7 s11,6 sSmart −1,1 s
Максимална скорост130 km/h140 km/hSmart +10 km/h
ЗадвижванеFWDRWDразличен тип
Практичност
Тегло ↓—1140 kg—
Багажник210 l305 lSmart +95 l
Дължина3620 mm2746 mmLeapmotor +874 mm
Ширина—1760 mm—
Височина—1555 mm—
Разстояние между осите—1875 mm—

По-добрата стойност във всеки ред е удебелена и подчертана с цвета на автомобила. Показатели, маркирани ↓ — по-ниските стойности са по-добри. Размерите са показани без определяне на победител.

Калкулатор на разходите за енергия

Leapmotor T03

Цена за 100 км4,08
Месечно51
Годишно612

Smart #2

Цена за 100 км4,08
Месечно51
Годишно612

Сумите са във вашата валута — въведете цените във валутата, която използвате.

Видео ревюта на двата модела

Leapmotor T03

Smart #2

Други сравнения в този клас: Хечбек, сегмент A

Често задавани въпроси за това сравнение

Кой има по-голям пробег — Leapmotor T03 или Smart #2?

Smart #2 стига по-далеч: 290 км WLTP срещу 275 км на Leapmotor T03. Това е разлика от 15 км.

Защо Leapmotor T03 има по-голяма батерия, но по-малък пробег от Smart #2?

Leapmotor T03 носи 37,3 kWh и изминава 275 км, докато Smart #2 с батерия от 35,8 kWh изминава 290 км. Енергийната консумация решава: 13,6 срещу 13,6 kWh/100 км.

Как се различава задвижването на Leapmotor T03 и Smart #2?

Leapmotor T03 има FWD и 95 к.с.. Smart #2 има RWD и 82 к.с..

Кой има по-голям багажник?

Smart #2 побира повече: 305 л срещу 210 л в Leapmotor T03. Разликата е 95 л.

Техническите данни са от официалните материали на производителите и се стараем да ги проверяваме, но производителят може да промени спецификацията без предизвестие и е възможно да има грешки. Потвърдете стойностите при дилър, преди да купите — не носим отговорност за решения, взети въз основа на тези данни. Пълен отказ от отговорност

Пробегът, разходът и теглото посочваме за базова конфигурация: производителите ги хомологират в диапазони, зависими от джантите и оборудването (например 533–592 км), а ние взимаме най-лекия вариант, на най-малките джанти — т.е. най-изгодния. Същият модел на по-големи джанти ще измине по-малко разстояние.