Renault Twingo E-Tech vs Smart #2
Smart #2 води 7 към 2
Най-големи разлики: Батерия — Renault Twingo E-Tech 27,5 kWh, Smart #2 35,8 kWh · DC зареждане — Renault Twingo E-Tech 50 kW, Smart #2 65 kW · Багажник — Renault Twingo E-Tech 360 l, Smart #2 305 l.
Renault Twingo E-Tech
Renault Twingo E-Tech е градски хечбек от клас А, предлагащ пробег от 263 километра и компактни размери.
Smart #2
Smart #2 е градски автомобил от сегмент A, предназначен за двама пътници: батерия с капацитет 35,8 kWh, пробег WLTP от 290 км, мощност 82 коня и възможност за бързо зареждане (DC) до 65 kW.
Профил спрямо пазара: Renault Twingo E-Tech срещу Smart #2
Renault Twingo E-Tech27.5 kWh
Smart #2Pure+
Renault Twingo E-Tech или Smart #2 — кой печели къде
Smart #2 води 7 към 2
Резултатът не включва показателите, за които липсват данни от едната страна.
Щракнете върху сектор, за да видите само тези показатели. Лентата показва къде стои колата спрямо целия каталог.
- WLTP пробег kmSmart #2 +27 km
- Батерия kWhSmart #2 +8,3 kWh
- Разход ↓ kWh/100 kmRenault Twingo E-Tech −1,4 kWh/100 km
- Мощност к.с.Smart #2 +2 к.с.
- 0–100 км/ч ↓ sSmart #2 −0,5 s
- Максимална скорост km/hSmart #2 +10 km/h
- DC зареждане kWSmart #2 +15 kW
- AC зареждане kWБез разлика
- Зареждане ↓ minНяма данни
- Тегло ↓ kgSmart #2 −60 kg
- Багажник lRenault Twingo E-Tech +55 l
Технически данни: Renault Twingo E-Tech срещу Smart #2
Удебеляване и подчертаване = по-добра стойност · ↓ = по-малко е по-добре · — = няма данни
| Основни параметри | Renault Twingo E-Tech27.5 kWh | Smart #2Pure+ | Разлика |
|---|---|---|---|
| Пробег и енергия | |||
| WLTP пробег | 263 km | 290 km | Smart +27 km |
| Батерия | 27,5 kWh | 35,8 kWh | Smart +8,3 kWh |
| Разход ↓ | 12,2 kWh/100 km | 13,6 kWh/100 km | Renault −1,4 kWh/100 km |
| Зареждане | |||
| DC зареждане | 50 kW | 65 kW | Smart +15 kW |
| AC зареждане | 11 kW | 11 kW | Без разлика |
| Зареждане 10–80% ↓ | 30 min | — | — |
| Пробег за минута зареждане | 6,1 km/min | — | — |
| Напрежение | 400 V | — | — |
| Динамика и задвижване | |||
| Мощност | 80 к.с. | 82 к.с. | Smart +2 к.с. |
| 0–100 км/ч ↓ | 12,1 s | 11,6 s | Smart −0,5 s |
| Максимална скорост | 130 km/h | 140 km/h | Smart +10 km/h |
| Задвижване | FWD | RWD | различен тип |
| Практичност | |||
| Тегло ↓ | 1200 kg | 1140 kg | Smart −60 kg |
| Багажник | 360 l | 305 l | Renault +55 l |
| V2L (външно захранване) | Да | Не | само Renault |
| Дължина | 3789 mm | 2746 mm | Renault +1043 mm |
| Ширина | 1720 mm | 1760 mm | Smart +40 mm |
| Височина | 1495 mm | 1555 mm | Smart +60 mm |
| Разстояние между осите | 2500 mm | 1875 mm | Renault +625 mm |
По-добрата стойност във всеки ред е удебелена и подчертана с цвета на автомобила. Показатели, маркирани ↓ — по-ниските стойности са по-добри. Размерите са показани без определяне на победител.
Калкулатор на разходите за енергия
Renault Twingo E-Tech
Smart #2
Сумите са във вашата валута — въведете цените във валутата, която използвате.
Видео ревюта на двата модела
Renault Twingo E-Tech
Други сравнения в този клас: Хечбек, сегмент A
Често задавани въпроси за това сравнение
Кой има по-голям пробег — Renault Twingo E-Tech или Smart #2?
Smart #2 стига по-далеч: 290 км WLTP срещу 263 км на Renault Twingo E-Tech. Това е разлика от 27 км.
Как се различава задвижването на Renault Twingo E-Tech и Smart #2?
Renault Twingo E-Tech има FWD и 80 к.с.. Smart #2 има RWD и 82 к.с..
Кой може да захранва уреди от контакта (V2L)?
Само Renault Twingo E-Tech — неговата батерия от 27,5 kWh тогава работи като източник на енергия. Smart #2 с 35,8 kWh не предлага тази функция.
Кой има по-голям багажник?
Renault Twingo E-Tech побира повече: 360 л срещу 305 л в Smart #2. Разликата е 55 л.
Техническите данни са от официалните материали на производителите и се стараем да ги проверяваме, но производителят може да промени спецификацията без предизвестие и е възможно да има грешки. Потвърдете стойностите при дилър, преди да купите — не носим отговорност за решения, взети въз основа на тези данни. Пълен отказ от отговорност
Пробегът, разходът и теглото посочваме за базова конфигурация: производителите ги хомологират в диапазони, зависими от джантите и оборудването (например 533–592 км), а ние взимаме най-лекия вариант, на най-малките джанти — т.е. най-изгодния. Същият модел на по-големи джанти ще измине по-малко разстояние.

