Leapmotor T03 vs Renault Twingo E-Tech

Renault Twingo E-Tech води 4 към 3

Най-големи разлики: Багажник — Leapmotor T03 210 l, Renault Twingo E-Tech 360 l · Батерия — Leapmotor T03 37,3 kWh, Renault Twingo E-Tech 27,5 kWh · Мощност — Leapmotor T03 95 к.с., Renault Twingo E-Tech 80 к.с..

Leapmotor T03

Leapmotor T03 е градски хечбек от сегмент A с батерия от 37,3 kWh и пробег по WLTP 275 km в моделната година 2026.

Renault Twingo E-Tech

Renault Twingo E-Tech е градски хечбек от клас А, предлагащ пробег от 263 километра и компактни размери.

Профил спрямо пазара: Leapmotor T03 срещу Renault Twingo E-Tech

WLTP пробегБатерияМощностDC зареждане0–100 км/ч

Leapmotor T03 или Renault Twingo E-Tech — кой печели къде

Renault Twingo E-Tech води 4 към 3

Резултатът не включва показателите, за които липсват данни от едната страна.

Щракнете върху сектор, за да видите само тези показатели. Лентата показва къде стои колата спрямо целия каталог.

  • WLTP пробег kmLeapmotor T03 +12 km
    Leapmotor T03
    275
    Renault Twingo E-Tech
    263
  • Батерия kWhLeapmotor T03 +9,8 kWh
    Leapmotor T03
    37,3
    Renault Twingo E-Tech
    27,5
  • Разход ↓ kWh/100 kmRenault Twingo E-Tech −1,4 kWh/100 km
    Leapmotor T03
    13,6
    Renault Twingo E-Tech
    12,2
  • Мощност к.с.Leapmotor T03 +15 к.с.
    Leapmotor T03
    95
    Renault Twingo E-Tech
    80
  • 0–100 км/ч ↓ sRenault Twingo E-Tech −0,6 s
    Leapmotor T03
    12,7
    Renault Twingo E-Tech
    12,1
  • Максимална скорост km/hБез разлика
    Leapmotor T03
    130
    Renault Twingo E-Tech
    130
  • DC зареждане kWRenault Twingo E-Tech +5 kW
    Leapmotor T03
    45
    Renault Twingo E-Tech
    50
  • AC зареждане kWНяма данни
    Leapmotor T03
    —
    Renault Twingo E-Tech
    11
  • Тегло ↓ kgНяма данни
    Leapmotor T03
    —
    Renault Twingo E-Tech
    1200
  • Багажник lRenault Twingo E-Tech +150 l
    Leapmotor T03
    210
    Renault Twingo E-Tech
    360

Добавете трета кола

Технически данни: Leapmotor T03 срещу Renault Twingo E-Tech

Удебеляване и подчертаване = по-добра стойност · ↓ = по-малко е по-добре · — = няма данни

Технически данни: Leapmotor T03 срещу Renault Twingo E-Tech
Основни параметри Leapmotor T03
Electric · моделна година 2026
Renault Twingo E-Tech
27.5 kWh
Разлика
Пробег и енергия
WLTP пробег275 km263 kmLeapmotor +12 km
Батерия37,3 kWh27,5 kWhLeapmotor +9,8 kWh
Разход ↓13,6 kWh/100 km12,2 kWh/100 kmRenault −1,4 kWh/100 km
Зареждане
DC зареждане45 kW50 kWRenault +5 kW
AC зареждане—11 kW—
Зареждане ⚠36 min 30–80%30 min 10–80%6 min
Пробег за минута зареждане3,8 km/min6,1 km/minRenault +2,3 km/min
Напрежение—400 V—
Динамика и задвижване
Мощност95 к.с.80 к.с.Leapmotor +15 к.с.
0–100 км/ч ↓12,7 s12,1 sRenault −0,6 s
Максимална скорост130 km/h130 km/hБез разлика
ЗадвижванеFWDFWD—
Практичност
Тегло ↓—1200 kg—
Багажник210 l360 lRenault +150 l
V2L (външно захранване)НеДасамо Renault
Дължина3620 mm3789 mmRenault +169 mm
Ширина—1720 mm—
Височина—1495 mm—
Разстояние между осите—2500 mm—

По-добрата стойност във всеки ред е удебелена и подчертана с цвета на автомобила. Показатели, маркирани ↓ — по-ниските стойности са по-добри. Размерите са показани без определяне на победител.

Калкулатор на разходите за енергия

Leapmotor T03

Цена за 100 км4,08
Месечно51
Годишно612

Renault Twingo E-Tech

Цена за 100 км3,66
Месечно46
Годишно549

Сумите са във вашата валута — въведете цените във валутата, която използвате.

Видео ревюта на двата модела

Leapmotor T03

Renault Twingo E-Tech

Други сравнения в този клас: Хечбек, сегмент A

Често задавани въпроси за това сравнение

Кой има по-голям пробег — Leapmotor T03 или Renault Twingo E-Tech?

Leapmotor T03 стига по-далеч: 275 км WLTP срещу 263 км на Renault Twingo E-Tech. Това е разлика от 12 км.

Кой може да захранва уреди от контакта (V2L)?

Само Renault Twingo E-Tech — неговата батерия от 27,5 kWh тогава работи като източник на енергия. Leapmotor T03 с 37,3 kWh не предлага тази функция.

Кой има по-голям багажник?

Renault Twingo E-Tech побира повече: 360 л срещу 210 л в Leapmotor T03. Разликата е 150 л.

Кой се зарежда по-бързо?

Leapmotor T03 приема до 45 kW DC, Renault Twingo E-Tech до 50 kW.

Техническите данни са от официалните материали на производителите и се стараем да ги проверяваме, но производителят може да промени спецификацията без предизвестие и е възможно да има грешки. Потвърдете стойностите при дилър, преди да купите — не носим отговорност за решения, взети въз основа на тези данни. Пълен отказ от отговорност

Пробегът, разходът и теглото посочваме за базова конфигурация: производителите ги хомологират в диапазони, зависими от джантите и оборудването (например 533–592 км), а ние взимаме най-лекия вариант, на най-малките джанти — т.е. най-изгодния. Същият модел на по-големи джанти ще измине по-малко разстояние.