Opel Frontera Electric vs Škoda Elroq

Škoda Elroq wygrywa 8 do 1

Największe różnice: Moc — Opel Frontera Electric 113 KM, Škoda Elroq 299 KM · 0–100 km/h — Opel Frontera Electric 14,2 s, Škoda Elroq 6,2 s · Ładowanie DC — Opel Frontera Electric 100 kW, Škoda Elroq 165 kW.

Opel Frontera Electric

Opel Frontera Electric to SUV w segmencie C oferujący dwa warianty baterii o zasięgu od 305 km do 408 km w cyklu WLTP.

Škoda Elroq

Škoda Elroq to elektryczny SUV segmentu C z napędem RWD lub AWD: 190–340 KM, do 576 km zasięgu WLTP i ładowanie DC do 165 kW.

Profil na tle rynku: Opel Frontera Electric vs Škoda Elroq

Zasięg WLTPBateriaMocŁadowanie DC0–100 km/h

Opel Frontera Electric czy Škoda Elroq — kto wygrywa w czym

Škoda Elroq wygrywa 8 do 1

Kliknij wycinek koła, żeby zobaczyć tylko te metryki. Słupek pokazuje, gdzie auto stoi na tle całego katalogu.

  • Zasięg WLTP kmŠkoda Elroq +168 km
    Opel Frontera Electric
    408
    Škoda Elroq
    576
  • Bateria kWhŠkoda Elroq +23 kWh
    Opel Frontera Electric
    54
    Škoda Elroq
    77
  • Zużycie ↓ kWh/100 kmŠkoda Elroq −1,2 kWh/100 km
    Opel Frontera Electric
    16,7
    Škoda Elroq
    15,5
  • Moc KMŠkoda Elroq +186 KM
    Opel Frontera Electric
    113
    Škoda Elroq
    299
  • 0–100 km/h ↓ sŠkoda Elroq −8 s
    Opel Frontera Electric
    14,2
    Škoda Elroq
    6,2
  • Prędkość maks. km/hŠkoda Elroq +37 km/h
    Opel Frontera Electric
    143
    Škoda Elroq
    180
  • Ładowanie DC kWŠkoda Elroq +65 kW
    Opel Frontera Electric
    100
    Škoda Elroq
    165
  • Ładowanie AC kWBez różnicy
    Opel Frontera Electric
    11
    Škoda Elroq
    11
  • Masa ↓ kgOpel Frontera Electric −597 kg
    Opel Frontera Electric
    1535
    Škoda Elroq
    2132
  • Bagażnik lŠkoda Elroq +10 l
    Opel Frontera Electric
    460
    Škoda Elroq
    470

Dodaj trzecie auto

Dane techniczne: Opel Frontera Electric vs Škoda Elroq

Pogrubienie i podkreślenie = lepsza wartość · ↓ = mniej znaczy lepiej · — = brak danych

Dane techniczne: Opel Frontera Electric vs Škoda Elroq
Kluczowe parametry Opel Frontera Electric
Extended Range (54 kWh)
Škoda Elroq
85x
Różnica
Zasięg i energia
Zasięg WLTP408 km576 kmŠkoda +168 km
Bateria54 kWh77 kWhŠkoda +23 kWh
Zużycie ↓16,7 kWh/100 km15,5 kWh/100 kmŠkoda −1,2 kWh/100 km
Ładowanie
Ładowanie DC100 kW165 kWŠkoda +65 kW
Ładowanie AC11 kW11 kWBez różnicy
Ładowanie ⚠28 min 20–80%29 min 10–80%1 min
Zasięg na minutę ładowania8,7 km/min13,9 km/minŠkoda +5,2 km/min
Napięcie—400 V—
Osiągi i napęd
Moc113 KM299 KMŠkoda +186 KM
0–100 km/h ↓14,2 s6,2 sŠkoda −8 s
Prędkość maks.143 km/h180 km/hŠkoda +37 km/h
NapędFWDAWDinny typ
Praktyczność
Masa ↓1535 kg2132 kgOpel −597 kg
Bagażnik460 l470 lŠkoda +10 l
V2L (zasilanie zewnętrzne)NieTaktylko Škoda
Długość4385 mm4488 mmŠkoda +103 mm
Szerokość1849 mm1884 mmŠkoda +35 mm
Wysokość1635 mm1620 mmOpel +15 mm
Rozstaw osi2670 mm2766 mmŠkoda +96 mm

Lepsza wartość w wierszu jest pogrubiona i podkreślona kolorem auta. Metryki oznaczone ↓ — mniej znaczy lepiej. Wymiary pokazane bez wskazania zwycięzcy.

Kalkulator kosztu energii

Opel Frontera Electric

Koszt na 100 km5,01
Miesięcznie63
Rocznie752

Škoda Elroq

Koszt na 100 km4,65
Miesięcznie58
Rocznie697

Kwoty w Twojej walucie — ceny podaj w walucie, której używasz.

Recenzje wideo obu modeli

Opel Frontera Electric

Škoda Elroq

Inne porównania w tej klasie: SUV, segment C

Częste pytania o to porównanie

Który ma większy zasięg — Opel Frontera Electric czy Škoda Elroq?

Dalej jedzie Škoda Elroq: 576 km WLTP wobec 408 km, jakie podaje Opel Frontera Electric. Różnica to 168 km.

Czym różni się napęd Opel Frontera Electric i Škoda Elroq?

Opel Frontera Electric ma napęd FWD i 113 KM. Škoda Elroq ma AWD i 299 KM.

Który z nich zasili urządzenia z gniazdka (V2L)?

Tylko Škoda Elroq — jego bateria 77 kWh służy wtedy jako źródło prądu. Opel Frontera Electric z baterią 54 kWh tej funkcji nie ma.

Który jest mocniejszy — Opel Frontera Electric czy Škoda Elroq?

Mocniejszy jest Škoda Elroq: 299 KM wobec 113 KM, jakie ma Opel Frontera Electric. Różnica to 186 KM.

Dane techniczne pochodzą z oficjalnych materiałów producentów i staramy się je weryfikować, ale producent może zmienić specyfikację bez zapowiedzi, a pomyłki się zdarzają. Przed decyzją zakupową potwierdź parametry u sprzedawcy — nie ponosimy odpowiedzialności za skutki decyzji podjętych na podstawie tych danych. Pełne zastrzeżenia

Zasięg, zużycie i masę podajemy dla konfiguracji bazowej: producenci homologują je w widełkach zależnych od kół i wyposażenia (np. 533–592 km), a my bierzemy wariant najlżejszy, na najmniejszych felgach — czyli najkorzystniejszy. Ten sam model na większych kołach pojedzie krócej.