Leapmotor T03 vs Renault Twingo E-Tech
Renault Twingo E-Tech leder 4 til 3
Største forskjeller: Bagasjerom — Leapmotor T03 210 l, Renault Twingo E-Tech 360 l · Batteri — Leapmotor T03 37,3 kWh, Renault Twingo E-Tech 27,5 kWh · Effekt — Leapmotor T03 95 hk, Renault Twingo E-Tech 80 hk.
Leapmotor T03
Leapmotor T03 er en liten bybil av typen hatchback i A-segmentet med et batteri på 37,3 kWh og en WLTP-rekkevidde på 275 km i årsmodell 2026.
Renault Twingo E-Tech
Renault Twingo E-Tech er en liten bybil i segment A, med en rekkevidde på 263 km og kompakte dimensjoner.
Profil mot markedet: Leapmotor T03 vs Renault Twingo E-Tech
Leapmotor T03Electric · årsmodell 2026
Renault Twingo E-Tech27.5 kWh
Leapmotor T03 eller Renault Twingo E-Tech — hvem vinner hvor
Renault Twingo E-Tech leder 4 til 3
Resultatet omfatter ikke metrikker der data mangler på den ene siden.
Klikk på en sektor for å se bare de verdiene. Stolpen viser hvor bilen ligger i hele katalogen.
- WLTP-rekkevidde kmLeapmotor T03 +12 km
- Batteri kWhLeapmotor T03 +9,8 kWh
- Forbruk ↓ kWh/100 kmRenault Twingo E-Tech −1,4 kWh/100 km
- Effekt hkLeapmotor T03 +15 hk
- 0–100 km/h ↓ sRenault Twingo E-Tech −0,6 s
- Toppfart km/hIngen forskjell
- DC-hurtiglading kWRenault Twingo E-Tech +5 kW
- AC-lading kWMangler data
- Vekt ↓ kgMangler data
- Bagasjerom lRenault Twingo E-Tech +150 l
Tekniske data: Leapmotor T03 vs Renault Twingo E-Tech
Fet skrift og understreking = bedre verdi · ↓ = lavere er bedre · — = ingen data
| Nøkkelparametere | Leapmotor T03Electric · årsmodell 2026 | Renault Twingo E-Tech27.5 kWh | Forskjell |
|---|---|---|---|
| Rekkevidde og energi | |||
| WLTP-rekkevidde | 275 km | 263 km | Leapmotor +12 km |
| Batteri | 37,3 kWh | 27,5 kWh | Leapmotor +9,8 kWh |
| Forbruk ↓ | 13,6 kWh/100 km | 12,2 kWh/100 km | Renault −1,4 kWh/100 km |
| Lading | |||
| DC-hurtiglading | 45 kW | 50 kW | Renault +5 kW |
| AC-lading | — | 11 kW | — |
| Ladetid ⚠ | 36 min 30–80% | 30 min 10–80% | 6 min |
| Rekkevidde per lademinutt | 3,8 km/min | 6,1 km/min | Renault +2,3 km/min |
| Spenning | — | 400 V | — |
| Ytelse og drivlinje | |||
| Effekt | 95 hk | 80 hk | Leapmotor +15 hk |
| 0–100 km/h ↓ | 12,7 s | 12,1 s | Renault −0,6 s |
| Toppfart | 130 km/h | 130 km/h | Ingen forskjell |
| Drivlinje | FWD | FWD | — |
| Praktiske egenskaper | |||
| Vekt ↓ | — | 1200 kg | — |
| Bagasjerom | 210 l | 360 l | Renault +150 l |
| V2L (ekstern strøm) | Nei | Ja | bare Renault |
| Lengde | 3620 mm | 3789 mm | Renault +169 mm |
| Bredde | — | 1720 mm | — |
| Høyde | — | 1495 mm | — |
| Akseavstand | — | 2500 mm | — |
Den beste verdien i hver rad er uthevet med fet skrift og understreket i bilens farge. Metrikker merket ↓ — lavere er bedre. Dimensjoner vises uten å kåre en vinner.
Energikostnadskalkulator
Leapmotor T03
Renault Twingo E-Tech
Beløp i din valuta — oppgi priser i valutaen du bruker.
Videoanmeldelser av begge modeller
Leapmotor T03
Renault Twingo E-Tech
Andre sammenligninger i denne klassen: Hatchback, segment A
Ofte stilte spørsmål om denne sammenligningen
Hvilken har lengst rekkevidde — Leapmotor T03 eller Renault Twingo E-Tech?
Leapmotor T03 går lengst: 275 km WLTP mot 263 km for Renault Twingo E-Tech. Det er en forskjell på 12 km.
Hvilken kan forsyne apparater med strøm via en stikkontakt (V2L)?
Kun Renault Twingo E-Tech — dens 27,5 kWh batteri fungerer da som en strømkilde. Leapmotor T03, med 37,3 kWh, tilbyr ikke dette.
Hvilken har størst bagasjerom?
Renault Twingo E-Tech rommer mer: 360 l mot 210 l i Leapmotor T03. Forskjellen er 150 l.
Hvilken lader raskest?
Leapmotor T03 aksepterer opptil 45 kW DC, Renault Twingo E-Tech opptil 50 kW.
Tekniske data kommer fra produsentenes offisielle materiell, og vi gjør vårt beste for å kontrollere dem, men produsenten kan endre spesifikasjonen uten varsel, og feil kan forekomme. Bekreft tallene hos forhandleren før du kjøper — vi tar ikke ansvar for beslutninger som tas på grunnlag av disse dataene. Fullstendig ansvarsfraskrivelse
Rekkevidde, forbruk og vekt oppgis for basiskonfigurasjonen: produsentene homologerer dem i spenn avhengig av hjul og utstyr (f.eks. 533–592 km), og vi tar den letteste varianten, på de minste felgene – altså den mest fordelaktige. Samme modell på større hjul vil kjøre kortere.

