Dacia Spring vs Leapmotor T03

Dacia Spring leder 4 til 3

Største forskjeller: Bagasjerom — Dacia Spring 325 l, Leapmotor T03 210 l · Batteri — Dacia Spring 27,5 kWh, Leapmotor T03 37,3 kWh · Effekt — Dacia Spring 82 hk, Leapmotor T03 95 hk.

Dacia Spring

Dacia Spring, den andre generasjonen, er en kompakt hatchback i segment A med et batteri på 27,5 kWh, en rekkevidde (WLTP) på 250 km og en effekt på 82 hestekrefter.

Leapmotor T03

Leapmotor T03 er en liten bybil av typen hatchback i A-segmentet med et batteri på 37,3 kWh og en WLTP-rekkevidde på 275 km i årsmodell 2026.

Profil mot markedet: Dacia Spring vs Leapmotor T03

WLTP-rekkeviddeBatteriEffektDC-hurtiglading0–100 km/h

Dacia Spring eller Leapmotor T03 — hvem vinner hvor

Dacia Spring leder 4 til 3

Resultatet omfatter ikke metrikker der data mangler på den ene siden.

Klikk på en sektor for å se bare de verdiene. Stolpen viser hvor bilen ligger i hele katalogen.

  • WLTP-rekkevidde kmLeapmotor T03 +25 km
    Dacia Spring
    250
    Leapmotor T03
    275
  • Batteri kWhLeapmotor T03 +9,8 kWh
    Dacia Spring
    27,5
    Leapmotor T03
    37,3
  • Forbruk ↓ kWh/100 kmDacia Spring −0,9 kWh/100 km
    Dacia Spring
    12,7
    Leapmotor T03
    13,6
  • Effekt hkLeapmotor T03 +13 hk
    Dacia Spring
    82
    Leapmotor T03
    95
  • 0–100 km/h ↓ sDacia Spring −0,6 s
    Dacia Spring
    12,1
    Leapmotor T03
    12,7
  • Toppfart km/hIngen forskjell
    Dacia Spring
    130
    Leapmotor T03
    130
  • DC-hurtiglading kWDacia Spring +5 kW
    Dacia Spring
    50
    Leapmotor T03
    45
  • AC-lading kWMangler data
    Dacia Spring
    —
    Leapmotor T03
    —
  • Vekt ↓ kgMangler data
    Dacia Spring
    1187
    Leapmotor T03
    —
  • Bagasjerom lDacia Spring +115 l
    Dacia Spring
    325
    Leapmotor T03
    210

Legg til en tredje bil

Tekniske data: Dacia Spring vs Leapmotor T03

Fet skrift og understreking = bedre verdi · ↓ = lavere er bedre · — = ingen data

Tekniske data: Dacia Spring vs Leapmotor T03
Nøkkelparametere Dacia Spring
Electric 80
Leapmotor T03
Electric · årsmodell 2026
Forskjell
Rekkevidde og energi
WLTP-rekkevidde250 km275 kmLeapmotor +25 km
Batteri27,5 kWh37,3 kWhLeapmotor +9,8 kWh
Forbruk ↓12,7 kWh/100 km13,6 kWh/100 kmDacia −0,9 kWh/100 km
Lading
DC-hurtiglading50 kW45 kWDacia +5 kW
AC-lading———
Ladetid ⚠30 min 10–80%36 min 30–80%6 min
Rekkevidde per lademinutt5,8 km/min3,8 km/minDacia +2 km/min
Spenning———
Ytelse og drivlinje
Effekt82 hk95 hkLeapmotor +13 hk
0–100 km/h ↓12,1 s12,7 sDacia −0,6 s
Toppfart130 km/h130 km/hIngen forskjell
DrivlinjeFWDFWD—
Praktiske egenskaper
Vekt ↓1187 kg——
Bagasjerom325 l210 lDacia +115 l
V2L (ekstern strøm)JaNeibare Dacia
Lengde3855 mm3620 mmDacia +235 mm
Bredde1722 mm——
Høyde1519 mm——
Akseavstand2492 mm——

Den beste verdien i hver rad er uthevet med fet skrift og understreket i bilens farge. Metrikker merket ↓ — lavere er bedre. Dimensjoner vises uten å kåre en vinner.

Energikostnadskalkulator

Dacia Spring

Kostnad per 100 km3,81
Per måned48
Per år571

Leapmotor T03

Kostnad per 100 km4,08
Per måned51
Per år612

Beløp i din valuta — oppgi priser i valutaen du bruker.

Videoanmeldelser av begge modeller

Dacia Spring

Leapmotor T03

Andre sammenligninger i denne klassen: Hatchback, segment A

Ofte stilte spørsmål om denne sammenligningen

Hvilken har lengst rekkevidde — Dacia Spring eller Leapmotor T03?

Leapmotor T03 går lengst: 275 km WLTP mot 250 km for Dacia Spring. Det er en forskjell på 25 km.

Hvilken kan forsyne apparater med strøm via en stikkontakt (V2L)?

Kun Dacia Spring — dens 27,5 kWh batteri fungerer da som en strømkilde. Leapmotor T03, med 37,3 kWh, tilbyr ikke dette.

Hvilken har størst bagasjerom?

Dacia Spring rommer mer: 325 l mot 210 l i Leapmotor T03. Forskjellen er 115 l.

Hvilken lader raskest?

Dacia Spring aksepterer opptil 50 kW DC, Leapmotor T03 opptil 45 kW.

Tekniske data kommer fra produsentenes offisielle materiell, og vi gjør vårt beste for å kontrollere dem, men produsenten kan endre spesifikasjonen uten varsel, og feil kan forekomme. Bekreft tallene hos forhandleren før du kjøper — vi tar ikke ansvar for beslutninger som tas på grunnlag av disse dataene. Fullstendig ansvarsfraskrivelse

Rekkevidde, forbruk og vekt oppgis for basiskonfigurasjonen: produsentene homologerer dem i spenn avhengig av hjul og utstyr (f.eks. 533–592 km), og vi tar den letteste varianten, på de minste felgene – altså den mest fordelaktige. Samme modell på større hjul vil kjøre kortere.