Dacia Spring vs Leapmotor T03

Leapmotor T03 leder 7 til 1

Største forskjeller: Effekt — Dacia Spring 45 hk, Leapmotor T03 95 hk · DC-hurtiglading — Dacia Spring 30 kW, Leapmotor T03 45 kW · 0–100 km/h — Dacia Spring 19 s, Leapmotor T03 12,7 s.

Dacia Spring

Dacia Spring er en liten bybil av typen hatchback i A-segmentet, i årsmodell 2026 i to effektvarianter: 70 og 100 hk, med en WLTP-rekkevidde på opptil 225 km.

Leapmotor T03

Leapmotor T03 er en liten bybil av typen hatchback i A-segmentet med et batteri på 37,3 kWh og en WLTP-rekkevidde på 275 km i årsmodell 2026.

Profil mot markedet: Dacia Spring vs Leapmotor T03

WLTP-rekkeviddeBatteriEffektDC-hurtiglading0–100 km/h

Dacia Spring eller Leapmotor T03 — hvem vinner hvor

Leapmotor T03 leder 7 til 1

Resultatet omfatter ikke metrikker der data mangler på den ene siden.

Klikk på en sektor for å se bare de verdiene. Stolpen viser hvor bilen ligger i hele katalogen.

  • WLTP-rekkevidde kmLeapmotor T03 +45 km
    Dacia Spring
    230
    Leapmotor T03
    275
  • Batteri kWhLeapmotor T03 +10,5 kWh
    Dacia Spring
    26,8
    Leapmotor T03
    37,3
  • Forbruk ↓ kWh/100 kmLeapmotor T03 −0,3 kWh/100 km
    Dacia Spring
    13,9
    Leapmotor T03
    13,6
  • Effekt hkLeapmotor T03 +50 hk
    Dacia Spring
    45
    Leapmotor T03
    95
  • 0–100 km/h ↓ sLeapmotor T03 −6,3 s
    Dacia Spring
    19
    Leapmotor T03
    12,7
  • Toppfart km/hLeapmotor T03 +5 km/h
    Dacia Spring
    125
    Leapmotor T03
    130
  • DC-hurtiglading kWLeapmotor T03 +15 kW
    Dacia Spring
    30
    Leapmotor T03
    45
  • AC-lading kWMangler data
    Dacia Spring
    7
    Leapmotor T03
    —
  • Vekt ↓ kgMangler data
    Dacia Spring
    895
    Leapmotor T03
    —
  • Bagasjerom lDacia Spring +80 l
    Dacia Spring
    290
    Leapmotor T03
    210

Legg til en tredje bil

Tekniske data: Dacia Spring vs Leapmotor T03

Fet skrift og understreking = bedre verdi · ↓ = lavere er bedre · — = ingen data

Tekniske data: Dacia Spring vs Leapmotor T03
Nøkkelparametere Dacia Spring
Electric 45
Leapmotor T03
Electric · årsmodell 2026
Forskjell
Rekkevidde og energi
WLTP-rekkevidde230 km275 kmLeapmotor +45 km
Batteri26,8 kWh37,3 kWhLeapmotor +10,5 kWh
Forbruk ↓13,9 kWh/100 km13,6 kWh/100 kmLeapmotor −0,3 kWh/100 km
Lading
DC-hurtiglading30 kW45 kWLeapmotor +15 kW
AC-lading7 kW——
Ladetid ⚠56 min 0–80%36 min 30–80%20 min
Rekkevidde per lademinutt3,3 km/min3,8 km/minLeapmotor +0,5 km/min
Spenning400 V——
Ytelse og drivlinje
Effekt45 hk95 hkLeapmotor +50 hk
0–100 km/h ↓19 s12,7 sLeapmotor −6,3 s
Toppfart125 km/h130 km/hLeapmotor +5 km/h
DrivlinjeFWDFWD—
Praktiske egenskaper
Vekt ↓895 kg——
Bagasjerom290 l210 lDacia +80 l
V2L (ekstern strøm)JaNeibare Dacia
Lengde3701 mm3620 mmDacia +81 mm
Bredde1583 mm——
Høyde1489 mm——
Akseavstand2423 mm——

Den beste verdien i hver rad er uthevet med fet skrift og understreket i bilens farge. Metrikker merket ↓ — lavere er bedre. Dimensjoner vises uten å kåre en vinner.

Energikostnadskalkulator

Dacia Spring

Kostnad per 100 km4,17
Per måned52
Per år626

Leapmotor T03

Kostnad per 100 km4,08
Per måned51
Per år612

Beløp i din valuta — oppgi priser i valutaen du bruker.

Videoanmeldelser av begge modeller

Dacia Spring

Leapmotor T03

Andre sammenligninger i denne klassen: Hatchback, segment A

Ofte stilte spørsmål om denne sammenligningen

Hvilken har lengst rekkevidde — Dacia Spring eller Leapmotor T03?

Leapmotor T03 går lengst: 275 km WLTP mot 230 km for Dacia Spring. Det er en forskjell på 45 km.

Hvilken kan forsyne apparater med strøm via en stikkontakt (V2L)?

Kun Dacia Spring — dens 26,8 kWh batteri fungerer da som en strømkilde. Leapmotor T03, med 37,3 kWh, tilbyr ikke dette.

Hvilken er kraftigst — Dacia Spring eller Leapmotor T03?

Leapmotor T03 er sterkere: 95 hk mot 45 hk for Dacia Spring. Gapet er 50 hk.

Hvilken har størst bagasjerom?

Dacia Spring rommer mer: 290 l mot 210 l i Leapmotor T03. Forskjellen er 80 l.

Tekniske data kommer fra produsentenes offisielle materiell, og vi gjør vårt beste for å kontrollere dem, men produsenten kan endre spesifikasjonen uten varsel, og feil kan forekomme. Bekreft tallene hos forhandleren før du kjøper — vi tar ikke ansvar for beslutninger som tas på grunnlag av disse dataene. Fullstendig ansvarsfraskrivelse

Rekkevidde, forbruk og vekt oppgis for basiskonfigurasjonen: produsentene homologerer dem i spenn avhengig av hjul og utstyr (f.eks. 533–592 km), og vi tar den letteste varianten, på de minste felgene – altså den mest fordelaktige. Samme modell på større hjul vil kjøre kortere.