Dacia Spring vs Hyundai Inster
Hyundai Inster leder 6 til 3
Største forskjeller: Batteri — Dacia Spring 27,5 kWh, Hyundai Inster 49 kWh · DC-hurtiglading — Dacia Spring 50 kW, Hyundai Inster 85,3 kW · WLTP-rekkevidde — Dacia Spring 250 km, Hyundai Inster 370 km.
Dacia Spring
Dacia Spring, den andre generasjonen, er en kompakt hatchback i segment A med et batteri på 27,5 kWh, en rekkevidde (WLTP) på 250 km og en effekt på 82 hestekrefter.
Hyundai Inster
Hyundai Inster er en kompakt, bybil i A-segmentet som tilbyr tre forskjellige drivlinjealternativer med rekkevidde (WLTP) fra 327 km til 370 km.
Profil mot markedet: Dacia Spring vs Hyundai Inster
- Dacia SpringElectric 80
Hyundai InsterLong Range
Dacia Spring eller Hyundai Inster — hvem vinner hvor
Hyundai Inster leder 6 til 3
Resultatet omfatter ikke metrikker der data mangler på den ene siden.
Klikk på en sektor for å se bare de verdiene. Stolpen viser hvor bilen ligger i hele katalogen.
- WLTP-rekkevidde kmHyundai Inster +120 km
- Batteri kWhHyundai Inster +21,5 kWh
- Forbruk ↓ kWh/100 kmDacia Spring −2,2 kWh/100 km
- Effekt hkHyundai Inster +33 hk
- 0–100 km/h ↓ sHyundai Inster −1,5 s
- Toppfart km/hHyundai Inster +20 km/h
- DC-hurtiglading kWHyundai Inster +35,3 kW
- AC-lading kWMangler data
- Ladetid ↓ minIngen forskjell
- Vekt ↓ kgDacia Spring −213 kg
- Bagasjerom lDacia Spring +45 l
Tekniske data: Dacia Spring vs Hyundai Inster
Fet skrift og understreking = bedre verdi · ↓ = lavere er bedre · — = ingen data
| Nøkkelparametere | Dacia SpringElectric 80 | Hyundai InsterLong Range | Forskjell |
|---|---|---|---|
| Rekkevidde og energi | |||
| WLTP-rekkevidde | 250 km | 370 km | Hyundai +120 km |
| Batteri | 27,5 kWh | 49 kWh | Hyundai +21,5 kWh |
| Forbruk ↓ | 12,7 kWh/100 km | 14,9 kWh/100 km | Dacia −2,2 kWh/100 km |
| Lading | |||
| DC-hurtiglading | 50 kW | 85,3 kW | Hyundai +35,3 kW |
| AC-lading | — | 11 kW | — |
| Ladetid 10–80% ↓ | 30 min | 30 min | Ingen forskjell |
| Rekkevidde per lademinutt | 5,8 km/min | 8,6 km/min | Hyundai +2,8 km/min |
| Spenning | — | 400 V | — |
| Ytelse og drivlinje | |||
| Effekt | 82 hk | 115 hk | Hyundai +33 hk |
| 0–100 km/h ↓ | 12,1 s | 10,6 s | Hyundai −1,5 s |
| Toppfart | 130 km/h | 150 km/h | Hyundai +20 km/h |
| Drivlinje | FWD | FWD | — |
| Praktiske egenskaper | |||
| Vekt ↓ | 1187 kg | 1400 kg | Dacia −213 kg |
| Bagasjerom | 325 l | 280 l | Dacia +45 l |
| V2L (ekstern strøm) | Ja | Ja | — |
| Lengde | 3855 mm | 3825 mm | Dacia +30 mm |
| Bredde | 1722 mm | 1610 mm | Dacia +112 mm |
| Høyde | 1519 mm | 1575 mm | Hyundai +56 mm |
| Akseavstand | 2492 mm | 2580 mm | Hyundai +88 mm |
Den beste verdien i hver rad er uthevet med fet skrift og understreket i bilens farge. Metrikker merket ↓ — lavere er bedre. Dimensjoner vises uten å kåre en vinner.
Energikostnadskalkulator
Dacia Spring
Hyundai Inster
Beløp i din valuta — oppgi priser i valutaen du bruker.
Videoanmeldelser av begge modeller
Dacia Spring
Hyundai Inster
Andre sammenligninger i denne klassen: Hatchback, segment A
Ofte stilte spørsmål om denne sammenligningen
Hvilken har lengst rekkevidde — Dacia Spring eller Hyundai Inster?
Hyundai Inster går lengst: 370 km WLTP mot 250 km for Dacia Spring. Det er en forskjell på 120 km.
Hvilken er kraftigst — Dacia Spring eller Hyundai Inster?
Hyundai Inster er sterkere: 115 hk mot 82 hk for Dacia Spring. Gapet er 33 hk.
Hvilken har størst bagasjerom?
Dacia Spring rommer mer: 325 l mot 280 l i Hyundai Inster. Forskjellen er 45 l.
Hvilken lader raskest?
Dacia Spring aksepterer opptil 50 kW DC, Hyundai Inster opptil 85,3 kW. Lading fra 10 til 80% tar henholdsvis 30 og 30 min.
Tekniske data kommer fra produsentenes offisielle materiell, og vi gjør vårt beste for å kontrollere dem, men produsenten kan endre spesifikasjonen uten varsel, og feil kan forekomme. Bekreft tallene hos forhandleren før du kjøper — vi tar ikke ansvar for beslutninger som tas på grunnlag av disse dataene. Fullstendig ansvarsfraskrivelse
Rekkevidde, forbruk og vekt oppgis for basiskonfigurasjonen: produsentene homologerer dem i spenn avhengig av hjul og utstyr (f.eks. 533–592 km), og vi tar den letteste varianten, på de minste felgene – altså den mest fordelaktige. Samme modell på større hjul vil kjøre kortere.




