Abarth 500e vs Dacia Spring
Abarth 500e leder 6 til 3
Største forskjeller: Effekt — Abarth 500e 155 hk, Dacia Spring 82 hk · Bagasjerom — Abarth 500e 185 l, Dacia Spring 325 l · 0–100 km/h — Abarth 500e 7 s, Dacia Spring 12,1 s.
Abarth 500e
En elektrisk hatchback i A-segmentet som kombinerer kompakte dimensjoner med en toppfart på opptil 155 km/t og akselerasjon fra 0 til 100 km/t på 7 sekunder.
Dacia Spring
Dacia Spring, den andre generasjonen, er en kompakt hatchback i segment A med et batteri på 27,5 kWh, en rekkevidde (WLTP) på 250 km og en effekt på 82 hestekrefter.
Profil mot markedet: Abarth 500e vs Dacia Spring
Abarth 500eTurismo- Dacia SpringElectric 80
Abarth 500e eller Dacia Spring — hvem vinner hvor
Abarth 500e leder 6 til 3
Resultatet omfatter ikke metrikker der data mangler på den ene siden.
Klikk på en sektor for å se bare de verdiene. Stolpen viser hvor bilen ligger i hele katalogen.
- WLTP-rekkevidde kmAbarth 500e +3 km
- Batteri kWhAbarth 500e +10,3 kWh
- Forbruk ↓ kWh/100 kmDacia Spring −5,4 kWh/100 km
- Effekt hkAbarth 500e +73 hk
- 0–100 km/h ↓ sAbarth 500e −5,1 s
- Toppfart km/hAbarth 500e +25 km/h
- DC-hurtiglading kWAbarth 500e +35 kW
- AC-lading kWMangler data
- Vekt ↓ kgDacia Spring −223 kg
- Bagasjerom lDacia Spring +140 l
Tekniske data: Abarth 500e vs Dacia Spring
Fet skrift og understreking = bedre verdi · ↓ = lavere er bedre · — = ingen data
| Nøkkelparametere | Abarth 500eTurismo | Dacia SpringElectric 80 | Forskjell |
|---|---|---|---|
| Rekkevidde og energi | |||
| WLTP-rekkevidde | 253 km | 250 km | Abarth +3 km |
| Batteri | 37,8 kWh | 27,5 kWh | Abarth +10,3 kWh |
| Forbruk ↓ | 18,1 kWh/100 km | 12,7 kWh/100 km | Dacia −5,4 kWh/100 km |
| Lading | |||
| DC-hurtiglading | 85 kW | 50 kW | Abarth +35 kW |
| AC-lading | 11 kW | — | — |
| Ladetid ⚠ | 35 min 0–80% | 30 min 10–80% | 5 min |
| Rekkevidde per lademinutt | 5,8 km/min | 5,8 km/min | Ingen forskjell |
| Spenning | 400 V | — | — |
| Ytelse og drivlinje | |||
| Effekt | 155 hk | 82 hk | Abarth +73 hk |
| 0–100 km/h ↓ | 7 s | 12,1 s | Abarth −5,1 s |
| Toppfart | 155 km/h | 130 km/h | Abarth +25 km/h |
| Drivlinje | FWD | FWD | — |
| Praktiske egenskaper | |||
| Vekt ↓ | 1410 kg | 1187 kg | Dacia −223 kg |
| Bagasjerom | 185 l | 325 l | Dacia +140 l |
| V2L (ekstern strøm) | Nei | Ja | bare Dacia |
| Lengde | 3673 mm | 3855 mm | Dacia +182 mm |
| Bredde | 1683 mm | 1722 mm | Dacia +39 mm |
| Høyde | 1518 mm | 1519 mm | Dacia +1 mm |
| Akseavstand | 2322 mm | 2492 mm | Dacia +170 mm |
Den beste verdien i hver rad er uthevet med fet skrift og understreket i bilens farge. Metrikker merket ↓ — lavere er bedre. Dimensjoner vises uten å kåre en vinner.
Energikostnadskalkulator
Abarth 500e
Dacia Spring
Beløp i din valuta — oppgi priser i valutaen du bruker.
Videoanmeldelser av begge modeller
Abarth 500e
Dacia Spring
Andre sammenligninger i denne klassen: Hatchback, segment A
Ofte stilte spørsmål om denne sammenligningen
Hvilken kan forsyne apparater med strøm via en stikkontakt (V2L)?
Kun Dacia Spring — dens 27,5 kWh batteri fungerer da som en strømkilde. Abarth 500e, med 37,8 kWh, tilbyr ikke dette.
Hvilken er kraftigst — Abarth 500e eller Dacia Spring?
Abarth 500e er sterkere: 155 hk mot 82 hk for Dacia Spring. Gapet er 73 hk.
Hvilken har størst bagasjerom?
Dacia Spring rommer mer: 325 l mot 185 l i Abarth 500e. Forskjellen er 140 l.
Hvilken lader raskest?
Abarth 500e aksepterer opptil 85 kW DC, Dacia Spring opptil 50 kW.
Tekniske data kommer fra produsentenes offisielle materiell, og vi gjør vårt beste for å kontrollere dem, men produsenten kan endre spesifikasjonen uten varsel, og feil kan forekomme. Bekreft tallene hos forhandleren før du kjøper — vi tar ikke ansvar for beslutninger som tas på grunnlag av disse dataene. Fullstendig ansvarsfraskrivelse
Rekkevidde, forbruk og vekt oppgis for basiskonfigurasjonen: produsentene homologerer dem i spenn avhengig av hjul og utstyr (f.eks. 533–592 km), og vi tar den letteste varianten, på de minste felgene – altså den mest fordelaktige. Samme modell på større hjul vil kjøre kortere.



