Audi Q4 Sportback e-tron vs Lynk & Co 02
Audi Q4 Sportback e-tron leder 6 til 1
Største forskjeller: WLTP-rekkevidde — Audi Q4 Sportback e-tron 576 km, Lynk & Co 02 445 km · Bagasjerom — Audi Q4 Sportback e-tron 527 l, Lynk & Co 02 410 l · Forbruk — Audi Q4 Sportback e-tron 13,4 kWh/100 km, Lynk & Co 02 17,1 kWh/100 km.
Audi Q4 Sportback e-tron
Audi Q4 Sportback e-tron er en SUV-coupé i C-segmentet, i årsmodell 2027 i fire varianter: WLTP-rekkevidde fra 451 til 576 km, effekt fra 204 til 340 hk.
Lynk & Co 02
Lynk & Co 02 Long Range (modellår 2025) er en kompakt SUV med bakhjulsdrift og en rekkevidde på 445 km ifølge WLTP-standarden.
Profil mot markedet: Audi Q4 Sportback e-tron vs Lynk & Co 02
Audi Q4 Sportback e-trone-tron performance
Lynk & Co 02Long Range
Audi Q4 Sportback e-tron eller Lynk & Co 02 — hvem vinner hvor
Audi Q4 Sportback e-tron leder 6 til 1
Resultatet omfatter ikke metrikker der data mangler på den ene siden.
Klikk på en sektor for å se bare de verdiene. Stolpen viser hvor bilen ligger i hele katalogen.
- WLTP-rekkevidde kmAudi Q4 Sportback e-tron +131 km
- Batteri kWhAudi Q4 Sportback e-tron +11 kWh
- Forbruk ↓ kWh/100 kmAudi Q4 Sportback e-tron −3,7 kWh/100 km
- Effekt hkAudi Q4 Sportback e-tron +14 hk
- 0–100 km/h ↓ sLynk & Co 02 −1,1 s
- Toppfart km/hIngen forskjell
- DC-hurtiglading kWAudi Q4 Sportback e-tron +15 kW
- AC-lading kWIngen forskjell
- Ladetid ↓ minMangler data
- Vekt ↓ kgMangler data
- Bagasjerom lAudi Q4 Sportback e-tron +117 l
Tekniske data: Audi Q4 Sportback e-tron vs Lynk & Co 02
Fet skrift og understreking = bedre verdi · ↓ = lavere er bedre · — = ingen data
| Nøkkelparametere | Audi Q4 Sportback e-trone-tron performance | Lynk & Co 02Long Range | Forskjell |
|---|---|---|---|
| Rekkevidde og energi | |||
| WLTP-rekkevidde | 576 km | 445 km | Audi +131 km |
| Batteri | 77 kWh | 66 kWh | Audi +11 kWh |
| Forbruk ↓ | 13,4 kWh/100 km | 17,1 kWh/100 km | Audi −3,7 kWh/100 km |
| Lading | |||
| DC-hurtiglading | 165 kW | 150 kW | Audi +15 kW |
| AC-lading | 11 kW | 11 kW | Ingen forskjell |
| Ladetid 10–80% ↓ | — | 30 min | — |
| Rekkevidde per lademinutt | — | 10,4 km/min | — |
| Spenning | — | 400 V | — |
| Ytelse og drivlinje | |||
| Effekt | 286 hk | 272 hk | Audi +14 hk |
| 0–100 km/h ↓ | 6,6 s | 5,5 s | Lynk & Co −1,1 s |
| Toppfart | 180 km/h | 180 km/h | Ingen forskjell |
| Drivlinje | RWD | RWD | — |
| Praktiske egenskaper | |||
| Vekt ↓ | — | 1820 kg | — |
| Bagasjerom | 527 l | 410 l | Audi +117 l |
| V2L (ekstern strøm) | Nei | Ja | bare Lynk & Co |
| Lengde | — | 4460 mm | — |
| Bredde | — | 1845 mm | — |
| Høyde | — | 1573 mm | — |
| Akseavstand | — | 2755 mm | — |
Den beste verdien i hver rad er uthevet med fet skrift og understreket i bilens farge. Metrikker merket ↓ — lavere er bedre. Dimensjoner vises uten å kåre en vinner.
Energikostnadskalkulator
Audi Q4 Sportback e-tron
Lynk & Co 02
Beløp i din valuta — oppgi priser i valutaen du bruker.
Videoanmeldelser av begge modeller
Audi Q4 Sportback e-tron
Lynk & Co 02
Andre sammenligninger i denne klassen: SUV, segment C
Ofte stilte spørsmål om denne sammenligningen
Hvilken har lengst rekkevidde — Audi Q4 Sportback e-tron eller Lynk & Co 02?
Audi Q4 Sportback e-tron går lengst: 576 km WLTP mot 445 km for Lynk & Co 02. Det er en forskjell på 131 km.
Hvilken kan forsyne apparater med strøm via en stikkontakt (V2L)?
Kun Lynk & Co 02 — dens 66 kWh batteri fungerer da som en strømkilde. Audi Q4 Sportback e-tron, med 77 kWh, tilbyr ikke dette.
Hvilken har størst bagasjerom?
Audi Q4 Sportback e-tron rommer mer: 527 l mot 410 l i Lynk & Co 02. Forskjellen er 117 l.
Hvilken lader raskest?
Audi Q4 Sportback e-tron aksepterer opptil 165 kW DC, Lynk & Co 02 opptil 150 kW.
Tekniske data kommer fra produsentenes offisielle materiell, og vi gjør vårt beste for å kontrollere dem, men produsenten kan endre spesifikasjonen uten varsel, og feil kan forekomme. Bekreft tallene hos forhandleren før du kjøper — vi tar ikke ansvar for beslutninger som tas på grunnlag av disse dataene. Fullstendig ansvarsfraskrivelse
Rekkevidde, forbruk og vekt oppgis for basiskonfigurasjonen: produsentene homologerer dem i spenn avhengig av hjul og utstyr (f.eks. 533–592 km), og vi tar den letteste varianten, på de minste felgene – altså den mest fordelaktige. Samme modell på større hjul vil kjøre kortere.


