Alpine A290 vs Lancia Ypsilon
Alpine A290 leder 7 til 2
Største forskjeller: AC-lading — Alpine A290 11 kW, Lancia Ypsilon 7,4 kW · 0–100 km/h — Alpine A290 7,4 s, Lancia Ypsilon 9 s · Effekt — Alpine A290 180 hk, Lancia Ypsilon 156 hk.
Alpine A290
Alpine A290 er en elektrisk hatchback i B-segmentet med to drivlinjevarianter med en effekt fra 180 hk til 220 hk.
Lancia Ypsilon
Lancia Ypsilon er en kompaktbil i segment B, som tilbys med to forskjellige elektriske drivlinjealternativer, med ulik effekt og ytelse.
Profil mot markedet: Alpine A290 vs Lancia Ypsilon
Alpine A290GT
Lancia YpsilonElectric
Alpine A290 eller Lancia Ypsilon — hvem vinner hvor
Alpine A290 leder 7 til 2
Klikk på en sektor for å se bare de verdiene. Stolpen viser hvor bilen ligger i hele katalogen.
- WLTP-rekkevidde kmLancia Ypsilon +45 km
- Batteri kWhAlpine A290 +1 kWh
- Forbruk ↓ kWh/100 kmLancia Ypsilon −1,4 kWh/100 km
- Effekt hkAlpine A290 +24 hk
- 0–100 km/h ↓ sAlpine A290 −1,6 s
- Toppfart km/hAlpine A290 +10 km/h
- DC-hurtiglading kWIngen forskjell
- AC-lading kWAlpine A290 +3,6 kW
- Vekt ↓ kgAlpine A290 −78 kg
- Bagasjerom lAlpine A290 +17 l
Tekniske data: Alpine A290 vs Lancia Ypsilon
Fet skrift og understreking = bedre verdi · ↓ = lavere er bedre · — = ingen data
| Nøkkelparametere | Alpine A290GT | Lancia YpsilonElectric | Forskjell |
|---|---|---|---|
| Rekkevidde og energi | |||
| WLTP-rekkevidde | 380 km | 425 km | Lancia +45 km |
| Batteri | 52 kWh | 51 kWh | Alpine +1 kWh |
| Forbruk ↓ | 15,8 kWh/100 km | 14,4 kWh/100 km | Lancia −1,4 kWh/100 km |
| Lading | |||
| DC-hurtiglading | 100 kW | 100 kW | Ingen forskjell |
| AC-lading | 11 kW | 7,4 kW | Alpine +3,6 kW |
| Ladetid ⚠ | 30 min 15–80% | 28 min 10–80% | 2 min |
| Rekkevidde per lademinutt | 8,2 km/min | 10,6 km/min | Lancia +2,4 km/min |
| Spenning | 400 V | 400 V | Ingen forskjell |
| Ytelse og drivlinje | |||
| Effekt | 180 hk | 156 hk | Alpine +24 hk |
| 0–100 km/h ↓ | 7,4 s | 9 s | Alpine −1,6 s |
| Toppfart | 160 km/h | 150 km/h | Alpine +10 km/h |
| Drivlinje | FWD | FWD | — |
| Praktiske egenskaper | |||
| Vekt ↓ | 1483 kg | 1561 kg | Alpine −78 kg |
| Bagasjerom | 326 l | 309 l | Alpine +17 l |
| V2L (ekstern strøm) | Ja | Nei | bare Alpine |
| Lengde | 3997 mm | 4080 mm | Lancia +83 mm |
| Bredde | 1823 mm | 1768 mm | Alpine +55 mm |
| Høyde | 1512 mm | 1440 mm | Alpine +72 mm |
| Akseavstand | 2534 mm | 2545 mm | Lancia +11 mm |
Den beste verdien i hver rad er uthevet med fet skrift og understreket i bilens farge. Metrikker merket ↓ — lavere er bedre. Dimensjoner vises uten å kåre en vinner.
Energikostnadskalkulator
Alpine A290
Lancia Ypsilon
Beløp i din valuta — oppgi priser i valutaen du bruker.
Videoanmeldelser av begge modeller
Alpine A290
Lancia Ypsilon
Andre sammenligninger i denne klassen: Hatchback, segment B
Ofte stilte spørsmål om denne sammenligningen
Hvilken har lengst rekkevidde — Alpine A290 eller Lancia Ypsilon?
Lancia Ypsilon går lengst: 425 km WLTP mot 380 km for Alpine A290. Det er en forskjell på 45 km.
Hvorfor har Alpine A290 et større batteri, men kortere rekkevidde enn Lancia Ypsilon?
Alpine A290 har 52 kWh og dekker 380 km, mens Lancia Ypsilon med sitt 51 kWh batteri dekker 425 km. Energiforbruk avgjør det: 15,8 mot 14,4 kWh/100 km.
Hvilken kan forsyne apparater med strøm via en stikkontakt (V2L)?
Kun Alpine A290 — dens 52 kWh batteri fungerer da som en strømkilde. Lancia Ypsilon, med 51 kWh, tilbyr ikke dette.
Hvilken lader raskest?
Alpine A290 aksepterer opptil 100 kW DC, Lancia Ypsilon opptil 100 kW.
Tekniske data kommer fra produsentenes offisielle materiell, og vi gjør vårt beste for å kontrollere dem, men produsenten kan endre spesifikasjonen uten varsel, og feil kan forekomme. Bekreft tallene hos forhandleren før du kjøper — vi tar ikke ansvar for beslutninger som tas på grunnlag av disse dataene. Fullstendig ansvarsfraskrivelse
Rekkevidde, forbruk og vekt oppgis for basiskonfigurasjonen: produsentene homologerer dem i spenn avhengig av hjul og utstyr (f.eks. 533–592 km), og vi tar den letteste varianten, på de minste felgene – altså den mest fordelaktige. Samme modell på større hjul vil kjøre kortere.





