Alpine A290 vs Citroën ë-C3

Alpine A290 leder 6 til 2

Største forskjeller: Effekt — Alpine A290 180 hk, Citroën ë-C3 113 hk · 0–100 km/h — Alpine A290 7,4 s, Citroën ë-C3 11 s · WLTP-rekkevidde — Alpine A290 380 km, Citroën ë-C3 320 km.

Alpine A290

Alpine A290 er en elektrisk hatchback i B-segmentet med to drivlinjevarianter med en effekt fra 180 hk til 220 hk.

Citroën ë-C3

Citroën ë-C3 er en elektrisk kompaktbil (segment B) som er tilgjengelig med to forskjellige batterialternativer, som gir forskjellig rekkevidde og ulike ladeegenskaper.

Profil mot markedet: Alpine A290 vs Citroën ë-C3

WLTP-rekkeviddeBatteriEffektDC-hurtiglading0–100 km/h

Alpine A290 eller Citroën ë-C3 — hvem vinner hvor

Alpine A290 leder 6 til 2

Klikk på en sektor for å se bare de verdiene. Stolpen viser hvor bilen ligger i hele katalogen.

  • WLTP-rekkevidde kmAlpine A290 +60 km
    Alpine A290
    380
    Citroën ë-C3
    320
  • Batteri kWhAlpine A290 +8 kWh
    Alpine A290
    52
    Citroën ë-C3
    44
  • Forbruk ↓ kWh/100 kmCitroën ë-C3 −0,3 kWh/100 km
    Alpine A290
    15,8
    Citroën ë-C3
    15,5
  • Effekt hkAlpine A290 +67 hk
    Alpine A290
    180
    Citroën ë-C3
    113
  • 0–100 km/h ↓ sAlpine A290 −3,6 s
    Alpine A290
    7,4
    Citroën ë-C3
    11
  • Toppfart km/hAlpine A290 +25 km/h
    Alpine A290
    160
    Citroën ë-C3
    135
  • DC-hurtiglading kWIngen forskjell
    Alpine A290
    100
    Citroën ë-C3
    100
  • AC-lading kWIngen forskjell
    Alpine A290
    11
    Citroën ë-C3
    11
  • Vekt ↓ kgCitroën ë-C3 −83 kg
    Alpine A290
    1483
    Citroën ë-C3
    1400
  • Bagasjerom lAlpine A290 +16 l
    Alpine A290
    326
    Citroën ë-C3
    310

Legg til en tredje bil

Tekniske data: Alpine A290 vs Citroën ë-C3

Fet skrift og understreking = bedre verdi · ↓ = lavere er bedre · — = ingen data

Tekniske data: Alpine A290 vs Citroën ë-C3
Nøkkelparametere Alpine A290
GT
Citroën ë-C3
Electric 113
Forskjell
Rekkevidde og energi
WLTP-rekkevidde380 km320 kmAlpine +60 km
Batteri52 kWh44 kWhAlpine +8 kWh
Forbruk ↓15,8 kWh/100 km15,5 kWh/100 kmCitroën −0,3 kWh/100 km
Lading
DC-hurtiglading100 kW100 kWIngen forskjell
AC-lading11 kW11 kWIngen forskjell
Ladetid ⚠30 min 15–80%26 min 20–80%4 min
Rekkevidde per lademinutt8,2 km/min7,4 km/minAlpine +0,8 km/min
Spenning400 V400 VIngen forskjell
Ytelse og drivlinje
Effekt180 hk113 hkAlpine +67 hk
0–100 km/h ↓7,4 s11 sAlpine −3,6 s
Toppfart160 km/h135 km/hAlpine +25 km/h
DrivlinjeFWDFWD—
Praktiske egenskaper
Vekt ↓1483 kg1400 kgCitroën −83 kg
Bagasjerom326 l310 lAlpine +16 l
V2L (ekstern strøm)JaJa—
Lengde3997 mm4015 mmCitroën +18 mm
Bredde1823 mm1755 mmAlpine +68 mm
Høyde1512 mm1577 mmCitroën +65 mm
Akseavstand2534 mm2540 mmCitroën +6 mm

Den beste verdien i hver rad er uthevet med fet skrift og understreket i bilens farge. Metrikker merket ↓ — lavere er bedre. Dimensjoner vises uten å kåre en vinner.

Energikostnadskalkulator

Alpine A290

Kostnad per 100 km4,74
Per måned59
Per år711

Citroën ë-C3

Kostnad per 100 km4,65
Per måned58
Per år697

Beløp i din valuta — oppgi priser i valutaen du bruker.

Videoanmeldelser av begge modeller

Alpine A290

Citroën ë-C3

Andre sammenligninger i denne klassen: Hatchback, segment B

Ofte stilte spørsmål om denne sammenligningen

Hvilken har lengst rekkevidde — Alpine A290 eller Citroën ë-C3?

Alpine A290 går lengst: 380 km WLTP mot 320 km for Citroën ë-C3. Det er en forskjell på 60 km.

Hvilken er kraftigst — Alpine A290 eller Citroën ë-C3?

Alpine A290 er sterkere: 180 hk mot 113 hk for Citroën ë-C3. Gapet er 67 hk.

Hvilken lader raskest?

Alpine A290 aksepterer opptil 100 kW DC, Citroën ë-C3 opptil 100 kW.

Tekniske data kommer fra produsentenes offisielle materiell, og vi gjør vårt beste for å kontrollere dem, men produsenten kan endre spesifikasjonen uten varsel, og feil kan forekomme. Bekreft tallene hos forhandleren før du kjøper — vi tar ikke ansvar for beslutninger som tas på grunnlag av disse dataene. Fullstendig ansvarsfraskrivelse

Rekkevidde, forbruk og vekt oppgis for basiskonfigurasjonen: produsentene homologerer dem i spenn avhengig av hjul og utstyr (f.eks. 533–592 km), og vi tar den letteste varianten, på de minste felgene – altså den mest fordelaktige. Samme modell på større hjul vil kjøre kortere.