Ford Explorer vs Kia EV6
Ford Explorer leidt 4 tegen 3
Grootste verschillen: DC-laden — Ford Explorer 183 kW, Kia EV6 258 kW · Vermogen — Ford Explorer 286 pk, Kia EV6 229 pk · Verbruik — Ford Explorer 13,1 kWh/100 km, Kia EV6 15,9 kWh/100 km.
Ford Explorer
De Ford Explorer is een SUV uit het D-segment, in modeljaar 2027 in drie varianten: WLTP-actieradius van 444 tot 602 km, vermogen van 190 tot 340 pk.
Kia EV6
De Kia EV6 is een elektrische crossover uit het segment D en biedt drie aandrijfvarianten en batterijen met verschillende vermogens en actieradiussen.
Profiel tegenover de markt: Ford Explorer vs Kia EV6
Ford ExplorerExtended Range RWD · modeljaar 2027
Kia EV684 kWh RWD
Ford Explorer of Kia EV6 — wie wint waar
Ford Explorer leidt 4 tegen 3
De score bevat geen meetwaarden waarvan aan één kant gegevens ontbreken.
Klik op een taartpunt om alleen die waarden te zien. De balk laat zien waar de auto staat binnen de hele catalogus.
- WLTP-actieradius kmFord Explorer +20 km
- Accu kWhKia EV6 +5 kWh
- Verbruik ↓ kWh/100 kmFord Explorer −2,8 kWh/100 km
- Vermogen pkFord Explorer +57 pk
- 0–100 km/h ↓ sFord Explorer −1,3 s
- Topsnelheid km/hKia EV6 +5 km/h
- DC-laden kWKia EV6 +75 kW
- AC-laden kWGeen gegevens
- Laadtijd ↓ minGeen gegevens
- Gewicht ↓ kgGeen gegevens
- Bagageruimte lGeen gegevens
Technische gegevens: Ford Explorer vs Kia EV6
Vet en onderstreping = betere waarde · ↓ = minder is beter · — = geen gegevens
| Belangrijkste parameters | Ford ExplorerExtended Range RWD · modeljaar 2027 | Kia EV684 kWh RWD | Verschil |
|---|---|---|---|
| Actieradius en energie | |||
| WLTP-actieradius | 602 km | 582 km | Ford +20 km |
| Accu | 79 kWh | 84 kWh | Kia +5 kWh |
| Verbruik ↓ | 13,1 kWh/100 km | 15,9 kWh/100 km | Ford −2,8 kWh/100 km |
| Laden | |||
| DC-laden | 183 kW | 258 kW | Kia +75 kW |
| AC-laden | — | 11 kW | — |
| Laadtijd 10–80% ↓ | — | 18 min | — |
| Actieradius per laadminuut | — | 22,6 km/min | — |
| Spanning | — | 800 V | — |
| Prestaties en aandrijving | |||
| Vermogen | 286 pk | 229 pk | Ford +57 pk |
| 0–100 km/h ↓ | 6,4 s | 7,7 s | Ford −1,3 s |
| Topsnelheid | 180 km/h | 185 km/h | Kia +5 km/h |
| Aandrijving | RWD | RWD | — |
| Praktisch gebruik | |||
| Gewicht ↓ | — | 1975 kg | — |
| Bagageruimte | — | 490 l | — |
| V2L (externe stroomvoorziening) | Nee | Ja | alleen Kia |
| Lengte | — | 4695 mm | — |
| Breedte | — | 1890 mm | — |
| Hoogte | — | 1550 mm | — |
| Wielbasis | — | 2900 mm | — |
De betere waarde in elke rij is vet en onderstreept in de kleur van de auto. Meetwaarden met ↓ — lager is beter. Afmetingen worden weergegeven zonder een winnaar te kiezen.
Energiekostencalculator
Ford Explorer
Kia EV6
Bedragen in je eigen valuta — voer prijzen in de valuta in die je gebruikt.
Videorecensies van beide modellen
Ford Explorer
Kia EV6
Andere vergelijkingen in deze klasse: SUV / Crossover, segment D
Veelgestelde vragen over deze vergelijking
Welke heeft een grotere actieradius — Ford Explorer of Kia EV6?
De Ford Explorer gaat verder: 602 km WLTP tegenover de 582 km van de Kia EV6. Dat is een verschil van 20 km.
Waarom heeft de Kia EV6 een grotere accu maar een kleinere actieradius dan de Ford Explorer?
De Kia EV6 heeft 84 kWh en legt 582 km af, terwijl de Ford Explorer met zijn accu van 79 kWh 602 km haalt. Het energieverbruik bepaalt dit: 15,9 tegenover 13,1 kWh/100 km.
Welke kan apparaten voeden via een stopcontact (V2L)?
Alleen de Kia EV6 — zijn accu van 84 kWh werkt dan als stroombron. De Ford Explorer biedt dit met 79 kWh niet aan.
Welke laadt sneller?
De Ford Explorer accepteert tot 183 kW DC, de Kia EV6 tot 258 kW.
De technische gegevens komen uit officieel materiaal van de fabrikanten en we doen ons best om ze te controleren, maar een fabrikant kan de specificatie zonder aankondiging wijzigen en fouten zijn mogelijk. Controleer de waarden bij een dealer voordat je koopt — wij aanvaarden geen aansprakelijkheid voor beslissingen die op basis van deze gegevens worden genomen. Volledige aansprakelijkheidsuitsluiting
Actieradius, verbruik en gewicht geven we voor de basisconfiguratie: fabrikanten homologeren die in een marge die afhankelijk is van de wielen en de uitrusting (bijv. 533–592 km), en wij nemen de lichtste variant, op de kleinste velgen – dus de gunstigste. Hetzelfde model met grotere wielen komt minder ver.




