Ford Explorer vs Ford Mustang Mach-E
Gelijkspel: 3-3
Grootste verschillen: DC-laden — Ford Explorer 183 kW, Ford Mustang Mach-E 150 kW · Accu — Ford Explorer 79 kWh, Ford Mustang Mach-E 88 kWh · Verbruik — Ford Explorer 13,1 kWh/100 km, Ford Mustang Mach-E 14,3 kWh/100 km.
Ford Explorer
De Ford Explorer is een SUV uit het D-segment, in modeljaar 2027 in drie varianten: WLTP-actieradius van 444 tot 602 km, vermogen van 190 tot 340 pk.
Ford Mustang Mach-E
De Ford Mustang Mach-E is een SUV uit het D-segment, in modeljaar 2026 in vier varianten: WLTP-actieradius van 470 tot 615 km, vermogen van 268 tot 487 pk.
Profiel tegenover de markt: Ford Explorer vs Ford Mustang Mach-E
Ford ExplorerExtended Range RWD · modeljaar 2027
Ford Mustang Mach-EExtended Range RWD · modeljaar 2026
Ford Explorer of Ford Mustang Mach-E — wie wint waar
Gelijkspel: 3-3
De score bevat geen meetwaarden waarvan aan één kant gegevens ontbreken.
Klik op een taartpunt om alleen die waarden te zien. De balk laat zien waar de auto staat binnen de hele catalogus.
- WLTP-actieradius kmFord Mustang Mach-E +13 km
- Accu kWhFord Mustang Mach-E +9 kWh
- Verbruik ↓ kWh/100 kmFord Explorer −1,2 kWh/100 km
- Vermogen pkFord Explorer +10 pk
- 0–100 km/h ↓ sFord Mustang Mach-E −0,3 s
- Topsnelheid km/hGeen verschil
- DC-laden kWFord Explorer +33 kW
- AC-laden kWGeen gegevens
- Laadtijd ↓ minGeen gegevens
- Gewicht ↓ kgGeen gegevens
- Bagageruimte lGeen gegevens
Technische gegevens: Ford Explorer vs Ford Mustang Mach-E
Vet en onderstreping = betere waarde · ↓ = minder is beter · — = geen gegevens
| Belangrijkste parameters | Ford ExplorerExtended Range RWD · modeljaar 2027 | Ford Mustang Mach-EExtended Range RWD · modeljaar 2026 | Verschil |
|---|---|---|---|
| Actieradius en energie | |||
| WLTP-actieradius | 602 km | 615 km | Ford +13 km |
| Accu | 79 kWh | 88 kWh | Ford +9 kWh |
| Verbruik ↓ | 13,1 kWh/100 km | 14,3 kWh/100 km | Ford −1,2 kWh/100 km |
| Laden | |||
| DC-laden | 183 kW | 150 kW | Ford +33 kW |
| AC-laden | — | — | — |
| Laadtijd 10–80% ↓ | — | — | — |
| Actieradius per laadminuut | — | — | — |
| Spanning | — | — | — |
| Prestaties en aandrijving | |||
| Vermogen | 286 pk | 276 pk | Ford +10 pk |
| 0–100 km/h ↓ | 6,4 s | 6,1 s | Ford −0,3 s |
| Topsnelheid | 180 km/h | 180 km/h | Geen verschil |
| Aandrijving | RWD | RWD | — |
| Praktisch gebruik | |||
| Gewicht ↓ | — | 2086 kg | — |
| Bagageruimte | — | — | — |
| Lengte | — | — | — |
| Breedte | — | — | — |
| Hoogte | — | — | — |
| Wielbasis | — | — | — |
De betere waarde in elke rij is vet en onderstreept in de kleur van de auto. Meetwaarden met ↓ — lager is beter. Afmetingen worden weergegeven zonder een winnaar te kiezen.
Energiekostencalculator
Ford Explorer
Ford Mustang Mach-E
Bedragen in je eigen valuta — voer prijzen in de valuta in die je gebruikt.
Videorecensies van beide modellen
Ford Explorer
Ford Mustang Mach-E
Andere vergelijkingen in deze klasse: SUV, segment D
Veelgestelde vragen over deze vergelijking
Welke heeft een grotere actieradius — Ford Explorer of Ford Mustang Mach-E?
De Ford Mustang Mach-E gaat verder: 615 km WLTP tegenover de 602 km van de Ford Explorer. Dat is een verschil van 13 km.
Welke laadt sneller?
De Ford Explorer accepteert tot 183 kW DC, de Ford Mustang Mach-E tot 150 kW.
Welke is goedkoper in gebruik?
De Ford Explorer verbruikt minder elektriciteit: 13,1 kWh/100 km tegenover 14,3 kWh/100 km in de Ford Mustang Mach-E. Over 15000 km per jaar is dat een verschil van 180 kWh — de calculator op deze pagina zet dit om in geld.
De technische gegevens komen uit officieel materiaal van de fabrikanten en we doen ons best om ze te controleren, maar een fabrikant kan de specificatie zonder aankondiging wijzigen en fouten zijn mogelijk. Controleer de waarden bij een dealer voordat je koopt — wij aanvaarden geen aansprakelijkheid voor beslissingen die op basis van deze gegevens worden genomen. Volledige aansprakelijkheidsuitsluiting
Actieradius, verbruik en gewicht geven we voor de basisconfiguratie: fabrikanten homologeren die in een marge die afhankelijk is van de wielen en de uitrusting (bijv. 533–592 km), en wij nemen de lichtste variant, op de kleinste velgen – dus de gunstigste. Hetzelfde model met grotere wielen komt minder ver.





