Ford Mustang Mach-E vs Tesla Model Y
Tesla Model Y leidt 6 tegen 2
Grootste verschillen: Vermogen — Ford Mustang Mach-E 276 pk, Tesla Model Y 514 pk · DC-laden — Ford Mustang Mach-E 150 kW, Tesla Model Y 250 kW · 0–100 km/h — Ford Mustang Mach-E 6,1 s, Tesla Model Y 4,6 s.
Ford Mustang Mach-E
De Ford Mustang Mach-E is een SUV uit het D-segment, in modeljaar 2026 in vier varianten: WLTP-actieradius van 470 tot 615 km, vermogen van 268 tot 487 pk.
Tesla Model Y
De Tesla Model Y is een SUV in segment D en wordt in het modeljaar 2026 aangeboden in vier varianten: WLTP-bereik van 525 tot 622 km en acceleratie van 0-100 km/u in 7,2 tot 3,5 seconden.
Profiel tegenover de markt: Ford Mustang Mach-E vs Tesla Model Y
Ford Mustang Mach-EExtended Range RWD · modeljaar 2026
Tesla Model YPremium AWD
Ford Mustang Mach-E of Tesla Model Y — wie wint waar
Tesla Model Y leidt 6 tegen 2
De score bevat geen meetwaarden waarvan aan één kant gegevens ontbreken.
Klik op een taartpunt om alleen die waarden te zien. De balk laat zien waar de auto staat binnen de hele catalogus.
- WLTP-actieradius kmTesla Model Y +7 km
- Accu kWhFord Mustang Mach-E +9 kWh
- Verbruik ↓ kWh/100 kmFord Mustang Mach-E −1,3 kWh/100 km
- Vermogen pkTesla Model Y +238 pk
- 0–100 km/h ↓ sTesla Model Y −1,5 s
- Topsnelheid km/hTesla Model Y +21 km/h
- DC-laden kWTesla Model Y +100 kW
- AC-laden kWGeen gegevens
- Laadtijd ↓ minGeen gegevens
- Gewicht ↓ kgTesla Model Y −89 kg
- Bagageruimte lGeen gegevens
Technische gegevens: Ford Mustang Mach-E vs Tesla Model Y
Vet en onderstreping = betere waarde · ↓ = minder is beter · — = geen gegevens
| Belangrijkste parameters | Ford Mustang Mach-EExtended Range RWD · modeljaar 2026 | Tesla Model YPremium AWD | Verschil |
|---|---|---|---|
| Actieradius en energie | |||
| WLTP-actieradius | 615 km | 622 km | Tesla +7 km |
| Accu | 88 kWh | 79 kWh | Ford +9 kWh |
| Verbruik ↓ | 14,3 kWh/100 km | 15,6 kWh/100 km | Ford −1,3 kWh/100 km |
| Laden | |||
| DC-laden | 150 kW | 250 kW | Tesla +100 kW |
| AC-laden | — | 11 kW | — |
| Laadtijd 10–80% ↓ | — | — | — |
| Actieradius per laadminuut | — | — | — |
| Spanning | — | 400 V | — |
| Prestaties en aandrijving | |||
| Vermogen | 276 pk | 514 pk | Tesla +238 pk |
| 0–100 km/h ↓ | 6,1 s | 4,6 s | Tesla −1,5 s |
| Topsnelheid | 180 km/h | 201 km/h | Tesla +21 km/h |
| Aandrijving | RWD | AWD | ander type |
| Praktisch gebruik | |||
| Gewicht ↓ | 2086 kg | 1997 kg | Tesla −89 kg |
| Bagageruimte | — | 822 l | — |
| Lengte | — | 4790 mm | — |
| Breedte | — | 1920 mm | — |
| Hoogte | — | 1624 mm | — |
| Wielbasis | — | 2890 mm | — |
De betere waarde in elke rij is vet en onderstreept in de kleur van de auto. Meetwaarden met ↓ — lager is beter. Afmetingen worden weergegeven zonder een winnaar te kiezen.
Energiekostencalculator
Ford Mustang Mach-E
Tesla Model Y
Bedragen in je eigen valuta — voer prijzen in de valuta in die je gebruikt.
Videorecensies van beide modellen
Ford Mustang Mach-E
Tesla Model Y
Andere vergelijkingen in deze klasse: SUV, segment D
Veelgestelde vragen over deze vergelijking
Waarom heeft de Ford Mustang Mach-E een grotere accu maar een kleinere actieradius dan de Tesla Model Y?
De Ford Mustang Mach-E heeft 88 kWh en legt 615 km af, terwijl de Tesla Model Y met zijn accu van 79 kWh 622 km haalt. Het energieverbruik bepaalt dit: 14,3 tegenover 15,6 kWh/100 km.
Hoe verschillen de aandrijflijnen van de Ford Mustang Mach-E en de Tesla Model Y?
De Ford Mustang Mach-E heeft RWD en 276 pk. De Tesla Model Y heeft AWD en 514 pk.
Welke is krachtiger — Ford Mustang Mach-E of Tesla Model Y?
De Tesla Model Y is sterker: 514 pk tegenover de 276 pk van de Ford Mustang Mach-E. Het verschil is 238 pk.
Welke laadt sneller?
De Ford Mustang Mach-E accepteert tot 150 kW DC, de Tesla Model Y tot 250 kW.
De technische gegevens komen uit officieel materiaal van de fabrikanten en we doen ons best om ze te controleren, maar een fabrikant kan de specificatie zonder aankondiging wijzigen en fouten zijn mogelijk. Controleer de waarden bij een dealer voordat je koopt — wij aanvaarden geen aansprakelijkheid voor beslissingen die op basis van deze gegevens worden genomen. Volledige aansprakelijkheidsuitsluiting
Actieradius, verbruik en gewicht geven we voor de basisconfiguratie: fabrikanten homologeren die in een marge die afhankelijk is van de wielen en de uitrusting (bijv. 533–592 km), en wij nemen de lichtste variant, op de kleinste velgen – dus de gunstigste. Hetzelfde model met grotere wielen komt minder ver.





