Polestar 3 vs Xpeng G9L

Polestar 3 vede 6 : 4

Největší rozdíly: Zavazadlový prostor — Polestar 3 484 l, Xpeng G9L 935 l · Nabíjení 10–80% — Polestar 3 22 min, Xpeng G9L 12 min · Nabíjení DC — Polestar 3 350 kW, Xpeng G9L 540 kW.

Polestar 3

Polestar 3 je velké SUV segmentu E ve třech variantách: dojezd WLTP od 601 do 647 km, výkon od 333 do 680 k.

Xpeng G9L

Xpeng G9L je sedmimístné SUV segmentu E: baterie 110 kWh, dojezd WLTP až 591 km a nabíjení DC 540 kW.

Profil oproti trhu: Polestar 3 vs Xpeng G9L

Dojezd WLTPBaterieVýkonNabíjení DC0–100 km/h

Polestar 3 nebo Xpeng G9L — kdo vyhrává v čem

Polestar 3 vede 6 : 4

Kliknutím na výseč zobrazíte jen tyto parametry. Sloupec ukazuje, kde auto stojí v rámci celého katalogu.

  • Dojezd WLTP kmPolestar 3 +56 km
    Polestar 3
    647
    Xpeng G9L
    591
  • Baterie kWhXpeng G9L +4 kWh
    Polestar 3
    106
    Xpeng G9L
    110
  • Spotřeba ↓ kWh/100 kmPolestar 3 −2,1 kWh/100 km
    Polestar 3
    19
    Xpeng G9L
    21,1
  • Výkon kPolestar 3 +177 k
    Polestar 3
    544
    Xpeng G9L
    367
  • 0–100 km/h ↓ sPolestar 3 −2,3 s
    Polestar 3
    4,7
    Xpeng G9L
    7
  • Max. rychlost km/hPolestar 3 +30 km/h
    Polestar 3
    230
    Xpeng G9L
    200
  • Nabíjení DC kWXpeng G9L +190 kW
    Polestar 3
    350
    Xpeng G9L
    540
  • Nabíjení AC kWBez rozdílu
    Polestar 3
    11
    Xpeng G9L
    11
  • Nabíjení ↓ minXpeng G9L −10 min
    Polestar 3
    22
    Xpeng G9L
    12
  • Hmotnost ↓ kgPolestar 3 −210 kg
    Polestar 3
    2490
    Xpeng G9L
    2700
  • Zavazadlový prostor lXpeng G9L +451 l
    Polestar 3
    484
    Xpeng G9L
    935

Přidat třetí auto

Technické údaje: Polestar 3 vs Xpeng G9L

Tučné písmo a podtržení = lepší hodnota · ↓ = méně je lépe · — = bez údajů

Technické údaje: Polestar 3 vs Xpeng G9L
Klíčové parametry Polestar 3
Dual Motor
Xpeng G9L
RWD Long Range
Rozdíl
Dojezd a energie
Dojezd WLTP647 km591 kmPolestar +56 km
Baterie106 kWh110 kWhXpeng +4 kWh
Spotřeba ↓19 kWh/100 km21,1 kWh/100 kmPolestar −2,1 kWh/100 km
Nabíjení
Nabíjení DC350 kW540 kWXpeng +190 kW
Nabíjení AC11 kW11 kWBez rozdílu
Nabíjení 10–80% ↓22 min12 minXpeng −10 min
Dojezd na minutu nabíjení20,6 km/min34,5 km/minXpeng +13,9 km/min
Napětí800 V800 VBez rozdílu
Jízdní výkony a pohon
Výkon544 k367 kPolestar +177 k
0–100 km/h ↓4,7 s7 sPolestar −2,3 s
Max. rychlost230 km/h200 km/hPolestar +30 km/h
PohonAWDRWDjiný typ
Praktičnost
Hmotnost ↓2490 kg2700 kgPolestar −210 kg
Zavazadlový prostor484 l935 lXpeng +451 l
V2L (externí napájení)NeAnojen Xpeng
Délka4900 mm5120 mmXpeng +220 mm
Šířka—1999 mm—
Výška1622 mm1788 mmXpeng +166 mm
Rozvor2985 mm3100 mmXpeng +115 mm

Lepší hodnota v řádku je tučná a podtržená barvou vozu. Metriky označené ↓ — méně je lépe. Rozměry jsou zobrazeny bez určení vítěze.

Kalkulačka nákladů na energii

Polestar 3

Náklady na 100 km5,7
Měsíčně71
Ročně855

Xpeng G9L

Náklady na 100 km6,33
Měsíčně79
Ročně950

Částky ve vaší měně — ceny zadejte v měně, kterou používáte.

Videorecenze obou modelů

Polestar 3

Xpeng G9L

Další porovnání v této třídě: SUV, segment E

Často kladené otázky k tomuto porovnání

Který má delší dojezd — Polestar 3 nebo Xpeng G9L?

Model Polestar 3 dojede dál: 647 km WLTP oproti 591 km u modelu Xpeng G9L. Je to rozdíl 56 km.

Proč má Xpeng G9L větší baterii, ale kratší dojezd než Polestar 3?

Model Xpeng G9L má kapacitu 110 kWh a ujede 591 km, zatímco model Polestar 3 s baterií 106 kWh ujede 647 km. Rozhoduje spotřeba: 21,1 oproti 19 kWh/100 km.

Jak se liší pohonné systémy Polestar 3 a Xpeng G9L?

Model Polestar 3 má AWD a 544 k. Model Xpeng G9L má RWD a 367 k.

Který dokáže napájet spotřebiče ze zásuvky (V2L)?

Pouze Xpeng G9L — jeho baterie o kapacitě 110 kWh pak funguje jako zdroj energie. Model Polestar 3 s kapacitou 106 kWh tuto funkci neposkytuje.

Technické údaje pocházejí z oficiálních materiálů výrobců a snažíme se je ověřovat, ale výrobce může specifikaci kdykoli změnit bez upozornění a chyby se stávají. Před nákupem si údaje ověřte u prodejce — za rozhodnutí učiněná na základě těchto dat neneseme odpovědnost. Úplné právní upozornění

Dojezd, spotřeba a hmotnost uvádíme pro základní konfiguraci. Výrobci je homologují v rozmezí závislém na kolech a výbavě (např. 533–592 km), my bereme nejlehčí variantu, na nejmenších kolech – tedy nejvýhodnější. Stejný model na větších kolech dojede kratší vzdálenost.