Mercedes GLA EQ vs Renault Scenic

Mercedes GLA EQ vede 6 : 3

Největší rozdíly: Nabíjení DC — Mercedes GLA EQ 320 kW, Renault Scenic 150 kW · Zavazadlový prostor — Mercedes GLA EQ 410 l, Renault Scenic 545 l · Výkon — Mercedes GLA EQ 272 k, Renault Scenic 218 k.

Mercedes GLA EQ

Mercedes GLA EQ je elektrické SUV v segmentu C, které nabízí tři různé varianty pohonu a kapacity baterie.

Renault Scenic

Elektrické SUV v segmentu C, nabízející dvě varianty baterií s dojezdem až 642 km podle standardu WLTP.

Profil oproti trhu: Mercedes GLA EQ vs Renault Scenic

Dojezd WLTPBaterieVýkonNabíjení DC0–100 km/h

Mercedes GLA EQ nebo Renault Scenic — kdo vyhrává v čem

Mercedes GLA EQ vede 6 : 3

Kliknutím na výseč zobrazíte jen tyto parametry. Sloupec ukazuje, kde auto stojí v rámci celého katalogu.

  • Dojezd WLTP kmMercedes GLA EQ +15 km
    Mercedes GLA EQ
    657
    Renault Scenic
    642
  • Baterie kWhRenault Scenic +4 kWh
    Mercedes GLA EQ
    85
    Renault Scenic
    89
  • Spotřeba ↓ kWh/100 kmMercedes GLA EQ −1,7 kWh/100 km
    Mercedes GLA EQ
    15,1
    Renault Scenic
    16,8
  • Výkon kMercedes GLA EQ +54 k
    Mercedes GLA EQ
    272
    Renault Scenic
    218
  • 0–100 km/h ↓ sMercedes GLA EQ −0,6 s
    Mercedes GLA EQ
    7,3
    Renault Scenic
    7,9
  • Max. rychlost km/hMercedes GLA EQ +40 km/h
    Mercedes GLA EQ
    210
    Renault Scenic
    170
  • Nabíjení DC kWMercedes GLA EQ +170 kW
    Mercedes GLA EQ
    320
    Renault Scenic
    150
  • Nabíjení AC kWBez rozdílu
    Mercedes GLA EQ
    11
    Renault Scenic
    11
  • Hmotnost ↓ kgRenault Scenic −169 kg
    Mercedes GLA EQ
    2080
    Renault Scenic
    1911
  • Zavazadlový prostor lRenault Scenic +135 l
    Mercedes GLA EQ
    410
    Renault Scenic
    545

Přidat třetí auto

Technické údaje: Mercedes GLA EQ vs Renault Scenic

Tučné písmo a podtržení = lepší hodnota · ↓ = méně je lépe · — = bez údajů

Technické údaje: Mercedes GLA EQ vs Renault Scenic
Klíčové parametry Mercedes GLA EQ
250+
Renault Scenic
Long Range 89 kWh
Rozdíl
Dojezd a energie
Dojezd WLTP657 km642 kmMercedes +15 km
Baterie85 kWh89 kWhRenault +4 kWh
Spotřeba ↓15,1 kWh/100 km16,8 kWh/100 kmMercedes −1,7 kWh/100 km
Nabíjení
Nabíjení DC320 kW150 kWMercedes +170 kW
Nabíjení AC11 kW11 kWBez rozdílu
Nabíjení ⚠22 min 10–80%28 min 15–80%6 min
Dojezd na minutu nabíjení20,9 km/min14,9 km/minMercedes +6 km/min
Napětí800 V400 VMercedes +400 V
Jízdní výkony a pohon
Výkon272 k218 kMercedes +54 k
0–100 km/h ↓7,3 s7,9 sMercedes −0,6 s
Max. rychlost210 km/h170 km/hMercedes +40 km/h
PohonRWDFWDjiný typ
Praktičnost
Hmotnost ↓2080 kg1911 kgRenault −169 kg
Zavazadlový prostor410 l545 lRenault +135 l
V2L (externí napájení)NeAnojen Renault
Délka4565 mm4470 mmMercedes +95 mm
Šířka1873 mm1864 mmMercedes +9 mm
Výška1604 mm1571 mmMercedes +33 mm
Rozvor2790 mm2785 mmMercedes +5 mm

Lepší hodnota v řádku je tučná a podtržená barvou vozu. Metriky označené ↓ — méně je lépe. Rozměry jsou zobrazeny bez určení vítěze.

Kalkulačka nákladů na energii

Mercedes GLA EQ

Náklady na 100 km4,53
Měsíčně57
Ročně679

Renault Scenic

Náklady na 100 km5,04
Měsíčně63
Ročně756

Částky ve vaší měně — ceny zadejte v měně, kterou používáte.

Videorecenze obou modelů

Mercedes GLA EQ

Renault Scenic

Další porovnání v této třídě: SUV, segment C

Často kladené otázky k tomuto porovnání

Který má delší dojezd — Mercedes GLA EQ nebo Renault Scenic?

Model Mercedes GLA EQ dojede dál: 657 km WLTP oproti 642 km u modelu Renault Scenic. Je to rozdíl 15 km.

Proč má Renault Scenic větší baterii, ale kratší dojezd než Mercedes GLA EQ?

Model Renault Scenic má kapacitu 89 kWh a ujede 642 km, zatímco model Mercedes GLA EQ s baterií 85 kWh ujede 657 km. Rozhoduje spotřeba: 16,8 oproti 15,1 kWh/100 km.

Jak se liší pohonné systémy Mercedes GLA EQ a Renault Scenic?

Model Mercedes GLA EQ má RWD a 272 k. Model Renault Scenic má FWD a 218 k.

Který dokáže napájet spotřebiče ze zásuvky (V2L)?

Pouze Renault Scenic — jeho baterie o kapacitě 89 kWh pak funguje jako zdroj energie. Model Mercedes GLA EQ s kapacitou 85 kWh tuto funkci neposkytuje.

Technické údaje pocházejí z oficiálních materiálů výrobců a snažíme se je ověřovat, ale výrobce může specifikaci kdykoli změnit bez upozornění a chyby se stávají. Před nákupem si údaje ověřte u prodejce — za rozhodnutí učiněná na základě těchto dat neneseme odpovědnost. Úplné právní upozornění

Dojezd, spotřeba a hmotnost uvádíme pro základní konfiguraci. Výrobci je homologují v rozmezí závislém na kolech a výbavě (např. 533–592 km), my bereme nejlehčí variantu, na nejmenších kolech – tedy nejvýhodnější. Stejný model na větších kolech dojede kratší vzdálenost.